bugün

zaman gazetesinin fonksiyon alanlarıdır. biz kalabalık ortamlarda birşey yerken altına seriyoruz.
su geçirmeyen tek gazete olmasından sebeple su borusu olarak kullanılabilir.
şarap içerken zaman gazetesine sarıp köprü altında içiyorum. şarap bitecek gibi olduğunda gazeteyi okumaya başladığımda ağlaya ağlaya sabah ezanı na eşlik ederek camiye gidiyorum. zaman mutluluktur.
eğer bir apartmanda oturuyorsanız kesin abone olanlar vardır. öğlene kadar beklerim eğer almazsa gazeteyi kapıdan ben alırım. cam bezi, sofra bezi vs işler için kullanışlı.
Halkın %90ının seçimi: üzerinde tırnak kesmek
zaman gazatesi almadığım için kullanmadığımdır.

bana sorarsanız kağıtçılar durumdan çok memnun. sokakta topladıkları zaman gazetelerini satarak ev alıyor adamlar...
bir cadde boyu, yerlerde onlarca gazete topluyorlar efendim.

edit: şakirtler ağlamaya başladı. bence rahatsız olmasınlar. gazete yararlı bir şey için kullanılıyor sonuçta. *
fotoğraflarına bakıp (bkz: otuzbir) çekmek için olabilir mi mesela.
cam silmek. veya pikniğe gidildiğinde tuvalet kağıdı olarak kullanla bilir ama fazla bastırmayın acıtır.
maklube ziyafetlerinde sızıntı dergisi olmadığı zamanlarda sofra bezi olarak kullanmak. elhamdülillah.
su geçirmeyen tek gazetedir.

şakirtlerin tutunduğu dallardan birisi. tirajının yüksek olmasının sebebi: cemaat evlerindeki herkesin mecburi abone oluşları.

bir haberin kesinliğini öğrenmek isteniyorsa, zaman gazetesi okunabilir. gündemi biraz geriden takip eden, ender gazetelerden birisi.
halkın sesi.
Klozet bozuk olunca üstüne sıçıyorum.
okumak.
Cemaat evinde maklube yerken yere serip üstünde yemek, yerken bir yandan da gazeteyi okumak.
sıçmaya kıyamam.

gazeteyi değil lan, bokuma kıyamam. bunun üzerine düşmesin.
hergün binamıza onlarca bırakılmasından dolayı cam silme işlerinin yapılması için site görevlimizin kullanmasıdır. Arabasını yıkayan birçok kişinin de camlarını bu gazeteyle sildiğine şahit oldum. Çok amaçlı bir gazete, bir tek okunmuyor. O da olsa tam olacak.
(bkz: okumalık)
doğru, ilkeli haber okumak.
bilinçli köşe yazarlarını okumak.
güzel tasarıma sahip bir gazeteyi okumak.
kırıp dökmeden derdini anlatmaya çalışan, kimseyi hedef göstermeyen bir gazeteyi okumak.
muşamba.
köyden gelen pekmez kavanozlarını sarmak için kullanılabilir. Suyu geçirmeyen pekmezi de geçirmez.

edit: imla
sofra bezi.
darbecilerin suratına fırlatmak. deneyin sahibini görmüş köpek gibi siniyorlar. evet.