bugün

o şimdi çember naim.
şimdi de çember denen korkunç programa katılmış. çok dikkat etmemiş olmakla birlikte işin garip tarafı adamın artık totoş gibi konuşmamasıdır.
(bkz: format) (bkz: cast ajans)
yemekteyiz yarışmasının katıldığı iki bölümünde de kazanan, gerçekten becerikli olduğuna inandığım ve ondan sonra onlarca insan yarışmasına rağmen, hatırladığım tek yarışmacı. *
araf insanıdır.
şarkı söylerken bağırdığı zaman transeksüelvari ses çıkaran yumuşak, yemekteyiz yarışmacısı. ayrıca 2 defa 10bin lira kazanmıştır fakat 2 ev de farklı evlerdi gördüğüm kadarıyla.
hakkında bu kadar çok entry yazılmış olması ile beni bir kez daha şok eden kişidir *
gümüş yemek takımlarıyla bizi bizden alan yarışmacı.
kim ne derse desin onun kadar yetenekli ve dürüstü gelmemiştir. ayrıca puanlama konusunda da son derece hakkaniyetli davranmıştı.
"yemekteyiz"in en popüleritesi yüksek ve zengin yarışmacısı. evinin bir servet değerinde olduğu güzel yemekler yapan bir şahsiyettir. "eşki değil ekşi" veya "dolmaları ben sardım çok biliyorduysan yapsaydın ablacım" söylemleriyle dikkat çeker. iki kez birinci olmuştur. ikincisinde kalp krizinin köşesinden dönen yemekteyiz naim, hayranlarının yüreğini ağzına getirmiştir. "üzüm var ümit" le iyi anlaşmışlardır.
an itibari ile, esra ceyhanın salak programında, fatih ürekle beraber yemek yapmaktadır...
(bkz: topic naim)
ibneliinden dolayı; dişi nikau'suyla ki ilşkisine anlam veremediğim zat.nikausunun 10 puanıyla birinci oluşundan sonra yemekteyizi bana izlemeyi bıraktıran en hızlı dönen topaç.
show tv'nin kadrolu elemanı olarak gördüğüm tip. izlemedim ayrıntılı olarak fakat 2 haftada bir işe gelip 10.000 ytl alıyor. yılbaşı özel yemekteyiz 5'li si yapılır belki oradan da iş çıkar.
her ne kadar meşe odunuyla mükemmel bir uyum içinde olsa bile saygısı, dobralığı ve en önemlisi insanlığıyla birinci olmuş yemekteyiz yarışmacısı.

seni seviyoruz naim. hep böyle kal. dayanamayacağım, ühühü...
olmaz ya hani fatih ürek'in hayatının filmi çekilirse gençliğini oynayacak tek kişi...
gazimagosa da tünel de sahne alan bir çeşit aşçı/şantör.
ilk yarışmasında nefretleri uzerine toplamıs ama 2nci yarısmada umite verdigi 9 puan ile sozde degil ozde arkadas oldugunu gostermis , ufak tefek cıkısları olmus , Sahraya edilen haksızlıga bile isyan etmis, şenginarla nildudak dan daha merhametli davranmıs , aldıgı parayı haketmis nikayla biraraya geldiginde icindeki kotuluk ortaya cıkan ama ümitle birlikteyken delikanlı moduna girmis , hakkında duygularımın değiştigi yemekteyiz yarışmacısı.
mutfakta yemekteyiz nil, yemekteyiz ümite resmen asılmayınca başlayıp cok cok öpünce, yemekteyiz naimin suratı asılmış, adeta çökmüştür. hatta yemekteyiz nil, yemekteyiz ümitle raks etmeye başlayınca yemekteyiz naimin kalbi daha fazla dayanmamış ve teklemiş, bunu bahane ederek yemekteyiz ümitin kucağına atıvermiştir kendini. ha, yemekteyiz ümit abi ne naime ne nile yan gözle bakmamıştır...
halk arasındaki şorolo tabirine uyan bir yapıdadır efendim. efemine tavırları vardır. ama yaşlı kadınlara karşı şorolo değil adeta bir minibüs şöförü tavrı takınıyor. kadın misal çorba içecek (sahra) diyorki aa diyor kaşık yok. naim haylazı hemen cevabı yapıştırıyor. "oooo dakka bir gol bir"... lan ne desin kadın naim? çorba için kaşık istemesin mi?

şimdi ben efendim mercimek çorbasını kimyonlu sever sizede öneririm.zira kimyon hem gazı alır hem kekremsi bir tad verip çorbayı hareketlendirir. neyse. sofrada çorba varken, kimyon olmaması son derece kabul edilir. dersinki efendi yetiştirmesi gibi, bana dersin azcık kimyon getirirmisiniz. ama çorba için kaşık birincil tamamlayıcıdır. meğerki şorbayı içecek olan muhabbet kuşu deilse. bu sebepten naim çorba hususunda puan kaybetmiş bir yarışmacı olup alsa alsa puan yerine o karnıyarık hatrına 3 puan alır. puanların 3 de karnıyarığındır.

edit: şorolo hakaret değil argodur.
kendisine acayip gıcık olmaktaydım. ancak kendi muhtemel birinciliği tehlikeye atarak ümit e 9 puan verince gözümde değeri baya arttı. helal olsun o birincilik sana.
kendisine "komple" düzenlemeye çalışan yeteneksizlerin "komplelerini" gözlerine sokan adam. 4 kişi bir araya gelip bu adamı sonuncu yapamadılar.

allah adamı böyle yapar işte.
benden başkası birinci olur aman ha mantalitesiyle davranmayıp hak edene hak ettiği puanı veren şahane yemek yaptığı gözlemlenen kişilik. tebrik ediyoruz kendisini.
kişisel görüşüme göre ümit e yazmaktadır.
ulen ibne dedik güldük ama en delikanlı bu çıktı yahu ironiye bak..
adam gibi verdi puanını, ardından bir de birinci oldu.. helal olsun..

birinci olsun istemezdim de aslında ama yiğidi öldürüp hakkını veren bir mizaca sahibim huyum kurusun..
biraz öyle böyleymiş değilmiş bilemiyorum, ilgilenmiyorum da, ama yarışmadaki ümit'den sonra en saygılı, hoşgörülü, nazik, fesatlıktan uzak kişilikti, bu yüzden takdirimi kazanmıştır. bonus olarak hamarat da.