Kendine güldürmekten zevk alan kişidir. Hele ki bu eski sevgili zamanında sizi göt gibi bıraktıysa bu gülüş kahkahaya dönüşür.

Dün facebook'tan bulmuş beni, üstelik aradan (yamulmuyorsam) geçen dört yıldan sonra. inanın ilk görüşte adını bile hatırlayamadım, kim olduğunu bulmak için "bu kimmiş lan?" diye 5-6 saniye süren ufak bir hafıza araştırması yapmam gerekti. Çarşaf gibi mesaj atmış, saçma sapan zırvalar işte. Aklımda tek kalan "umarım kalbin gibi iyi biri vardır hayatında" sözü oldu. Tam sövmek için klavyeye parmaklarım gidiyordu ki o kadar bile sikimde olmadığını anladım. Sana mesaj atmak için harcanan internete yazık lan.

Zaten benim bütün eskilerin önce beni çileden çıkarıp Siktir olup gitmek ve ardından da hiç beklenmedik anda yırtık dondan çıkar gibi kendini hatırlatmak gibi bir huyu var. Bu o kadar rutin hale geldi ki gidenin mutlaka bir gün mesaj atacağını adım gibi biliyorum artık. Ama işte o mesaj geldiğinde pazarımızın niğde Şubesi çoktan açılmış oluyor, dün olduğu gibi.
Yıllar sonra mesaj atan herhangi bir konumdaki insan!!! Sana sesleniyorum atma. Bırak. Yıllarca ölmüş mü ne olmuş haberin yoksa geberse de atma sanane ki bu saatten sonra. Sinirleniyorum ben böyle samimiyetsizlikler karşısında bir de pişkin pişkin nasılsın derler.
Aylar sonra eski sevgilinizden gelen nasılsın mesajı ile umutlanmayın.Çünkü; her Katil merak eder vurduğu kişinin ölüp ölmediğini.
cehennemin dibine atsındır aklı nerdeydidir.
(bkz: eskisi kadar yakın olamayız)

görsel
Deli gibi merak etseler de vakur bir şekilde mesafeyi korumaya çalışarak konuşmaları beni benden alandır. Mesela ilk mesajda ''naber'' demek yerine ''nasılsın'' derler. olası bi terslenmenin önüne geçmek için cümlelere ''sadece'' ile başlarlar. bazen de ''rüyamda seni gördüm merak ettim'' tiyatrosu oynanarlar. ''biz'' diye bi hitap kullanilir ki tehlikelidir.

izmir'e yerleştiğimi duymuş nerden duyduysa. Yakında görüşmek de ister "aa çok yakın oturuyoruz" diye. Onu bunu bilmem ama ''aradan baya zaman geçtiyse'' ben bu eski sevgiliye mesaj atma olayını yapmam, yapana da mani olmam. Eski sevgililer gider gelir, ben sabitimdir.
Sadece gitmekle kalsa iyidir. Aradan bir kaç yıl geçer mesaj atar görüşmek ister görüşünce bir kere daha aşık eder her şey düzelmişken birden yine 180 derece değişir. Ah be ne küfürler yiyorsun benden eski sevgili adam akıllı dönsen ne olur sanki.
yıllar önce müslüm gürses'in başına gelmiş olaydır.

--spoiler--
çektin gittin
dinlemeden
bana bir şey söylemeden
yıllar sonra dönsen de neee

son pişmanlık
neye yarar
her şeyin
bedeli var
olmadı yaaaaaaar
--spoiler--
-nasılsın? rüyamda gördüm de seni.

-sorma, ne haldeyim.
sorma, kederdeyim.
sorma, yangınlardayım.
zaman zaman...
ilk sevgilim olur kendisi. En yakın arkadaşımla aldatmıştı beni. 2003 senesiydi o zaman. Her neyse, olaya girmeyeceğim. Olaydan tam 7 sene sonra aklıma geldi bir gün. Aradım facebooktan, mesaj attım. Deliye döndü. Çünkü o olaydan sonra ne yüzümü gördü ne de bana ulaşabildi; çünkü istanbul'a taşınmıştık. O Mersin'de kalmıştı. Telefonumu istedi. Israr edince verdim. içten içe ben de merak ediyorum tabi; ama çaktırmıyorum. Sesini duydum tekrar, 7 sene sonra. içim cız etti. Sonra dedim ki kendi kendime "ben bu kızı çok sevmişim." Sonra tekrar değiştirdim hattımı. Yine ulaşamadı bana. Ama hayat işte. 2013 senesinde nişanlanmıştım. Nişanlımın yanına gidiyordum. Beşiktaş iskelesinde karşıma çıkıverdi. Bakakaldık ikimiz de. Sonra öyle bir sarıldı ki bana, anca annem öyle sarılabilir o şekilde. Ben sarılamadım. Ağlıyordu. Yüzüme baktı sonra "neden sarılmıyorsun?" diye sordu. Yüzüğümü gösterdim. Daha çok ağlamaya başladı. "Gitmem gerekiyor, üzgünüm." dedim. "Peki, git." dedi. Gittim. 1 sene sonra da nişanlım aldattı. Kaderin bir cilvesi mi bilmem; ama benim eski sevgililerime dair mutlu sonlarım yok. Ama ilk "duygum"un yeri ayrı. Bambaşka sevmişim onu. Arada aklıma gelir. Kimseyi onun gibi sevemem diye düşünürüm. Fakat bazı şeyler ne olursa olsun silindiği zaman dönüşü olmuyor bir takım şeylerin. Bendeki eski sevgili kavramı acıdan ibaret. iyi geceler.
keşke dedirten.

derin bir ah çektiren.

efkara sürükleyen.

şiir gibi oldu lan.

vay bee.

çok canım acımış demek ki.

hala da acıyor.

telefonu bile yok ki lan.
tahmini olarak en az 1 saat küfür ve beddua yiyecek sevgilidir,

- Neler yapıyorsun?

Allah belanı versin, kaç yıl sonra neler yapıyorsun diye mesaj mı atılır. Onu da geçtim, neden mesaj atıyorsun orospu.***
nişanlısından ayrılmış size dönmek istiyor olabilir. Hatta nişanlısından sizin için ayrılmış dahi olabilir. Siz yüzvermeyince ne mi olur. Işte bunalıma girer, öfkelenir, mutlu olamayacağını biliyorum lafları ardarda sıralanır, siz de yalnızlığınızla mutlusunuzdur o sırada.
kandil veya bayram mesajı atıyorsa kahkaha attırır. sanane amk benim bayramımdan dedirtir.
Ozlemis sevgilidir. Cevap vermeyin s.ktirsin gitsin.