bugün

kendi ülke sınırı içinde seyehat edip konaklayan ;Türk iseniz yabancı turistten daha pahalıya tatil yapan kimse.
kazıklanması yabancı turiste göre zor olan turisttir.
genelde erkek grubu olarak kamp yerlerinde dolanan kişi olarak sınıflandırılabilir.
tatil köylerinde ve otellerde yabancı turiste oranla hiç sevilmeyen bahşiş bırakmadığı ve devamlı şikayet edip durduğu için istenmeyen turist çeşididir.
"Bu ne biçim fiyat yaa! " deyip, Sikilmek için ayakta sıra bekler. Otelde kalabilmek için gider iki gece sokakta yatar.

Ondan sonra " ege'de bizi sikiyürler ".. salak çok olunca siken de çok olur. iyi tatillerkdlskfgjf.
Her türlü kazık yiyecek turisttir.
Yapılacak en akıllıca hareket bir tur şirketi ile anlaşmaktır. Ya da yurt dışına çıkıp oradan gelmektir.
Daha ucuza gelir.
Türk olanı dünyanın en kalitesiz turistidir.
görsel
hayatım boyunca bu anasıın siktiğim tanımlamasından nefret ettim ötekileştirmenin en babası lan bu kelime.

VALLAHi biri bu kelimeyi kullanınca kan kusuyorum ibneye, "yerli turist" nedir amına sokayım, ben türkiye vatandaşıyım türkiye toprağının olduğu her yer benim öz vatanım, yani ben istanbulda yaşıyorum istanbul benim için ne kadar değerliyse artvin, erzurum, gaziantep, antalya izmir ve tüm iller benim için değerli.

ve ben kendi ülkemde "yerli turist" diye anılmak istemiyorum, bu kelime yasaklanmalı turizm bakanlığı bir el atsın şu işe amına sokayım.
bir yere ziyaret amacıyla gittiğin sürece turistsin. bu kelimeye bu kadar takılman hiç normal değil. çünkü kelime gayet mantıklı ve gerekli bir durumu açıklıyor.
Bazıları hakikaten vizyonsuzluğun dibine vurmustur.

Arkadaş memlekette o kadar gezilecek görülecek il / ilçe varken,

Bunlar haftasonu biner tur otobüslerine eskişehiri görmeye gelip kuru kalabalık yaparlar.

La cumartesi pazarını ziyan ettiğine değmez,

Gidin sahil kenarına, olmadı canakkale ye tarihi görün.

Yok olmaz, adalarda boklu porsuğu görecekler, hamam yolunda kalabalık yapacaklar.