bugün

Tabi canım.
görsel
görsel
Kebapçıya gidemiyor kaldı ki zafere mi gidecek.
(bkz: fatih Terim)
Ne kadar Galatasaray düşmanı varsa amını sik imparator biz yanındayız.
hayat amacı haline gelmiş bir hedefe ulaşmaktan bahsediyorsak; hayatımızın amacını kutsallaştırdığımız ölçü de doğru olan önermedir.
selçuk üniversitesi kampüsünden şehir merkezine yani zafere giderken bir slogan olan ezik bir espiri... 2 sene oldu hala aynı espiri sus lan mal sezer!
(bkz: Fuat ergin)

Regedit: entropi düzenlemesi
Yeni felsefemi anlatan sözdür.
'' kutsal bir zafere ulaşmak için çekilen çile de kutsaldır. '' şeklinde düzeltilmesi uygun olacak sözdür. zira hülya avşar'a '' sırf sizi görmek için ta samsun'dan kalktım geldim '' diyen bireyin ulaştığı zafer yanında çektiği çile olsa olsa (bkz: başın göğe mi erdi) dedirtecek türden bir ahmaklıktır.
makyavelist bir bakış açısıdır.amaçların araçları meşru kılması da bir başka görüşüdür bunu düşünenlerin.
Halkalı-eminönü istikametinde çekilen çileden bahsetmeye kimsenin götü yemiyo tabi.
beklenen gun gelecekse cekilen cile kutsaldir sözünün evrilmiş halidir.
(bkz: sen bu gazla mars a gider gelirsin hadi koçum)
meram (şimdiki adıyla ahmet keleşoğlu )eğitim fakültesinden konya zafer çarşısına yürürken mutlaka en az 1 kişi tarafından yapılan bir espridir.
gerçekten de kutsal mıdır acaba bu çile? bi düşünelim mesela öss ye hazırlanan bi genci ele alalım ve sınavı kazandığını düşünelim. zafere ulaşmış demektir, bu süreç içerisinde bir çok da çile çekmiştir, ancak zafere ulaştığı halde çektiği çileye hala küfür ettiğine göre kutsal falan değildir bu çile arkadaşım.
öss öğrencilerinin en sık duyduğu sözlerden biridir. öss sonucu geldiğinde her söyleyene küfür etme isteği uyandırır.
(bkz: yaran facebook gruplari)
che guevara'nın bir sözüdür.
"zafere gidilen yol da* çile de kutsaldır" dendiğin de yolu kutsayabileceğimiz kurtlar vadisi kıvamında
söz.
pusat isimli televizyon dizisinin slogani.