bugün

Doğrusunu söylemek gerekirse bu yıl sorular türkçe ve sosyal bilimler testi çok ağır olduğundan yanlış sayısıyla birlikte zaman kaybı çok fazla olmuştur. Bunun sonucunda da öğrenci matematik sorularına yetişememiştir. ünal yarımağan'ın kıçını deve yalasın akşamları.
(bkz: liselerde verilen eğitimin kalitesizliği)
kafalarının çalışmamasındandır efendim kimseye bok atmaya gerek yoktur.herkes herşeyi yapacak diye birşey yoktur.sınavla uğraşacaklarına kafaları nerde çalışıyorsa oraya yönelmelidirler.ama nerde.seneye bir daha hazırlanacaktır çoğu.sonra biraz daha yüksek puan alıp kendisiyle hiç alakası olmayan bir bölüme gidip.bi sürü masraf edip orayıda zorla bitirecektir.sonra yetenekleri dahilinde olmayan bir bölümü bitirdiği için donanımlı olamayacak ve işsiz kalacaktır.sonra da binlerce işsiz meydana gelmiş olacaktır.kısa türkiye tarihi.
atanamayan öğretmenlerin sayısının ve öğrenci sayısının artması. dolayısıyla kalitenin düşmesi.
ekonomik sıkıntılar.
disiplinde azalma.
meb'in bununla *ilgileneceği yere internette serbest kıyafet anketi yapması.
sıfır çekenlerin çoğu ya düz ya da meslek lisesi olması bunun sebebinin ise eğitim kalitesinin çok çok az olması derslere branş öğretmenlerinin girmemesi, denetimin az olması*, para kazanmanın kolayına kaçan öğretim görevlilerinin bolluğudur kısaca.
belki biraz yardımcı olabilir anlamak için:

http://www.facebook.com/c...v=390051915771&ref=mf
öğrencinin, sınava hiç hazırlanmamış olması ve eğitim altyapısının yetersiz olmasıdır. liseden az da olsa bir şeyler kaparak ayrılan bir öğrenci sınava hiç çalışmasa da sıfır çekmez. öğretim namına hiçbir şeyi olmayan adam sıfır çeker. bu da bir milyon küsürde 14 bindir işte. türkiye şartlarında çok yüksek bir oran olduğunu düşünmüyorum. okuma yazma bilmeden, liseden mezun edilen insanların olduğu bir ülkede yaşıyoruz sonuçta!
aile içi eğitimin yetersiz olması.
kültürel yobazlaşma.
para para para mantığı.
istanbul gibi olanakları süper olan bir şehirde bile bu kadar barajı bile geçemeyen adam varken halimiz duman..
optik formda elibelinde deseni yapmaya çalışmaları da bu nedenlerden sayılabilir.
bir öğrenci çalışıp düşük puan alıyorsa sistemin gazabına uğramış olabilir fakat sistem nasıl olursa olsun sınavda sıfır çekmek mallığın daniskasıdır.

(bkz: malın önde gideni)
(bkz: bayrak tutanı)
14,000 kişiye ileride sıkıntı yaşayabilecekleri uygun bir dille anlatılmadır.
Yanındaki fazla heyecanlı mahluğun sınavın sonuna doğru senin optiğinin üstüne kusması YGS'de sıfır çekme nedenidir. Dersanede bir arkadaşım yaşadı bu durumu, ben değil. Umarım yaşamam da.
liselerin verdiği eğitim kötüdür veya hiç çalışmamıştır.
optik okuyucu hatasıdır.
tek nedeni, zeki ama çalışmıyor oluşudur, çalışsa yapar.*
büyük bir yetenektir. istenilse yapılması,full yapılmasından bile daha zor olan şeydir. (bkz: olasılık)
(bkz: ygs de 14 000 öğrencinin hayattaki amaçları)*
Hadi okuduğunu anlamıyorsun. 1 ile 1 i demi toplayamıyorsun be müslüman diyileceyesiye öğrenci topluluğu.
Ebeveynlerin tanık olduğum serzenişi:
--spoiler--
çalışmıyor eşek sıpası
--spoiler--
baba sular kesikti sınav günü başka neden olacak.
12 yıl okula boşa gidip gelmenin kanıtı.
(bkz: öss de önde oturan kızın g string giymesi)
ya da
(bkz: sınavda önde oturan kızın iç çamaşırı giymemesi)
gerizekalılık.
fazla mastürbasyon yapmak( fazla mastürbasyonun derslerde başarısızlık yarattığına dair bir teori var fakat doğruluğu henüz bilimsel olarak kanıtlanamadı.)
kaydırma, atma, hasta olma, dikkati toplayamama.