bugün

önce götüne don alsın gerçeğiyle yüzleşmesi gerekir.
(bkz: yunanistan ın babayı alabileceği gerçeği)
parasızlıktan kıvranırken olmayacak duaya amin demektir.
yunan ordularıyla türk ordularının trakyadaki bir platoda karşı karşıya geleceğini süngülerle kapışacağını sanan, dış politika ve antlaşmalardan habersiz, ergen mi ergen bir yazarın görüşü.
savaşlardan bir haber cahil cühela savsatasıdır. yunanistanın ne hava ne deniz nede kara gücü türkiye devletine savaş açmaya kalkacak bir seviyededir. aksine 1 ay da türk ordusu zorlanmadan yunanistanı tamamen teslim alabilir. düzenli ordunun dağlık bölgede gerilla tekniğiyle savaşan bir terör örgütüne karşı zaman zaman yaptığı sınırötesi operasyonlar bir savaş haline örnek teşkil etmez.
istanbulu bilmem de, finansbank sayesinde trakyayı almıştır. Gençlik böyle giderse 10 yıla kalmaz iddaa sayesınde neden olmasın.
dünyadaki mevcut konjonktürden soyutlandığında, türkiye'nin istese, adaları alacağı gerçeğine çarpacak hayaldir.
tsk'nın pkkya karşı tam anlamıyla başarılı olmamasının nedeni pkknın çapulcu olmasıdır, kalleşce vurup kaçmasıdır ve bence buna da savaş denmez. Savaş dediğin şeyde iki tarafta adam gibi ortaya çıkar, gücünü ortaya koyar. Ayrıca yunanistan krize girdiğinde bir bakanın çıkıp "bizim ekonomimiz türkiye yüzünden battı, savunmaya çok harcama yaptık" demeside ayrı bi komediydi.
"Dua etsinler de ülkelerini krizden dolayı satmak zorunda kalmasınlar" demek yerinde olur. Gecenin bir vakti acıyan bir tavırla gülmeye sebep olmuştur.
Alışına güvenen yunanlı önermesi. *
Ülkeyi* ekonomik krizden dolayı ali ağaoğlunun alacağı gerçeğinin yanında çok sönük kalan önermedir.**
sürrealizmin vardığı sonuç. (bkz: bu bardak aslında fil)
geceleri fazla soğukta yatmamanın gerektiğini gösteren realite. sonra zararlı rüyalara gebe olabiliyor.

(bkz: babayı almak)
"sürekli yalan terörist öldürüldü haberiyle insanları yatıştırmaya çalışan bir ordunun, yunanistan'ın süper teknolojisi karşısında ayakta duramayacağı aşikardır." cümlesiyle beni kopartan, gülmekten yerlere düşüren, yazarın baygın baygın yazdığı başlıkçık. ben de bysctroll tavsiye ediyorum.
yunanistan' ın istese benden 10 tl borç alabileceği kadar gerçek değildir.
alsa almanya ile fransa alır. yunanistanın parasını onlar veriyorlar ya *
neremle gülsem şimdi. bilemedim.
gerçekten yunan lı dostlarımız böyle bir duruma kalkışmak istediğini açıkladığı zaman, dış işleri bakanlığımızın onlara bu şekilde cevap vermesini arzu ediyorum azizim. ne güzel olmazmı;

http://inciswf.com/extacy.swf
--spoiler--
geçen gün yine istanbul' u almaya gidiyorum
--spoiler--
küçük bir ayrıntıya göz ucuyla değinilip cümleyi de ufak bir değiştirdiğimiz takdirde ihtimalinden söz edilebilecek bir durum. bahsi geçen küçük ayrıntı, yunanistanın tek başına türkiyeye dalmaya götü yemeyeceğidir. bu tarzda bir saldırı, istanbulu alma teşebbüsü gerçekleşse bile bunu tek başına değil, arkasına abilerini alarak yapabilecektir ancak. yunanistan sözde işgalci, arkasında ise abileri olacaktır muhtemelen.
bir yunanlı turistin uydurduğu gerçektir.

denizden dedem çıksa yerim -bir yunanlı
(bkz: babayı almak)
yunanistan bu parasız hali ile istanbul'u almaya kalksın, önce adaları, sonra batı trakya yı, sonra da tüm yunanistan ı bize bırakır.

adamlar memur maaşlarını ödemeye para bulamuyo, kaldı ki istanbul'u fethedecekler, vay da ne vaaay...
istanbul un yunanistanı alabilecek gücü olmasından daha inandırıcı olmayan durum.
Valla bana sorsalar ;
"
- Türkler istanbulu kaybedecek bu kesin ama ya Yunan alacak ya da PKK alacak sen ne dersin?
- hocam verin yunana"
derdim.