bugün

rte'nin sarf ettiği söz.

alman makamlarından çıkan karar ortadayken adam almanya'ya gitse dakikasında tutuklanacakken bir de utanmadan bunu söyleyebiliyorlar ya allah ıslah etsin.

hadi kuldan utanmıyosun da allah'tan da mı korkun yok be adam!
(bkz: bülent arınç vs recep tayyip erdoğan)
Tayyip Erdoğan başbakanımızın sarfettiği cümle. Zahid Akman temizdir ona göre. Çünkü ona göre kendisi de temizdir. Bu durumda Zahid Akmana temiz demesi gayet doğaldır. Lakin bu gerçeği değiştirir mi?
inanırım. kesinlikle temiz bir arkadaşınızdır. onca kara parayı aklayan kişi kendini de aklamıştır, ak pak olmuştur gayet ! dahası, o kadar parayı ben indiragandi yapsam, allah belamı versin benden daha temizi olmazdı.
kaldı ki, zahid akman komple tertemizdir. hatta ve hatta pırıl ötesidir, pırıl pırıldır.
o zahid akman ki, yağ dökülen mutfak tezgahının, mistır masıl'dan sonraki halidir. lekesizdir.

(bkz: yalancıyı sikmiyolar ya)
sabuncu, peçeteci gençlik raporunu tutar.
zahid akman'ın rte kadar temiz olmasıdır.
dogru demis basbakanimiz. piril piril bir adam bence de, pek gazete okumam ama televizyonda gordum gecen, nurlu bir yuzu var, akca pakca bir adam. yuzunden anlarim ben adami. bu adamin hic bir gunahi yok, tatli bir adam, tertemiz. bal dok yala, yala yala bitmez. evet. hem koskoca basbakan yalan soylecek degil ya.*
temizdir, saclari yagli degil, tirnaklari kesiktir. örtmenimizin ilkokulda yaptigi "temiz kontrollerini" gecebilecek herkes temizdir.zahit akman´da gecer, demek ki o da temizdir.

almanya´dayiz diye her yazimizda yaziyoruz. almanlar bu skandal karsisinda saskindirlar. bakiniz, zahit akman, kuryedir. kurye, esas isi döndüren adama denmez. kurye sadece tasiyicidir. ben seni bakkala, ekmek, sigara, gazete almaya gönderirsem, aldigin seyler benimdir, sen aldin diye senin olmazlar. orada sen "kurye"sindir. frankfurt havaalanindan büyük miktarda parayla türkiye´ye gitmis akman, belgelerde belirlenmis bu- burada kastettigim "büyük miktar para" bir canta dolusu paradir-. diplomat pasaportuyla girmis, o yüzden üstü aranmamis.

bu paralar bizim salak türklerin deniz feneri kampanyasina yaptiklari yardimlar sonucu toplanmis paralardir(salak demeyelim, adamlar iyi niyetlerinden verdiler o paralari). bilindigi üzre "deniz feneri" tv´de- hangi kanal oldugunu simdi cikaramayacagim- bir yardim programidir, acikli müzikler calarak insanlar üzerinde duygu sömürüsü yapan gecmisin bir programidir. simdi simdi anliyoruz ki o program baliklar oltaya atlasin diye yapilmis bir "yem" mis. bu isler var ya, büyük tezgahlardir.

bu kurye´ye kim sahip cikmissa o mutlaka bu tezgahtan para indirmisler arasinda olmalidir. temizmis.... hem sonra görünüse göre türkiye´de "istifa etmesi" halinde bütün sorunlari cözülecek bu adamin. ne güzel ne de hos.

bir de bu "minareye" cok güzel kiliflar hazirlamislar. biliyorsunuz, hukuk´ta devletlerin ic hukuklari vardir, birbirlerinin icislerine karismamak durumundadirlar. almanya´nin bir türk´le ilgili cikardigi karar,haddizatinda türkiye´yi ilgilendirmez. olaylar alman topraklarinda olmustur, bu türk hukukunu ne derece de baglayacaktir, onu da bir hukukcuya sormak lazim. ama adam almanya´ya gelmez olur biter. dünya da daha bir sürü devlet vardir.

bu deniz feneri olayini alman gazeteleri yazdiginda takip etmistim. ben her sene türkiye´ye gelir tatil yaparim, bundan sonra da türkiye´ye gelmek, tatil yapabilmek istiyorum. o yüzden daha fazla yazmasam benim icin daha iyi olur.
(bkz: bozacının şahidi şıracı)
temizlenmiştir. o da aklanmıştır, paklanmıştır.
bülent arınç'ı artık herkesin sevmesine vesile olması gereken rte sözü.
(bkz: benim arkadaşım değil senin arkadaşın)
yaşar büyükanıtın sözünü anımsatan bir diğer cümle.
(bkz: masumiyet karinesi) sahi ya bir masumiyet karinesi vardı ne oldu ona?
öyle temiz ki, halen tutuklu. bir lafta bu kadar isabet olur.
2009'da temiz dedi,
2011'de kirli çıktı.

acaba utanmışmıdır bunu söyleyen zat-ı muhterem başbakan hazretleri.