bugün

sıçarken aynı artisliği göstermesini beklediğimiz insandır. fakat o sırada kendisi ikiye ayrılmakla meşguldür.
adanalıdır.
urfa antep arasında kalmış insandır.
(bkz: acı yok)
Biz adana'da mercimek çorbasını kırmızı içeriz deyip; çorbayı pul bibere buladıktan sonra içemeyen insandır.
ya japondur ya kürttür.
ya gösterişe meraklı abartılı insandır ya da acı yiyecekler yiyerek büyümüş acıyı algılayamaz olmuştur.
pazardan biber alan teyzeye "acı değil teyze vereyim mi 1 kilo" diyen pazarcının kuzenidir ya da bacanağı.
O insan benim. Antalya'nın acı biberlerine alıştığım için, istanbul'da veya herhangi bir şehirde bana acı diye dayatılan biberlere ''acı değil!'' diyorum.

Ayrıca acı falan değil usta ya, olsa söylerim.
bizzat benimdir. urfalı hemşerilerim bilir siz de bilin ki bizde bir siverek tava diye yemek var şu an yazarken bile canım çekti, hayatınızda tatmadığınız kadar acı biberleri kaşık kaşık yersiniz bu yemekte biber ve etten ibarettir. velhasıl kelam acı denilen yemekten/biberden acı hissi duymuyorsanız acıya dayanıklısınızdır ya da urfalısınız.
(bkz: urfalı sevmiş)
*geri dönüşüm çok acı olacak
dil yerine bir adet tahta parçası taşıyan organizmadır bu insan. adamın götünden kan getirir lan o biber!
buz gibi denize guzel diyen zihniyettendir...
bir kere biberden ağzı yandığı için, ondan sonra gelen tüm acı biberler normal gelebilir.
Acıyı seven insandır. Ben acıyı sevmem en küçük acıyı hissederim ama ona acı gelmez.
erkekliği tutan insandır. içi yanıp tutuşur ama acı değildi der. gözlerinden yaş gelir yaş.
yiğitliğe b*k sürdürmeyen insandır. eğer ki yanında kız arkadaşı yada yakın arkadaşları var ise o zaman seyreyleyin gümbürtüyü.
tatlı tatlı yemenin acı acı osurması vardır; atasözünü tersinden yaşatan insandır.
Çocukken annesinin ağzına sürekli biber sürdüğü insandır, alışkanlık yapmıştır.
ağzına kürekle (bkz: bhut jolokia)doldurulması gereken insandır.
urfa'da o ahalinin yanında oralı olmayıp, bende acı severim deyip bir kaşık yemeği ağzına aldıktan sonra başında duman, gözünden yaş akarken işi bozuntuya vermemek için fena değil diyen insan, erkekliğe bok sürdürmeyen insandır.