bugün

zamanını hatırlamıyorum ama istanbul'da bir festivalde nerdeyse boş denecek alana konser vermiştir. ayıp olmasın diye geçerken uğradıydım.
değeri bilinmemiş güzel şarkıları olan sanatçı. arabesk müzik yapar.
gizli yara, yalnız beni sev, son gece gibi güzel şarkıları vardır.
erzumrum'ludur.
biyografisi;

--spoiler--
ZEKi ERDEM ( Bir gönül adamının hayat hikâyesi . )
Erzurumun Horasan ilçesinde dünyaya gelen ZEKi ERDEM ilkokulu köyde , ortaokul ve liseyi izmir de okudu.
ilkokul yıllarında saz çalarak müziğe başlayan sanatçı , ortaokul yıllarında kurduğu orkestrasıyla düğün salonlarında
sahneye çıkmaya başladı.
1980 yıllarında okumak amacıyla Almanya ` ya gelen sanatçı üniversiteye devam edemeyince FORD - Wülfrath araba
fabrikasında işçi olarak çalışmaya başladı.
Bir yanda fabrika hayatı bir yanda müzik ve sahne hayatını bir arada sürdürdü.
1985 yılında kendi kardeşleriyle ARIFLER müzik grubunu kurdu . ilk albüm çalışması ÜZÜLME ZELiŞ 1990 yılında
SELAMi ŞAHiN ile gerçekleşti . TÜRKÜOLA Plak şirketi tarafından Avrupa dağıtımı yapılınca , sanatçı Almanya dışındaki
Avrupa ülkelerinde de sahne almaya başladı .
1995– 97 yılları arasında Almanya SOLINGEN şehrinde bağlama ve şan dersleri verip halk müziği korosu yönetti.
1998 yılında AKBAŞMÜZiK firması ile tanışması kendisine yeni bir ufuk açtı . ilk profesyonel albümü olan “ GiZLi YARA “
ile bir anda Türkiye ve Avrupa ”da şöhreti yakalayan sanatçı yinede fabrikada çalışmaya devam etti .
Kendi besteleriyle sevilen sanatçı zamanla “ BiR DAHA ”, ”SEVMEK YÜREK iSTER” , ve “ CANCAĞZIM - Sen uykudayken “
adlı albümleri çıkardı. 2004 yılında fabrika işçilik hayatına son veren sanatçı Almanya ’nın Frankfurt kentindeki “ KANAL 7 INT “
televizyonundan gelen teklifi değerlendirerek Avrupa ’da ilk Show programı olan “ ZEKi ERDEM SHOW ” programını hazırlayıp
sunmaya başladı . iki yıl süren bu çalışmaya paralel olarak 2006 yılında yeni bir albüm çalışması olan
“ YALNIZ BENi SEV - Esmer Esmer “ adlı albümü ile korsan kasetçiliğe rağmen büyük bir satış yakaladı .
Televizyon programına ara verdiği bir dönemde 2007 yılında “ DOĞU TV ” televizyon kanalından gelen teklifle bu kanalda
“ ZEKi ERDEM SHOW “ programına devam etti . Daha sonra 2008 yılında “ KANAL AVRUPA “ ya geçerek programa devam etti
internette sanatçının şarkılarına birçok izleyici ve dinleyici tarafından değişik klipler yapılması sanatçının ne kadar sevildiğinin
bir göstergesi olarak, çalışmalarına daha da güvenli bir şekilde devam etmesini sağladı .
Müzik severlerin düğün , konser , spor geceleri , gazino ve benzeri gecelerinde sahne alan sanatçı , aynı zamanda
“ ERDEX TRANSPORT “ adlı firmasıyla nakliye ve transport sektöründe de hizmet vermektedir
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar