bugün

amerika'nın kendisine sunduğu rahatlıktan faydalanıp sağda solda ahkam kesen dandik hoca.

dinin o kadar iyiyse gitsene bi müslüman ülkeye. orada yaşa. ne işin var gavurun memleketinde?

bu müslümanların riyakarlığı midemi bulandırıyor. sen gavurun memleketinde ferah içinde yaşa sonra kalk gavura sataş. ayıp lan insanda utanma olur.
Akıllı bir adam olduğunu düşündüğüm eski tıpcı. Ayrıca o kadar başarılıdır ki kendisine soytarı diyenler kızgınlıktan, kinden dolayı aynı başlığa defalarca entry girmişler.
bu ay japonya'da ve güney kore'de yapacağı konferansların tanıtım videoları youtube'da yayınlanmış islam bilgini.

japonya: https://youtu.be/YMhfbpjtxTU
güney kore: https://youtu.be/pc31CfDHwyg
müslüman ve islam ı savunan bir kişi olmama rağmen bir türlü anlam veremediğim şahsiyettir.

adam fazlasıyla saçma ve alakasız konuşuyor.

yani kendisine sorulan bir soruya, hiç alakasız bir şekilde,

hafif alaycı ve aşağılayıcı bir tavırla cevap veriyor,

millet de bunu izleyip "aahahah adam ne laf koydu be" diyor.

arkadaş tamam biz de müslümanız, dinimizi savunuruz,

ama bu adam bildiğiniz "ergen ateist" kavramının müslümanlaştırılmış hali.

yani mantıklı tek bir açıklaması yok.

hep farazi şeyler.
hiçbir videosundan zerre kadar etkilenmediğim zırcahil ve gerici insan.
zekasına hayran kaldığım islam alimidir. beni tek tatmin etmeyen Allah ile insan benzetmeleri ve bu benzetmelerden yola çıkarak sorulara cevap vermesidir. bu tatminsizlik de benim için farklı bir soru ortaya çıkartır; ''başka neye benzetecekti?''. yani demem o ki Allah'tan sonra evrende varlığı kabul edilebilecek en üstün varlık insandır. çünkü özgür iradesi vardır ve bu yüzden en üstündür (katilleri, tecavüzcüleri üst görmüyorum, yanlış anlaşılmasın.). kötülük yapabilecekken iyiliği tercih edenle iyilikten başka şansı olmadan iyilik yapan arasında fark vardır değil mi? elbette. hem de çok büyük bir fark vardır. o yüzden insanoğlunun ibadetiyle ibadet için yaratılmış meleğin ibadeti bir değildir. elhamdülillah. şu video biraz uzun ama gayet doyurucu bence: https://www.youtube.com/watch?v=7YcXUAxTvAg
ismi duyunca zayn malik geldi aklıma. o da müslüman bi kere tmm mı .s.s
söylediği şeyleri bilim ve inançla müthiş bir şekilde harmanlayabilen müslüman düşünür.

nasıl geç keşfettim kendisini diye de hayıflanmıyor değilim.
Su adami dinleyip soylediklerinin tumune anlamsiz diyen insan suphesiz gerizekalidir. Adam mala anlatir gibi anlatiyor resmen. Az once youtubede videolarini izlerken arka arkaya bir konu icin cubbeliyle zakiri dinledim. Zakir acik ara daha acik, seffaf, akici anlatiyor. Ciddi manada son zamanlarda gordugum en iyi alimlerden, islam savunucularindan biridir.

Boyle insanlardan allah ebeden razi olsun.
sözlükten bir abimin önerdiği alim.

Bir çok videosunu izledim bir çok mantıklı cevap buldum lakin bazı sorulara kaçamak cevaplar veriyor. Yine de saygı duyulması gereken bir kişilik olduğunu düşünüyorum.
videolarını izledim, etkileyici bir anlatımı var. dünyaya islamı anlatıyor.
abd'de hak dini yüreklilikle savunan bir adam. helal olsun dediğimdir.
çok saygı duyduğum hatip.
adam her şeyi bilimsel bir şekilde açıklayabiliyor.
Zekiliğini sorulan sorulara karşı guzel kullaniyor, cok iyi laf ebeligi yapiyor ve tonlaması iyi.
Bu yuzden islam karsiti sorulari iyi alt ettigi saniliyor. Yaptigi sadece laf cambazligi.
Cerrahtır.
bizdeki çakma mollalar tarafından sevilmez, çünkü doğru bildiğini konuşuyor, ama kuran da hata var ama bilmem ne var diyenleri çok güzel göt eder, ateistlerin sorularını çok düzgün bir şekilde saygıyla ve bilgiyle cevaplar, deistleri de güzel yola getirir, güzel adamdır.

lan bir de şu hintlilerin ingilizce aksanından sanırım seviyorum zakir hocayı, benim islamda en çok kızdığım mezhepleşmeyi bölünmeyi tarikleri falan benle aynı şekilde düşünerek reddettiği için de gözümde değeri var, reistir...
ışid in kafasını çıkartıp buna taksan kimse farkı anlamaz öyle diyeyim yani. tipi ayrıca bozkırın yaban domuzlarına benziyor. puhahaha.
Mezhepleri reddeden biri. ilk zamanlar ilgiyle dinlerdim videolarını mantıklı konuşuyor ama Mezhepleri reddetmesi garip. Bu kadar aklı başında birinin Mezhepleri reddetmesi çok garip.
katıldığı panellerde kullandığı ingilizceyi kim nasıl anlıyor beri gelsin..
ayrıca katıldığı bazı panellerde atayistleri müslüman ettiği söyleniyor..
Bu başlık altında birinin sormuş olduğu çok evlilikle ilgili benim naçizane fikrim şudur:

dünya her zaman 2018 yılında değildi bildiğimiz gibi. Şurda en fazla kimi 1800lü yılların ikinci yarısına, kimiyse 1900lü yılların başına kadar dünyada polis teşkilatı, etkili adli teşkilat, sosyal ve medeni haklar, kadınların sosyal hayata katılımı vb gibi kadınların kendi kendine hayatla başa çıkabileceği bir dünya yoktu.(Şimdi bile yalnızca gelişmiş ülkelerle sınırlı olduğunu düşünüyorum). Bir kadın ya anne babasının ailesi yada kocasıyla kurduğu ailede güven içinde yaşamını sürdürebilirdi(tabi ki istisnalar olabilir). Düşünsenize 700 yılında yaşayan bir kadınsınız. Tüm dünya köylerden oluşan, polisin kanunun olmadığı güvensiz bir yer. Ve siz bir yetişkin iken anne ve babanızı da kaybettiniz. işte o zaman eğer evli değilseniz hayat dehşet verici bir hal alabilirdi. Ve malumunuz savaşlar sebebiyle erkek nüfusunun geçmişte çok çok az olduğu zamanlar yaşandı. işte böyle bir zamanda bir kadın yalnızca bir aileye dahil olarak hayatını güven içinde geçirebilirdi. Bu acımasız bir gerçek. Hem doğu hem batı toplumlarında durum tam olarak buydu.

Eğer Allah, günümüzde gelişmiş ülkelerde yaşayan kadınlardan neredeyse hiçbirinin kabul etmeyeceği şartlarla bir erkeğin birden fazla kadınla evlenmesine müsaade etmişse ortaya tek bir sonuç çıkıyor. Demekki aslında o izin olağanüstü şartlar için geçerli. Bir kere kadının rızası olacak. Kadın yada kadınlar rıza göstermiyorsa yasak zaten.
Zakir Naik kelime anlamlarıyla oynayarak islamı aklamaya çaşılan bir şarlatandır.
Fikirlerinin islami değeri yoktur. tamamen bir sahtekarın tekidir.

entryi eksilemeden önce, aşağıdaki videoyu türkçe altyazı seçeneği var izleyin.
https://www.youtube.com/watch?v=bk5q9TeGo14

islam cahilleri arasında popüler olsa da, islamı bilenler yüz vermezler.
Zakir uyuşuk kitlelere islamı değil, kendi kurduğu dini anlatır. islam adına bağlı tutar.

islamı yumuşatıyor dediysem de fazla da abartma. Bak "dinden dönen öldürülür" gerçeğini yumuşatamamış. (videoyu izleyin)
https://www.youtube.com/watch?v=GyE2bLJ1FZE

Şu haber de burada dursun.
"Zakir Naik kara para aklama ve teröre destek olmaktan Interpol tarafından aranıyor"

http://www.sunugambia.com...nterpol-money-laundering/
atanamamış ışidcidir.
Beyin açısından mal olan biri de inekten evrimleşmiş olabilir.

(bkz: yukarısı)

T: dinledin mi sanki at kafası...
tartışmalarına ılımlı bir üslupla başlayıp sonlara doğru ekstrem söylemlere sıkça başvuran hatip.