Zowie firmasının FK serisi ile birlikte en çok tercih edilen faresi. Daha çok FPS oyuncularına hitap eder. Form olarak Razer Deathadder ve Microsoft Intellimouse 3.0 'a benzeyen bir yapısı var. Bu yüzden oldukça ergonomik, hemen hemen her türlü tutuş şekline uyum sağlasa da esas olarak palm grip denilen tutuş şekli için on numaradır. Claw grip denilen tutuşa sahipseniz daha alçak forma sahip olan FK serisi daha uygun olabilir.

Bu markanın bana kalırsa en güzel özelliği şu : Bir FPS oyuncusu için fare, silah gibidir. En önemli parçadır. Öte yandan, 70-80 dolar gibi paralar verilip alınan hemen her farenin zaten sensörü şusu busu ortalamanın üstündedir. O zaman bizim bu tarz bir fare alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey farenin ergonomisi, elimize oturması, bileği rahatsız etmemesi vs. Normalde razer'ın olsun steelseries'in olsun gerçekten çok güzel fareleri var. Ama en basitinden bu fareler, büyük elli oyunculara hitap ediyor. Hele hele Rival 300, tamam çok güzel ama fırıncı küreği gibi bir mouse olduğu için, benim gibi -küçük de demiyorum bak- orta uzunlukta eli olan insanlara malesef hitap etmiyor. Deathadder da denedim Rival 300 de kullandım, ama hep keşke şunların aynı formda, biraz daha ufak boyunu üretseler deyip durdum. Zowie ise bunu düşünmüş. Misal EC serisi, Deathadder ile Microsoft Intellimouse 3.0 arasında gayet ergonomik bir forma sahip. Aynı formdaki fareye EC-1 ve EC-2 olmak üzere 2 model üretmişler. Şekilleri tamamen aynı, ancak EC-1 büyük, EC-2 ise ufak versiyonu. Bu ne demek, biz her türden insanı düşünüyoruz, hesaba katıyoruz demek. Çok ama çok güzel bir olay. Zowie sayesinde istediğim formdaki fareyi, elime uygun boyutlarda rahatlıkla kullanabiliyorum.

Diğer bir güzel özelliğinden bahsetmek istiyorum. Bu farede yazılım, driver, şu bu yok. Takıyorsun USB portuna, altta ufak bir düğmesi var, DPI'ından Polling Rate'ine her ayarı buradan yapıyorsun. LAN turnuvalarına gidenler için bulunmaz nimet. Tak çalıştır mottosunu tam anlamıyla karşılayan bir olay. Bazen yazılım olayı insana kafayı yedirtebiliyor gerçekten. Yine örnek verecek olursam Deathadder donanım olarak çok iyi bir fare ama gel gelelim Razer Synapse denen, iğrenç ötesi bir yazılımı var. Ve bu fare yazılımsız soldan sağa 1 adım yürümez. Geçenlerde firmware update yaparken synapse kilitlendi. Kapatmaz olaydım. Fare çıldırdı, format atmak zorunda kaldım inanın. Tamam muhtemelen format atmadan da çözülebilecek bir problemdi ama herkes teknoloji gurusu değil, bu tarz aletlerin biraz daha "basit" olması gerekiyor kanımca. Tek anlatmak istediğim buydu.

Uzun lafın kısası, gidin görün, alın diyemiyorum malesef zira bu marka ülkemizde bir Logitech, Razer, Steelseries üçlüsü kadar popüler değil. Anca 1-2 online gamer ürünü satan sitenin stoklarına gelirse gelir, gelmezse anca amazon'dan alabilirsiniz an itibariyle. Umarım yakın zamanda e-sports olayına artan ilgiyle orantılı olarak bu markayı da ülkemizde daha sık görmeye başlarız, tek temennim bu.