bugün

Başlık ekşi sözlükte olup, sosyal sorumluluk sebebiyle uludağ sözlükte paylaşılma gereği duyulmuştur.

olay istanbul haseki hastanesinde geciyor eren gencer isimli hemşire yogun bakımda yatan hastaların fotoğraflarını cekip sosyal medyada yayınlıyor bu ve bu tip insanlara dur denmeli artık.
görsel

sikayet icin `http://hasekieah.saglik.g.../ContentViewer.php?id=288`
alo 184 saglik bakanligi
ekşi sözlükte huzur gibisi yok adlı yazardan alıntıdır.

Benim kanıma dokundu, sizi bilmem ama böyle insanların azalarak bitmesinden başka bir dileğim yok ülkemde.
Ulan o değilde eren diye kız mı olur arkadaş.
Suçlamadığım hemşiredir. Her şeyin o kadar bokunu çıkardık, o kadar abarttık ki. Yanlış olduğunu anlayamamış o da. Hep birilerini suçlayarak olmaz bu işler.

Edit: eksileyin tamam. Ama bunda herkesin suçu var. Eksileyerek vicdanınızdan kurtulamazsınız.
Ölmeye ramak kala yazmış bir de dalga geçer gibi. insanlıktan nasibini almamış hayatı facebook, instagram sanan beyinsizin biri işte.
Eren denilen kişi yarın sokağa çıkamaz. Sonrasında ağlar gazetenin birine. "Bana haksızlık yapıldı. Linç edildim. Asistanım fotoşopsuz resimleri yayınlamış" falan diye. Karaktersizlik de yandaş bulabiliyor çünkü artık günümüzde.

Edit: arkada yatan yarıçıplak ve yoğunbakımda ayılmayı bekleyen bir kadın. Birinizin annesi, teyzesi, komşusu, ya da hiçbişeyi. Fark etmez. Arkadaki kadın canıyla uğraşırken bir karakter, edep, haya, utanma, namus, zeka yoksunu sözümona sağlıkçı arsız resim çekip sosyal medyada 3 hücreli beyniyle espiri malzemesi yapıyor. Bu arsızı da birileri savunacak. Çünkü toplum aynı bu kadın gibi edepsizleşti artık.
eğlenmek hemşirenin de hakkıdır. arkadaşlarıyla da şakalaşabilir. evet. ama bunu yoğun bakımda yatan biri üzerinden yapamaz. bir anlığına orada yatan hastanın kendi yakınınız olduğunu düşünün. böyle bir şey olmasına izin verir miydiniz?
aynı mesleği yapmaktan utandığım zavallıdır.

maalesef ki bizi işe alırken sadece kaç puan aldığımıza bakıyorlar, vicdan ve haya sonraki mesele.
Dalganın üzerine atılması gereken hemşiredir.
(bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)
sözlükteki vicdansızları gösteren hemşiredir.

orda arkada yatan bacakları açık kadın ananız bacınız nineniz olabilirdi, ölmeye ramak kaldığını internet ortamında sakız olduğunu gorebilirdiniz.
geçenlerde makatına patlıcan soktuğum bir hemşireye benzettim. o da bunun gibi oynak bir şeydi.
(bkz: hemşire pisliğin teki çıktı rıza baba)
Ciddi ciddi savunanlar var bir de topunuz kabus gibisiniz.
bunun hemşirelikten ziyade insanlık zaafıyla alakalı olduğunu düşündüğüm durum.
(bkz: pompa kelimesini duyunca akla gelen ilk şeyler)
(bkz: yetiş ya jonny yetiş ya sins)
Zamanı gelince hasta yatağında sevdiği biri olunca davranışını çok merak ettiğim hemşire.
derhal görevinden alınması gereken hemşire, örnek teşkil etsin ki; yaptırımı olsun böyle şeylerin.
Hemsireyim ve bizde zor sartlarda calisiyoruz ama bu hareketi hicbir zorluk hakli cikaramaz.Adiliktir.
Bu ne lan djsksksksna. Saka gibi ya nasil delirdik bu kadar biz.
zamanında yaşlı adamı azarlayan doktor bozuntusu vardı ne oldu ona!

evinde milyon dolarlar çıkan banka müdürü vardı ne oldu ona!

kolay gelsin.
(bkz: orospu çocukluğu yapmak)
(bkz: orospu çocuğu doğulmaz olunur)
(bkz: insan olmaya ramak kala)
(bkz: beddua edilmesi gereken insan)
CHP’den o hemşire için bakanlığa çağrı
--spoiler--
Bir hemşirenin sosyal medya paylaşımlarında hastaların fotoğraflarını paylaştığını ve bunun Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı olduğunu belirten CHP istanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sağlık Bakanı'na çağrıda bulunarak bu kişi hakkında idari işlem yapılmasını istedi.
Yarkadaş, hemşirenin paylaşımlarından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli E.G. olduğunun anlaşıldığını söyledi:
“SAĞLIK BAKANI'NA ÇAĞRIDA BULUNUYORUM”
Sosyal medyada ye ralan söz konusu fotoğrafları da açıklamasına ekleyen Barış Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:
”Skandal olayla ilgili birçok şikayet geldi. Tıp etiği ve hasta haklarından haberi olmayan bir hemşire ölüm döşeğindeki hastalarla edep ve etik dışı paylaşımlarda bulunmuş. Hastaların fotoğraflarını teşhir edip onlarla alay etmiş. Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı bu duruma sağlık bakanlığının acilen el atmasını bekliyorum. Bu kişinin gelen tepkilerden dolayı sosyal medya hesabını kapattığını da öğrendik. Buradan Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ'a çağrıda bulunuyor ve bu kendini bilmez hakkında gerekli idari işlemin yapılmasını milletimiz adına talep ediyorum.”
--spoiler--
(bkz: eren gencer)
(bkz: hemşire pislik çıktı rıza baba)

Umarım tez zamanda yanlışını anlar ve geri döner.