bugün

Kimsenin günahı çocuğundan çıkmamalı.
allah şifalar versin. babasını zerrece sevmesem bile canı gönülden istiyorum bunu..

maalesef ki babaların günahlarını genelde evlatları çeker. adaletsiz mi ? bilemem. o masumun ne günahı var denilebilir ki doğrudur da. ancak ister doğanın kanunu deyin ister ilahi adaletin getirisi deyin isterseniz karma deyin isterseniz evren böyle deyin bu olay her zaman böyle işler. kendimden de biliyorum etrafımdaki insanlardan da biliyorum. babaların aldıkları ahların bedelini oğullar öder. o yüzden özellikle ailesi olan insanlar çok daha dikkat etmeli attıkları adımlara.
Çocuğun bir suçu yok.

Çocuk düzelsin, babası ölebilir...
Valla ah ne yerde kalıyor ne gökte pederin dedesi zamanında iki kişiyi kurşuna dizmiş sülaleden hiç kimsenin iki yakası bir araya gelmiyor.
Anneler vardı.
Evlatları yerin altında mahsur kalan.
Onlar için de çok zordu.
Suçun kişiselliği ilkesi diye bir şey var hayatta, ebevyenlerin günahlarının bedeli el kadar çocuklara nasıl yüklenebilir ?
Fakat bazen olan ölene olmuyor, kaza maza geçirip ölüp gidebiliyoruz acı geride kalanlara kalıyor..
Allah yusufun sulalesinden alsin yerde tekmeledigi alin teriyle calisip helal para kazanan madencilere versin.
O son tekmeyi atmayacaktın...
Allah.
Hiçbir şey demiyorum. Çünkü biliyorum dersem başıma neler geleceğini biliyorum.
allah büyük deyip kenara çekilmek lazım.

kimseyi de evladıyla sınamasın.
Çocuğu büyüğünde yüzüne babasını tanımasın.
iktidar yalakası bir tipin ettiğini bulmasıdır.

el kadar sabiye beddua etmeyeceğim ama bu herif gün yüzü görmesin isterim.
Geçmişler olsundur, şifalar bulsundur.

Lakin evrenin yankı etkisi her daim işler.
Üzersen, üzülürsün!
Her çocuk masumdur. Ölmeyi, acı çekmeyi hak etmez, acil şifalar diliyorum ama düşündükçe de bu zat tarafında yetiştirilen bir çocuk ülkeye, topluma, kendisine nasıl bir yarar sağlar? Kararsız kaldım sözlük.
ilahi adalettir.
görsel
babanın günahları yavrucağı bağlamaz, dilerim ki allah şifa versin. yusuf yerkel'e de kul hakkı korkusu versin...

yavru ufak bir çocuk. soma maden faciasından sonra dünyaya gelmiş yani.

kurban olduğum allah illa ki adaletini sağlıyor işte, bu adalet bazen acımasız oluyor malesef.

bakın kendimden örnek vereyim.
2000'li yılların başında rüşvet vererek ihaleler aldım, haksız kazanç elde ettim.
bu para benden misli ile çıktı.
düşündüm taşındım.
kul hakkı yemiştim.
hırs gözümü kör etmişti, düşünememiştim. bu kul hakkı çoluk çocuğumdan da çıkabilirdi.
allah beni evlatlarımla da sınayabilirdi.
neyse ki maddi olarak sınandım, her şeyimi kaybettim hayata sıfırdan başladım.
12 sene önce devlet ile, resmi kurumlarla iş yapmamaya yemin ettim. o gün bugündür devlet işi yapmıyorum.

ben maddi olarak kul hakkı yediğim için allah bana cezamı maddi olarak verdi.

yusuf yerkel ise oradaki madenci yakınlarını tekmeledi.
bunun bir maddi karşılığı olmazdı, allah da onu yavrusu ile sınıyor işte.

buradan bu yusuf yerkel denilen kişiye sesleniyorum.
yaptığının farkına var tövbe et ve git o tekmelediğin insanların, kul hakkına girdiğin insanların gönlünü al, onlardan samimi bir helallik al ve tanrının adaletine güven. kendi günahını günahsız yavruya çektiriyorsun şu an, aklını başına al...

tekrar allah şifa versin.
Çocugun bir günahı yok, acil șifalar.
kimse sevdigiyle sinansin istemem. heleki kucuk bir cocugun buna alet edilmesini vicdanim kaldirmaz. cocuguna allah tez zamanda sifa versin. zamaninda yaptığı hareket cok cok agirdi. bedelini sahsi olarak odemesi dileklerimle.
Kim silker yalova kaymakamını.

Allah şifasını versin.

Allah böyle ceza vermez. Cezası mahşerdedir. Dünyada ilahi adaletin tecelli ettiği görülmemiştir. Ancak sanılmıştır.
görsel
Sebebi budur

görsel