bugün

adı üstünde zordur.. ama bazen güzeldir.. nolursa olsun yıpratır adamı..

her anlamda hep zor olanı seçmektir.
imkansızı başarmanın yarısıdır.
sıkıntı verir ama aynı zamanda güzeldir de.
imkansızı istemekle alakası yoktur.
hey heeey, egolar geciyor alli yesilli, egolar geciyor dumenleri lazli. e biz bos adam degiliz olm, iyiyiz, superiz lan, kolayi herkes yapar degil mi? e oyle cevat abi. bundan hepsi. 4s kurali falan var ya hepsi bunla ilgili olabilir, olmayadabilir. falan filan. talk is cheap bi de.

yani zoru sevmek insanin kibiriyle alakali bir olaydir.
sabırlı olmayı gerektiren durumdur. sanırım birazda ihtiyaç inattır.
kolayla tatmin olmamaktır. illa ki zoru bulup, uğruna emek vermek, didinmek, ter dökmektir.
hemencecik ulaşamamak öyle, yıpranmak bu uğurda, tökezlemek belki ama pes etmemek. azimli olmak. gerçekten istediğini , sevdiğini kanıtlarcasına savaşmak uğruna. "her şey bitti" dedikleri zaman bile bitmemesi, sevmeye devam etmek. yolun sonuna varılmasa da yolda olmaktan dolayı mutlu olmak. kendini yokuşa sürmek. belki neticesinde mutlu olmak, belki de sinirlerin yıpranmasından mütevellit çeşitli hastalıklara yakalanmak.
zor elde edinilen herseyin degeri ve kiymeti oldukça yuksek biz türk milletinde. zor elde edinmis ev,araba,is,meslek,... ask da öyledir. zor deyince illa yüz vermiyor hadi pesinden kosalim hususundan bahsetmiyorum. mesela "o" mesafeli bazen agzindan kerpetenle sözler çikiyor ama "o" herkese mesafeli ve buda benim hosuma gidiyor. yilisik,sulu ve hemen canimli cicimli atlamiyor. hemen isi baglayim diye dusunmuyor bu zorsa eger ben bu zorlugu seviyorum. ugrasmaya da varim,cefasinida çekerim yeter ki huzur,mutluluk,ask,baglilik,cilki çikmamis bir mutluluk baki olsun..
yalnızlık sebebidir bazen, bazen en büyük mutluluk. zoru sevmek yorar müdür, bunu bilir bunu söylerim.
zoru sevmiyoruz, zor çekiyor kendine.
çekici geliyor elde etmesi güç olan.
kolayın sıkıcılığı,zorun aksiyonu dolayısıyla gerçekleşen sevme.
Manyak insan işidir. Severim.
Zor değilde ortayı severim.