bugün

(bkz: gençliğin gidecek yerinin olmaması)
Videoyu açar açar çömelmiş olan kız ne kadar güzel amk ya. Ama beyin yok napacan.
Bu ne lan☹️

Bugünlük bu kadar internet yeter.
nereye gidiyoruz la biz nereye gidiyoruz !!
Her şeyi dört dörtlüktü zaten, bir tek bunu eleştiriyoruz.
Utandıran bir akım. Allah muhammed aşkına ne bu şimdi? Komik değil, faydalı değil hiçbir bok değil.
Türkiye gençleri böyleyse ülke geleceğini hiç hayırlı görmüyorum. Bence ülkede tiktok yasaklanmalı net.
Allah akıl fikir versin hepsine amin.
Bu insanımsı yaratıkların extrem, azınlık, anormal bir durum, gençlik sorumuzluğu mu, özel bir durum mu sanıyorsunuz?

Yanılıyorsunuz.
Bunlar öyle çok ki...
Bu insanlar artık eğitimsiz cahil fakir bırakılmak ile yaşanılan kimlik bunalımı sonucu özel bir durum değil, parası çevresi diploması olsa bile genel bir durum oldu.

15-18-20-25 yaşın verdiği bir durum değil, bunlar 50 yaşında da aynı olacak.

Bu insanlar bilgi birikim öngörü eğitim sorumluluk açısından 5 yaşında çocuk zekası seviyesindeler ve ne kendi içinde olduğu ailesine ne de kuracağı ailesine çevre ve topluma geleceğe pozitif bir katkı yapacak yetileri yoktur.

izledikleri filmlere, güldükleri esprilere, dinledikleri şarkılara, rolmodel seçtiği insanlara, kendini ifade ettiği giyim davranış dile, ulaşmak istedikleri hayallerine, değer yargılarına bakın.
Bırakın cehaletin tarifini, Cehaletin vücut bulmuş halini görürsünüz.

Evet, böyle bir nesli insanlık yetiştirdi.
Sadece Türkiye'ye değil, tüm dünya bu sancıyı çekiyor.
Eserimiz ile övünelim.
aklımda yazacak birşeyler vardı, bu akımla doğrudan ilgili değil ama belki de ilgili.

şöyle diyeceğim açıktan, lan siz ne kadar birikimli insanlarsınız da tiktok da eğlenen gençleri aşağılıyorsunuz?

gerekçem net, bugün daha cem boyner den 50000 tl isteyen birinin mektubunu okudum. merak eden ne yazdı yazmadı bakar, bakar da.. konu birisinin cem boyner den para isteğini dilenmek diye nitelendirip onu aşağılamak değil. konu, dünyada emsallerinde mutlaka bu yazıya yanıt gelmesinde ama cem boyner den tık yok. muhataplık falan değil derdim; böyle çok zengin veya klas görünümlü olunca insanları çok yüce yerlere koyuyoruz ya. bu çok ulu kişiler bile belli ki kalıplarının insanları değil; siyasilerdeki düzeyi falan anlatmayacağım. e ünlüler, aydınlar, yazarlar... ne ki, sıradan insanlar veya gençlerden büyük entel birikim bekliyorsunuz?

umarım en azından çoğu hakikaten eğlendikleri için yapmışlardır, kullanan birisi değilim öncelikle; ama meyilim pek kullanmadığım instagram, twitter kullanmaktan daha fazla buraya. çünkü eğlenceli, sırf eğlence olsun diye birşeyler çekip yayınlamak isterim açıkçası, diğer sitelerdeki paylaşımlardan da keyifli olur.
sayılara tam hakim değilim ama 80 milyonluk ülkenin 40 milyonunda telefon olup %10 u eğlencesine birşey atmak istese 4 milyon video yapar a dostlar. siz bunların her birini sürekli tiktok içeriği atan tiplerle bir tutarsanız da olmaz kanımca.

hayır birkaç ay önce koca koca özel sektör çalışanları yan yana konuşurken birisinden fikir çıkıp yayıldı. sonra birkaçı gönüllü yan yana gelip okuttum bro videosu çekti. konuşalım irdeleyelim tamam da, böyle peşin peşin nesilleri gömmeyin arkadaş. normal gelmiyor daha gençken bizi hor gören fosillere benziyor bu söylemler.
Sözlük başında götünü kaşıyarak entry giren ulu sözlük yazarlarına dert olmuş tiktokçulardır.

Bence gayet başarılı. Ben güldüm.
Midem bulandı. Ne tarafa kuscaz?
Beyin yerine turşu bidonu taşıyanları gördüğümüz sikindirik bir akım.
(bkz: tiktok kapatılsın)
biz bu internete para veriyoruz mb ları ağaçtan toplamıyoruz. keşke anneleri babalarına başım ağrıyor deseymiş. bir toplumun temel taşı kadınlar , annelerdir. bunların anne olduğunu düşünsene ve yetiştirdiği çocukları bundan 10 sene sonra yaşanmaz. sonra ülke niye gelişmiyor. nerde boktan birşey var bize iyi gösterip teknoloji diye itekliyorlar.

iyice ülke açık hava tımarhanesine dönüyor gençler de değil yaşlılarda uyuyor. tiktok çeken emmiler, teyzelere bakın. bigo live deki yayıncılara. neden gençler bilim, felsefe, edebiyatla ilgilenmiyorda boktan şeylere özeniyor. düşün eşin video çekiyor bu kimin kocası diye, mal gibi camış gibi herif yattı ne sevmesi var ne öpmesi diye. inşallah yabancılar seyretmiyordur rezil olmak işten bile değil.
Korona virus bunlardan daha az tehlikeli. üstüne bunlardan maskeyle dezenfektanla korunamıyorsun, aşıları felan olsa keşke.
Benim babam bir polis ve senin cezanı kesecek akımını saçma bulup tiye almış kızlarca çekilmiştir.

Akım zaten mevcut akımlarla dalga amacı güdülerek hazırlanmış.
Valla benim babam emekli bir üst subay. Tırrek mırrek de değil. Başkasınınkini bilemem.