1. 1.
  (bkz: Ernesto che guevara)
  2 -1 ... captain cherry
 2. 2.
  Devrim falan yapamamistir. Kuba devriminde castro nun ogrencisidir. Bolivya da devrim yapmaya calismis becerememistir. Rock yildizi gorunumludur. Ergenlerin hayran oldugu bu tipten castro kat be kat devrimci olmasina ragmen sanirim tipsiz olmasi nedeniyle che den daha az taninir. tip egitiminin verdigi gaddarlikla cok pis infazlar gerceklestirmistir. Hatta kendisinin duayen olarak kabul ettigi castroya yazdigi dalkavukca mektuplariyla, castronun efendiligini bozmamasi uzerine kudurmus, kuba halki tarafindan verilen kuba vatandasligini bildigin ergen tribiyle reddetmistir. Filan falan...

  Che gibi ergen bir dalkavuktan ziyade dunyanin en buyuk devrimcisi icin (bkz: mustafa kemal atatürk)
  2 -5 ... isiklarla oynamayin
 3. 3.
  biri diyor devrimci biri diyor diktatör. noluyor la?

  ne olduğunu anlamadığım adamdır.
  -2 ... nenmarauniki
 4. 4.
  canı rahmet istedi nurlar içinde yatsın.
  1 ... ibni maymun
 5. 5.
  75 yaşına gelip taş üstüne taş koymamış bir adamın, öldüğünde 3 gün geçmeden adı unutulacak bir adamın eleştirme lüksünü kendinde bulduğu fakat 39 yıllık ömrünü dolu dolu yaşayan ve bu ömre koskoca bir mücadele sığdıran, ölümünden 49 yıl sonra bile adı herkes tarafından bilinen ve hatırlanan devrimci.

  Aynı zamanda lakabı olan 'Che' benim anlamına gelir, sahiplik bildirir. Bunu ona yoldaşları ve halkı layık görmüştür. Senin gözünde bir diktatör, bir eşkıya, bir gerilla olabilir ama halkının gözünde hala KAHRAMAN'dır. Türkiye'de Atatürk neyse, Küba için de Che aynı sıfata sahiptir. Tıpkı Fidel Castro gibi.

  (bkz: ernesto che guevara)
  5 -1 ... mor matmazel
 6. 6.
  che guevara Che
  3 ... devridevran62
 7. 6.
  Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun.
  2 ... jackcemm
 8. 7.
  puronun en çok yakıştığı devrimci. şapkasından bende de var.
  2 ... kafam bir milyon
 9. 9.
  bir anda aklıma gelmiş büyük insan.
  2 ... yorganmafyasi