yıllar sonra mesaj atan eski sevgili

ilk sevgilim olur kendisi. En yakın arkadaşımla aldatmıştı beni. 2003 senesiydi o zaman. Her neyse, olaya girmeyeceğim. Olaydan tam 7 sene sonra aklıma geldi bir gün. Aradım facebooktan, mesaj attım. Deliye döndü. Çünkü o olaydan sonra ne yüzümü gördü ne de bana ulaşabildi; çünkü istanbul'a taşınmıştık. O Mersin'de kalmıştı. Telefonumu istedi. Israr edince verdim. içten içe ben de merak ediyorum tabi; ama çaktırmıyorum. Sesini duydum tekrar, 7 sene sonra. içim cız etti. Sonra dedim ki kendi kendime "ben bu kızı çok sevmişim." Sonra tekrar değiştirdim hattımı. Yine ulaşamadı bana. Ama hayat işte. 2013 senesinde nişanlanmıştım. Nişanlımın yanına gidiyordum. Beşiktaş iskelesinde karşıma çıkıverdi. Bakakaldık ikimiz de. Sonra öyle bir sarıldı ki bana, anca annem öyle sarılabilir o şekilde. Ben sarılamadım. Ağlıyordu. Yüzüme baktı sonra "neden sarılmıyorsun?" diye sordu. Yüzüğümü gösterdim. Daha çok ağlamaya başladı. "Gitmem gerekiyor, üzgünüm." dedim. "Peki, git." dedi. Gittim. 1 sene sonra da nişanlım aldattı. Kaderin bir cilvesi mi bilmem; ama benim eski sevgililerime dair mutlu sonlarım yok. Ama ilk "duygum"un yeri ayrı. Bambaşka sevmişim onu. Arada aklıma gelir. Kimseyi onun gibi sevemem diye düşünürüm. Fakat bazı şeyler ne olursa olsun silindiği zaman dönüşü olmuyor bir takım şeylerin. Bendeki eski sevgili kavramı acıdan ibaret. iyi geceler.