bugün

zamanı gelmediği halde gerçekleşen, ansız, hiç beklenmeyen.
bir ışın karaca şarkısı başka ne denir ki

Konuşmaya lüzum yok, kelimeler yorgun
Hayallerimiz solmuş, çıkış yok
Kurtarmaya çalıştık, karanlığa sığındık
Batan bir gemideyiz, kaçış yok
Yüreğim elinde sevdiğim, ne yapsam faydasız
Unutma bu ayrılık benim için de zamansız
Düşünmeye gerek yok, hatıralar yorgun
Çıkmaz bir sokaktayız, dönüş yok
Kurtarmaya çalıştık, karanlığa sığındık
Batan bir gemideyiz, kaçış yok
Yüreğim elinde sevdiğim, ne yapsam faydasız
Unutma bu ayrılık benim için de zamansız
Ver günahları, gel al umutları
Hemen git, n'olur git, yeter ağlattığın
Sil rüyaları, yırt at anıları
Hemen git, n'olur git
Bu son veda artık * * * * *
adi yok adli genclik edebiyat dergisinde yer alan, rahsan bengi sezgine ait bir siir

boyle zamansiz bir baslangic yap bende
ben sana hazirlanirken
ve ben sana henuz hazir degilken
herhangi bir insandan
daha fazla bir seyler ol benim icin
bari islanarak yenileyim yagmura
ayri zamanlari
birbirimizden habersiz zamanlari
herseyi somutlastir
anlat bana
avucundaki derin vadilere sizan su
benim avucumdaki derin vadilerin suyuyla
bulussun
ellerimiz birbirini bulsun.
cam gibi bugu tutmus yuzun
bir bakisin dokunusuyla erisin
kirpik arasi huzun sinsin yanaklarina,
yanaklarima
al fikrine sonra unut
dalga bir carp, sonra siyril
sinemde agri ol.
sinemde nefes kes!
sonra her seyi bana birak
beni birak!
yalin'in ilk albumunden insani cok icten etkileyen bi $arkisi.. dinlenmesi tavsiye edilir..
sözlerini de yazayim bari:

Deli oluyorum
Belki de aklımı çoktan kaybettim
Artık benim olmasan da ömrümü sana tükettim

Seveceğini bilseydim
Yalvarır sana ne olur dön derdim
Döneceğini bilseydim
Yoluna milyonlarca gül sererdim

Zamansız geldin biraz, ben de tam ağlıyordum
Elimde bavulum burda çekip gidiyordum
Yanımda bana aldığın ufak oyuncağım
Sorma neden diye
Sen anlamazsın
Son aşkım olacaksın

Canımdan kopuyorsun
Geceler uzadıkça gündüzleri yok ettim
Sana anlatamasam da
Gururumu hapsettim
söz-müzik: suat suna..
ve harika bir ışın karaca yorumu..
38,759. defa dinliyorum şu an..
....

''Ver günahları, gel al umutları...'''

mü-kem-mel..
her ölüm için söylenen söz.
Zamansız
Kara denklemim vardı, içinden ayıramadığım güzelliklere özlemlerimle birlikte yumak olup
bakarlardı. Dün ile bu günü ayıran bir çalar saatin etkisinde savrulan bu dünyada imgelerim
kendisiyle barışık olmalıydı. Dünden kalan en güzel mirası unutturmaya çalışan bedenlerin
dostlukları her zaman yalandı. Bildiğim tüm toplamların işlevselliğini yitirdiği anlardı.
Dikkatimin hep dağınık olduğu anlardı. Sarsıntılı rüyaların gelişleri gidişlerine paraleldi
ama geçtikleri bir bedendi ve hassastı o beden. Üzerinden geçen anı yumakları yaralıyordu.
Dün ile bu günü anlamlı kılan anıları geldiği yere hapseden bir çalar saatin etkisinde
dönen dünyada temel hissetmek olsa da en geri plandı. Yaşamanın anlamını sorgulayan her
cümlede hissetmek sonucu çıksa da hissetmenin varlığı onu güzel kılmayacaktı.
Ey anlamların daraldığı düzensiz denklem.
Karardığın tüm boşlukların anlamını anlamış olmam senin için yeterli değil elbette.
Dokundurduğun tüm rüyaların ilgisine yaklaşmış ve artık onları arzulamış olmam da umrunda
değil. Çözülebilmenin tek yolunu aramaktan sıkılmış olmasam da bırakmalıydım. Ama sıkıldım
ve artık durduğum düzlemi göründüğü çizgide değerlendiriyorum. Düzlemi bilindiği gibi
okuyorum. Yaşamı anlaşıldığı gibi anlıyorum. Eksenimi böyle belirliyorum. Dün ile bu güne
eşit mesafede bir çalar saat etkisinde politikleşen bu dünyada çok yüzlülüğü anlıyorum ama
asla kabul etmiyorum.
Yaklaşan hiçbir elden çekinmiyorken ve uzaklaşan hiçbir ele üzülmüyorken budanacak
yerimi arıyorum. Budanacak duygumu işaret etmeni istiyorum ve patikayı böyle sonlardırmak
istiyorum. Bana düzlükleri vadeden tüm nasihatperver insanların haklı olduğuna inanabilmek
için sonlandırmak istiyorum. Dün ile bugünü farksız gören bir çalar saat etkisinde
farklılıklara körebe insanların dünyasında yabancılaşmamak için kör olmayı kabullenmiyorum.
Özlemleri anlıyorum. Arzu denilen vahşet doğurganlığı güçlü anaç kavramları
anlıyorum. Sevgi denilen bencillik doğurganlığı güçlü anaç kavrama inanıyorum. Saygı
denilen zorbalığı kabulleniyorum. Özgürlük denilen yalanları yutuyorum. iyilik denilen
kavramın yaşadığına inanıyorum. Karanlıklara küfretmiyorum. Durduğum noktada aşırı normal
olduğumu düşünürken durduğum noktaya bakanların aşırı normal olduğumu düşünürlerken anı
yumaklarının geçiş ekseninde bulunmamdaki ısrarı anlamıyorum. Dün ile bu günü farksız kılan
bir çalar saat etkisinde zorbalığı kabullenmiyorum. Dün ile bu günü umutlu yapan bir çalar
saat etkisinde dönen dünya için bir önem unsuruyum. Dün ile bugüne saldıran bir çalar saat
etkisinde özgürlüğün yıkıldığı her noktada özgür hissedebilmek için düşlerime yalvarıyorum.
Dün ile bu günü ayıran bir çalar saat etkisinde dönen dünyada yaşayorken dün ile bu
günümü ayıran bir çalar saat etkisinde kaldığım sürece cümlelerimle sorgulamaktan öteye
geçmiyorum.

not:kendime ait blog sayfamdan alındıtır. aylardır barışmak için sabırla beklenilen sevgili bir gün yemeğe davet etmiş bütün özlem tavana vurmuştu. yemeğe gittiğimde neyi özlediğimi kendi kendime sordum. özlediğim şey bu değildi. onun bilgisayarında yazdığım bu yazı, boşluktaki piskolojimin dürtüsü ile bir çok alanda görücüye çıkıp çok beğenildi. ne var ki bundan daha yalın bir hale sokamıyorum ne kadar çabalarsam çabalayayım. bir yeri bozuluyor muhakkak. ben de hatasıyla yanlışıyla böyle bıraktım. *

edit: imla.
sözleri insanın içine işleyen, ışın karacanın yorumuyla melankolinin dibine vurduran olağanüstü şarkı.

yüreğim elinde sevdiğim, ne yapsam faydasız,
unutma bu ayrılık benim için de zamansız...
güncel Önemli Başlıklar