bugün

su, soda, gazoz gibi bir içeceği tükettikten hemen sonra boş kalan şişesine yapılan zulümlerdir.

misal pet şişedeki suyu içtikten hemen sonra kapağını biraz gevşetip, göt nihayesindeki plastiği burarak kapağı pırtlatmayan kaç türk evladı vardır? veya soda içtikten hemen sonra içine silme su doldurarak tepeden darbeyi koyan ve cam şişenin dibini düşürmeyen insan? yok gibi sanki.
Şişe kırığı ile çalı çırpı tutuşturmaya çalışmak.
ilaç şişelerine mısır pirinç vs. gibi hububat bakliyat doldurarak abidik gubidik hiçbirşeye benzemeyen süs eşyası yapmak.
bir işkence yöntemi olarak üzerine adam oturturmak. *
duvar üstlerine kırık şişe parçaları monte edip kediciklerin tırmanmaya çalışan mahallenin veletlerinin orasını burasını kesmesine sebep olmak. ben çocukken vardı duvarlarda şimdi var mı hala bilemiyorum.
arbede esnasında kesici ve delici silah olarak da kullanılabilmekte. özellikle de eski su şişeleri vardı, ince ağızlı kalın camdan, ele de oturuyordu böyle, adamı 32 yerinden deşip kalbur yapma aracı olarak..
şişe çevirmece olarak da kullanılabilir, genç bünyeler tarafından bilinen bir halk oyunudur, ilerki yıllarda orgy ortamlarına davetiye çıkaracağı endişesi bazen çocuk büyütürken kendi gençliğini anımsayan ebeveynlerin de korkulu rüyasıdır.
(bkz: röntgeninde soda şişesi görünen adam)
şişenin yarısını kırmak suretiyle masum bir cam şişeyi suç aletine dönüştürmek.
cinsel hayata ilk basamak olarak kullanmak.
(bkz: şişe çevirmece)
(bkz: kola bombası)
içine bir miktar su koyarak üstündeki deliğin bir tarafından pipet diğer tarafından da sigara geçirerek yalancı nargile yapması oldukça yaratıcıdır.
içinde bitki, pörtü böcek yetiştirmek.
şişe çevirmece oyununda cesareti seçmeniz akabinde o şişeye oral seks yapabilirsiniz.
üstüne oturup da çektirdiği fotoğrafı feysbukta profil resmi yapmak dışında her şeyi yapmış olabileceğini düşündüğüm durum.
(bkz: doğruluk mu cesaret mi)
yurdum insanının yavruları ise çekirdekten yetişmektedir şişe değerlendirme konusunda. eğer şişe pet ise bisikletinin tekerleğine sıkıştırır. böylece tekerlek döndükçe "pat pat pat" diye motosiklet sesi çıkarır. yerleştirme şeklini öğrenemedim pek. yakından incelemek lazım. akşama kadar süper eğlenirler. hatta çılgın atarlar bile.
boş bira şişelerini camdan sokağa atmak.

(bkz: ben bunu gördüm)
küllük olarak kullanmak.
damacana şişeleri toprağa gömüp, tersini oturak niyetine kullanmak.
(bkz: mastürbasyon)