bugün

(bkz: yemekteyiz naim)
ekmek teknesi dizisinde, nusret babanın çırağı iken ona rakip olan ve babanın evini elinden almaya çalışan leblebi karakterli şahıs.

(bkz: leblebi karakterli)
Bolluk, varlık içinde yaşayış .
(bkz: naim cenneti)
Beni, naîm cennetine girenlerden eyle!
Şuarâ : 85
bir eypio şarkısı. muhtemelen cep herkülü: naim süleymanoğlu filmi için yapılan sountrack. isteyen şuradan dinleyebilir.

yalnız o değil de filmin başrol oyuncusu harbiden çok benziyor rahmetliye.
Çok başarılı bir film müziği olmuş.

Belene kampı görüntüleri ise muazzam bir detay.
daha önce müslüm ve ayla gibi yapımlara imza atan dijital sanatlar'ın 22 Kasım'da gösterime girecek; naim süleymanoğlu'nun hayatını anlatacak olan yapım.

umuyorum gelmiş geçmiş en büyük halterciye yakışır bir film olur.

teaser'larını gördükçe gözüme toz kaçıyor.
Bıraktım geldim evimi geride, adımı aldılar kan karıştı terime
Demişti anam bana buz da olsan erime, kaldırdım dünyayı dertlerimin yerine
Omzumda dünya yükü öyle koçum adım atıyom
Saçlarıma rüzgâr vuruyor
Onlar bana isim arıyor, kül sandılar alev alıyom
Bu devran döner bir gün dönme sakın yolundan
Hapislere düşmesin de girmesinler kolundan
Bir ağrı var solumdan, türküler kulağımda
Öyle çok kalp kırdılar ki kırdığım rekorumdan fazladır
Bu mevsimde MEMLEKETiM nazlıdır
Anam dedi yazgıdır, mapuslar esaslıdır
Razgırad'da düğünlerin hepsi sözlü sazlıdır
SEN DE çalma lütfen böyle kalbim bak hasarlıdır
Dağlar belki karlıdır.
“ demişti anam bana buz da olsan erime” kısmıyla etkileyen, türk adı namına en büyük sporcumuza ithaf edilmiş şarkı.
türkiyede bulgar, bulgaristanda türk söylemleriyle dışlanan insanların ve türkiyenin gururu olan belki de 200 yılda bir gelmesi muamma olan mükemmel insan. filmine de gidin ama, gidin de dışarıda bulgar türkü demeyin, balkan türkü, bulgaristan türkleri demeyi öğrenin. lise yıllarında bulgaristan göçmeni balkan türkü bir beden eğitimi hocamız vardı, kendisini kimse sevmezdi. yakın bir arkadaşıma neden sevmediğini sordum, köken olarak ne olduğumdan pek emin değildi kendisi. "bunların hepsi yobaz kafalar, türkiyeye sonradan gelip ev sahibi oldular, ara sahibi oldular, dinine bağlı çoğu, türkiyedeki çomarlardan kurtulamadık bir de bunlar geldi" dedi. meğerse kendisi sivaslı, dayısı dhkp-c'den içeri alınmış biriydi. neyse işte böyle insanlara inat iyi ki filmi çıktı da, az da izlense biraz olsun vatanıyla türklüğüyle gurur duymak isteyen insanlar bir şeylerin farkına varabilir.
https://youtu.be/xAMLyhuCeY4
Şimdi başladı trt1 de hehehe izleyeceğim tabi.
Bir an düşündüm, naim süleymanoğlu ve idris naim şahin dışında ünlü birisi var mı diye, bulamadım. *