bugün

vücudunuzda fazladan yağ olmamasına verilen isim.

şişman olanlardan değil ama,balıketi olanlardan kadınlardan tiksinmeye başlarsınız. çünkü onlar şekerli gıdalara karşı koyamayacak kadar iradesiz, ve de giydikleri normal kıyafetlerin üzerine yapışmasını sorun etmeyecek kadar akılsızdır.

bir insanın basenlerine, midesine, sırtına yapışmış olan yağ kütleleri; onun yemeye karşı olan zaafının ispatı ve canlı belgesidir. bayların iri yarı olması çok fazla sorun teşkil etmezken, bir bayanın kilodan gepgergin olan kotu ve streçleşen tişörtüyle dışarı çıkması; o zavallı dişiye acımayla bakmanıza sebebiyet verir.

zayıf olanlar bilir: keskin hatlı gömlekler jilet gibi üzerinize oturduğu, dar eteğiniz gerilip eğirilmeden dümdüz aşağı indiği zaman, aynadaki görüntünüz size gurur verir. hiçbir waffle, bu gururdan daha lezzetli değildir.
büyük rahatlıktır.

(bkz: şişman olmak)
kişinin sağlığında bir problem oluşturmuyorsa sorun olmayan hatta oldukça güzel olandır.*
dezavantajdır tıpkı aşırı kilolar gibi, doğrusu için;

(bkz: body mass index)
(bkz: vücut kitle endeksi)
aşırı zayıflık söz konusu değilse sağlıklı olmayı sağlayan inceliğe sahip olmak.
rahatlıktır, estetik açıdan güzel durur.
görenlerin "ay keşke bende böyle olsam" diye haykırmalarına sebep olan durumdur.
erkekse zordur. pantul bulması özellikle. herkes " sağlığında bir problem yoksa dert etme" der durur. diyetisyene gidersin kilo almak için, dalga geçer. " ekmeğin üstüne yağ bal sür ye! " ne lan bu, diyetisyen misin babaanne mi? insan bir program verir. yook, bir de sen zayıf sayılmazsın der ya. çıldırmamak elde değil.

(bkz: sözlük bana kilo aldır lan allahsız)
illa ki fiziksel anlamda düşünülmemesi gereken şeydir. *

bir insan ruh, mizaç yapısı olarak da zayıf olabilir. fiziksel zayıflık geçer. diğerleri kalıcıdır.
annenin zayıflık tesbiti....

+oğlum şundan yi bari
-canım istemiyor anne
+yi yavrım yi
-boşvir canım çekerse yirim
+kinet gibi olmuşsun oğlum
-hönk kinet?
+aman ne biliyim kinet(zayıflamak) gibi dirler
-ahahaha anne alemsin
kıskanılma sebebidir.
ağırlık / boyun karesi hesaplaması sonucu kadınlarda 19,1 den düşük, erkeklerde 20,7 den düşük olma durumu.
dikkat uzun yazı! geç otur şöyle yanıma.

şimdi bundan 2 yıl kadar evveldi. o zamanlar ben ateşli bir delikanlıydım. ateşli derken abazandım lan. arkadaşlar bi hatunla tanıştırdı beni ismi lazim degil. kız zayif, çıtı pıtı, minyon bir kız. zaten manken gibi bir kızla birlikte olmam söz konusu değil boyum da uzun değil.(1,74)

neyse bu kizla ben bir gönül ilişkisi içine girmeye karar verdim. yani etrafımda başka kız da yoktu. o ya olacaktı ya olacaktı yani.gel zaman git zaman ben kizin eve girip çıkmaya başladım. evinde kalıyordum bazen ama tamamen saf duygularım vardı. üniversiteli bir kız evi de var "sevişmesek de eğleniriz yeaa" diyordum kendi kendime. mesajlaşıyoruz, konuşuyoruz, buluşuyoruz ama olay bir türlü aşk muhabbetine dönmüyor. derken bir gün ismi lazim degil`den bir mesaj geldi. mesajda ozet gecmis. "görüşmeyelim" dedi.

tabii sebebini sormadım. delikanlıyız ya "canın sağolsun gülüm" dedim sineye attim. sonra sonra arkadaşımdan bu olayın iç yüzünü öğrendim. meğer çok zayıfmışım ten uyumumuz varmış emme altımda ezilemezmiş, ezemezmişim onu. o onu ezecek yağız delikanlı arıyormuş inletemezmişim a dostlar.

sonuc olarak "önemli olan işlevi" denilen şey yalanmış, dolanmış, falanmış, filanmış...
toplum içinde ki herhangi bir bayanın 'aaa ne kadar zayıfsın ay şu bele bak' serzenişiyle ortammdaki tüm gözler bir anda sana döner.türlü sorular sorulur kimi kilo al der, kimi aman alıpta naapçan bak biz uğraşıyoz der.kısacası özellikle hatun kısmı zayıf olan başka bir hatunun başının etini didikler.
zayıf olmasan bile etrafında kilolu insanlar olmuş olunca senin zayıf diye adlandırılman aslında. sana bu zayıf olduğunu inandırmak isteyen şahıslar ilk önce '' ayy yazık çok zayıfsın,kızım az kilo alsana sen'' der.sen de akabinde ''öyle mi teşekkür ederim,çok sevindim''dersin.söylediğin sözlere hiç bozulmadım,kıskanma az ye,pis boğaz diye içinden geçirirsin.sana zayıf diyen şahıs sonra da ''ya formunu nasıl koruyorsun anlatsana''der.velhasıl aslında sağlığı etkilemeyecek durumda olduktan sonra zayıflık yada şişmanlık önem arz eden bir mesele değil.ama tabiki ben elliiki kilonun üstüne çıkmamam lazım.
özellikle yazın rahat olmayı, çok abartılı olmadığı takdirde de ne giyinirse yakıştırabilmeyi sağlar.
esen rüzgarla birlikte göğüs kafesiyle kemerle buruşturulmuş pantolon arasındaki boşluğun belirmesi durumudur.
kuş gibi hafif olmak durumudur. ben böyle rahatım panpa. bazen bütün günbir şey yemiyorum "aman kilo almiim" diye. neyse sonunda mide spazmı falan. geçti. acıktımmı iç bir yarım sigara... ben çocukken kim demişti bilmem; oturda ye yoksa yediklerin bacaklarına gider... kime inandı bilinçaltım da amma sağlam kayıt alırmış... yeni inancım şu; "ne yersem yiyeyim sağlıklı olarak fazla yağlarımdan arınıyorum" Ve işte oldu yaşasıııııııııınnnnnnnnnn çok rahatladım oh be.
bazen iyi bazen kötü bir durumdur.

takım elbise alırken pantolonu deneyince güzeldir zayıf olmak, beline göredir ama ceketi giyince bolluktan içine düşersiniz.
genellikle fazla kilolu insanlar tarafından hastalık olarak adlandırılan anoreksiya veya bulimialı olarak varsayılan olgudur.
kim ne derse desin büyük rahatlıktır. hafif, pıtır pıtır olursun sözlük ötesi var mı?
kilolu olmaktan her zaman daha iyi bir durumdur. özellikle sıcak havalarda...
son beş ayda 81 den 75 e düşerek gerçekleştirdiğim eylem. kilolu değilim aslında ancak sarkma vardı. zayıflayın kardeşim büyük rahatlık.
ektomorf yapıda yada yarı ektomorf yapıda vücuda sahip insanlarda görülen , yer yer imrenilen özelik.

üzülmeyin sizde uygun bir diyetle kilo alabilirsiniz ama spor yapmak kaydıyla. kendimden örnek vermek gerekirse ; bundan 6 ay önce 64 kilo iken , şuan düzenli spor ve beslenmeyle 71 kilo oldum.*
kişinin vücut kitle indeksinin 18.5'den düşük olmasıdır.
beğendiğin pantalonun tam olmaması,muhakkak bolluk bulunmasıdır.