1. 249.
    Yeni Zelanda yaşanan katliamdan sonra silah yasasını değiştirdi.Yarı otomatik ve tam otomatik silahların satışını yasakladı.Karar 1’e karşı 119 oyla alındı.
    YENi ZELANDA HÜKÜMETiNi TEBRiK EDiYOR VE DARISI BAŞIMIZA DiYORUM.
    ... prince of mirkwood
  2. 248.
    adamlar o kadar şaşırmış bir vaziyette ki ne yapacaklarını şaşırdılar.

en son katliam olayı 30 sene önce aile faciası olan bir ülke orası, zaten terörist psikopat o yüzden orayı seçmiş.

tabii nerden bilsinler, dünyanın öbür tarafındaki bir ülkede bırak terör saldırılarında sağduyulu politikacıları, durup dururken muhalefetin terörist diye suçlandığını.

yukarıdaki bazı şaşkınlar da, kendi ülkelerine bakmadan bok atmışlar.
    2 ... antik kilise sarapcisi
  3. 247.
    Özrün dozunu biraz daha arttırıp isimlerini 'yeni zelanda islam cumhuriyeti' olarak değiştirmelerinden korktuğum ülke.
    7 ... koala amma ne fayda
  4. 246.
    Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı:

"Mustafa Kemal Atatürk'ün Yeni Zelandalı askerler için ne kadar bağışlayıcı olduğunu biliyoruz, Avusturalya askerlerine de aynı şekilde yaklaştı, Türkiye'yi bu şekilde düşünüp hatırlamak istiyoruz"

itibarımızı hâlâ o'na borçluyuz. Şimdikileri tarih nasıl yazacak merak ediyor musunuz? Ben etmiyorum; çünkü biliyorum.
    7 -2 ... klimanjaro
  5. 245.
    Yeni zelandayı bu saldırıdan önce güzel sakin insancıl toplumu çözülme ce aşınmaya uğramamamış duyarlı bir toplum olarak bilirdim
    Saldırı bildiklerimi sorgularttı
    Saldırı sonrası hükümet ve toplumun ortak müslüman dayanışması düşüncelerimi tekrar eski haline getirdi
    Yenizelanda ve anzaklar konusunda hep doğru düşünüyormuşum
    Kendini bilmez bir itin yaptığı ile yargılalamamak lazım koca ülkeyi.
    3 ... kelagerm
  6. 244.
    Hea, aynen. Ulan madem o kadar üzüldünüz, idam edin o elemanı.

Yapsanıza? Samimiyseniz o kadar?
    2 -3 ... n dakota
  7. 243.
    Baş örtüsü, peygamber kelamı vs. derken şeriat kanunlarına uyarak katilin de katli vacip olsa Şam'da kayısı.

Zelanda'ya yerleşmek isteyen zevzekler sizi tutan mı var yoksa Zelanda'nın göç kanunu mu var?

Norveç bitti Zelanda başladı ulan!
    4 -3 ... non andrea
  8. 242.
    Güpegündüz tam 100 kişiyi bir adam vuruyor tek başına. Sonra 50 si ölüyor. Ve ülke ufak tefek anma yapıyor. Sonrada gelmiş bazıları entry giriyor ülke çok gelişmiş çok elit çok iyi.

Lan adam adam bir kişi 50 kişiyi gündüz vakti vuruyor kimse duymuyor. Kim bilir kaç tanesi böyle. Gelmiş hâlâ kendı ülkesini kötüleyen insanlar var. Gerçekten çok ilginçsiniz gerçekten.
    1 -1 ... promer
  9. 241.
    Müslümalar öbür taraftanda bu taraftada çoğalıyor desenize. Yeni Zelanda’da 300 bine yakın insan müslüman oldu.
    1 ... abyssos onsra
  10. 240.
    Öteden beri yaşamayı hayal ettiğim ülkelerin en başında olan ülke. Ülke ülke değil adeta bir cennet.
    1 ... enkidu1986