bugün

Şişko sarışın sakallı amerikalı komedyen ve aktör. Özellikle hangover ve due date filmlerinde çok başarılıydı.
Hangover ile tanıdığım efsane bir abimiz.
Ben de due date ile tanidim ben de.
Boyle oyunculari izledikce turkiye de neden böyle dogal oynayan oyuncularin var ile yok arasi oldugu sorunsali doguyor.
Ikiser saatten 10 ar yil dizilerimiz var halbuki, yeterince pratikte yapiyolar ama.
(bkz: between two ferns)
(d. 1 Ekim 1969), Amerikalı komedyen ve oyuncudur. Oynadığı çok sayıdaki filmi ve televizyon gösterileriyle tanınır. Kariyerinin ilk yıllarını daha çok kapalı mekân komedyeni olarak geçirmişse de 2009 yapımı The Hangover (Felekten Bir Gece) adlı başarılı filmde sergilediği performansla uluslararası üne kavuşmuştur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Zach_Galifianakis
Aktör, tam 20 sene önce bir çamaşırhanede, oldukça ilginç bir arkadaş edinir. Şu anda 87 yaşında olan bu garip arkadaş Elizabeth 'Mimi' Haist, tam 18 yıl boyunca bu çamaşırhanede yaşamış, buradan topladığı bahşişlerle geçimini sağlamış. Müşterilerden biri olan aktör, Hangover'ın başarısının ardından, çamaşırhaneye sık gitmeyi bırakmış; ama yaşlı arkadaşı Mimi'yi her daim kontrol etmiş. 43 yaşındaki Zach, Mimi'nin evsiz kaldığını öğrenince, bir banyosu ve odası olan bir daire ayarlamış ve yaşlı kadının kirası ile ihtiyaçlarını karşılamaya başlamış. Aktörün oyuncu arkadaşı Rene Zellweger, yaşlı kadının evini döşemesine yardım etmiş, sık sık da alışverişini yapmış.

Zach Galifianakis, son iki Hangover galasına arkadaşını götürmeyi de ihmal etmemiş.

görsel
karizma bir adamdır.
birtanedir
1 Ekim 1969 tarihinde ABD, Kuzey Karolina, Wilkesboro’da doğmuştur. Annesi ingiliz asıllı, babası ise yunan asıllıdır. Soy ismi bana andy milonakis'i anımsatır oda başka bir yunan asıllı aktördür fakat ondan pek hazettiğimi söyleyemem. Fakat zach bambaşka bir adamdır. The hangover serisindeki başarısı tartışmasız kendisini diğer benzer aktörlerden ayırır. Film ve dizilerinde sıradan insanlardan farklı aykırı karakterleri çok güzel canlandırır. O kadar doğal oynar ki rolünü gerçek hayatındada benzer birimidir diye düşündürür insanı.
(bkz: hangover)
Sizin yerinize kontrol ettim bir yazarmis kendisi.
Ben film olandan bahsettim.
Saglicakla.