bugün

istanbul meselesini bilmem ama yakında 12 adayı türkiye satın alır.
türkiye'nin her karış toprağının, türkler ölmediği sürece alınamayacağını bilmeyen insan düşüncesidir. 81 ilin, 81 tanesi de bizim, yunanistan değil, kralı gelse alamaz.
(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
300 Spartalı yı yeni izlemiş psikolojinin ürünüdür. öyle şeyler filimde olur arkadaşım.
benzin fiyatları düşünüldügün de yunanlıların yelkenli kayıklarla anca istanbul a balık ekmek almaya gelebilir.
doların ülkesinde 1,76 lira olanların hangi argümanlarla yunanistan'ın bunu yapabileceğini anlamadığı durum.
istanbul'u alır mı bilmem ama trabzon'u babayı alır.

önemli olan da trabzon'dur zaten...
--spoiler--
evet 3 ün 1 ini alırdı.
--spoiler--
ayı osman ın(mahallemizin ağzı bozuk zıpırı) bu sözü duyduğu zaman "heee lağn, y*rraağm az gelur(elini pantolonunun önüne götürerek) daşşaglarğrımuda alurlar hhığaaghahahaooo" diyeceğini garanti edebileceğim önerme.
almaya çalışırken muhtemelen yine ayağı takılacak ve ekonomik krize doğru yuvarlanacaktır. bence böyle boş işlerle uğraşmamalı yunanlı dostlarımız, minnuk devletlerinde türkiye gibi bir ülkeye bulaşmadan mutlu mesut yaşamalılar. yoksa görüyorlar işte, sonları kötü oluyor.
neden istemiyor yunanistan mal mı o kadar, dünyanın en güzel kentini almayı istemiyor diye itiraz edilmeli.
(bkz: istanbula çanakkaleden geçmeden gidilemez)

(bkz: çanakkale geçilmez)
istikamet istanbul t-shirtü alabilir dicem lüks olucakdır.
kendi adalarını satışa cıkaran bir devletten bahsedıyoruz, imkan dışı olan bır durum.
(bkz: hayallerde yaşamak)
pekiya hic dusunmuslermi acaba ,sadece istanbul kalkip gitse oraya butun yunanistani kac saatte alir diye.
evladım salak-salak konuşmayın. istese istanbul yunanistan'ı alır. ayrıcA TÜM KaRADENiZ DAHiL EDiRNE-SiVAS HATTI dünya yüklense yıkılmaz.
aynı anda üflesek yunanistanda taş üstünde taş kalmaz okadar yani, yavaş alsın bence.
bunu yazacağım aklıma gelmezdi, lakin; istanbul'u yakarız yine yunan'a vermeyiz.

" yunanistan'ın birkaç fırın ekmek yemesi gerekir, delikanlı" derler adama.
Valla bana sorsalar ;
"
- Türkler istanbulu kaybedecek bu kesin ama ya Yunan alacak ya da PKK alacak sen ne dersin?
- hocam verin yunana"
derdim.
istanbul un yunanistanı alabilecek gücü olmasından daha inandırıcı olmayan durum.
yunanistan bu parasız hali ile istanbul'u almaya kalksın, önce adaları, sonra batı trakya yı, sonra da tüm yunanistan ı bize bırakır.

adamlar memur maaşlarını ödemeye para bulamuyo, kaldı ki istanbul'u fethedecekler, vay da ne vaaay...
(bkz: babayı almak)
bir yunanlı turistin uydurduğu gerçektir.

denizden dedem çıksa yerim -bir yunanlı
küçük bir ayrıntıya göz ucuyla değinilip cümleyi de ufak bir değiştirdiğimiz takdirde ihtimalinden söz edilebilecek bir durum. bahsi geçen küçük ayrıntı, yunanistanın tek başına türkiyeye dalmaya götü yemeyeceğidir. bu tarzda bir saldırı, istanbulu alma teşebbüsü gerçekleşse bile bunu tek başına değil, arkasına abilerini alarak yapabilecektir ancak. yunanistan sözde işgalci, arkasında ise abileri olacaktır muhtemelen.
--spoiler--
geçen gün yine istanbul' u almaya gidiyorum
--spoiler--