1. 1.
  yenmesi, insanı kul hakkı yemekten daha berbat duruma düşürecek hak...
  çünkü yetim savunmasızdır, güçsüzdür, koruyanı yalnız allahtır.
  2 ... infantes
 2. 2.
  artık hayatımızın hemen her safhasında, bazen direk bezense dolaylı şekilde tecavüz ettiğimiz haktır. yetim ihtiyaç sahiplerinin en saf ve temizi olduğu için kullanılmıştır bu tabir. ve anlatılmak istenen durumu iç burkan bir şekilde ifade etmiştir. tabi bu anlamın içini boşaltmak ve sığ bir alana çekmek çok zor olmadı bizler için. artık rafa kaldırılmış ve yeri geldiğinde sadece propaganda malzemesi olarak kullanılmakta.
  kirlenen dünyanın bu boktan durumundan nefret ediyorum, bezen kendimden bile. rant musluklarının ve yoksullukların önüne set çekmek değil, direk o kanalları kurutma çabasında olduğumuzu lanse edip. içten içe bu durumdan sebeplenmek. öyle bir noktadayız ki artık, temiz insan bulmak imkansız. herkes bir yerinden bağlı sisteme ve kanına mikrop pompalanmakta. çözümü ararken geldiğimiz nokta tam bir çıkmaz..
  ... kanuni sultan sinan
 3. 3.
  peygamber efendimiz buyuruyor ki:

  müslümanlar içinde en hayırlı ev, kendisine iyilik yapılan bir yetimin bulunduğu evidir. müslümanlar içinde en kötü ev de kendisine kötülük yapılan bir yetimin bulunduğu evdir.

  ve yine resulullah efendimiz yetimlerin hakkının korunması için gayret göstermiş, yetim hakkı yiyenlerin dünya ve ahirette acı bir azapla karşılaşacaklarını söylemiştir.
  1 ... hoscakal
 4. 4.
  şimdiki zamanlarda yerini acıma yetime döner koyar götüneye bırakmıştır.
  ... vivaldi
 5. 5.
  tehlikeli, gün olur devran döner ayağınızı denk alın.
  -1 ... perfectd16
 6. 6.
  babası vefat etmiş hakkı isimli çocuktur.
  1 ... kitapayraci
 7. 7.
  akplilerin en sevdiği yemek.
  ... sessizdeydi duymamisim
 8. 8.
  akp'nin kucağından inmeyendir.
  ... teflon
 9. 9.
  hakkını arayan ana-babalıları suçlu hissettiren hak. dur amk seni, anan baban var, hakkını arama, bak sırada yetimler var.

  veya kendi hakkını ararken hatırlanılan garibanların hakkı. sanki ibnenin yetimhanesi var, her lafında ''yetim hakkı'' nı kullanıyor. kendisi birgün yetim görmemiş.

  ayrıca benim soyadım, değiştireceğim amk.
  ... gedikpasa
 10. 10.
  kim bu hakkı lan adına dizi film yapılmış dediğim hede...
  ... insamenia