bugün

Geçen ay oldum galiba. Tamamen meraktan.
hatırlamıyorum sarhoştum.
Davet aldığım zamanDı.
Eski sevgilim (kullanıcı adını assla vermicem) burayı kullanıyordu ve bir gün birileriyle arkadaşça falan konuştuğunu gördüm tabii aşşırı kıskanç olunca arkadaş markadaş dinlemem bide burası yavşak leş kaynıyor hesap açtım gizli gizli...sonra işte burda devam ettim, o da 5 6 aydır kullanmıyor hesabını ve benim burda olmamdan hala habersiz.
uzun süre inci sözlük te takıldım sonrasında sadece boş vakit olduğunu farkettim hem kendime bir şeyler katıp hem de eğlenmek istedim, durum böyle olunca ekşi sözlüğe girdim fazla elit ortam çok kasiyordu uzun süre burayı kaydolmadan takip ettim ortam samimi geldi eğlendim ve kayıt oldum.
inciden türlü sebeplerle defalarca silindim. Co-modluğum bile elimden alındı. Hala hesabım var ama kullanmıyorum. inci haricinde Çok sözlükte yazdım ama Uzun zamandır uludağda yazıyorum ve memnunum. Burdan da az daha soğuyordum ki çaylağım kalktı.
Tamamen tesadüfen gerçekleşen kayıt olma hikayesidir. Bir arkadaşım var sözlükte yazıyordu ve ben onun sayrsinde meraklandım. Acaba nasıl birşey yazar olmak diye. ilk önce 2015 haziran idi sanırsam ekşi sözlüğe kayıt oldum ama bir türlü hesap çaylaktan yazar olmayı bilmedi sonra uludağ sözlüğe yani buraya geldim eylül ayı yamulmuyorsam birkaç entry yazdım ve ertesi gün açtım siteyi bir baktım gelen bir mesaj var yazar oldunuz dedi. Böylece oldum. Bazen en yakın arkadaşlarıma bile söyleyemediğim şeyleri buraya yazıp rahatlıyorum güzel site.
Kürtler hakkında entryler okumuştum 6. Sınıfa gidiyordum.
Yağmurlu bir son bahar akşamının sabahıydı. Dağların arkasından doğan güneş artık ısıtmıyordu, ısıtmıyordu ama Minnak kalbimin ısınmaya ihtiyacı vardı...
güneşin çıkması ile yağmurda ıslanan toprağın kokusunu ciğerlerime çekmek yetmiyordu.
Isınmak için nefes almak için farklı diyarlara ihtiyacım vardı, gözlerimi hiç bilmediğim bir yerde açmak ya da açamamak belki de hiç bilmediğim bir sokakta çırıl çıplak titreyerek uyanmak istiyordum ama götüm yemedi tabi, en iyisi bir sözlük hesabı açayım amk dedim.
bir ramazan gecesiydi. sahurdan 1-2 saat öncesi, gecenin karanlığında balkonda durmuş ekşi sözlüğe sövmekle meşguldüm. çünkü çaylaklık sürem 1 yılı aşmıştı ve ben, evde can sıkıntısından ne yapacağımı şaşırmış vaziyette sözlükte saatler harcarken bir yazı bile yazamamak, daha kötüsü yazdığım halde görünmemesi iyice çileden çıkarıyordu artık. "sikerim lan bu formatı" dedim. çaylak onay sırasında 19 bininci sıradaydım. amk algoritması bir ileri bir geri atıyordu, alacağı zaten yoktu bir de dalga geçiyordu şerefsiz. "yeter ulan!" dedim, "başka sözlük mü yok".

instela'ya girdim, facebook'la ya da yazar davetiyesiyle yazar olunabiliyormuş. yazar davetiyesi alamayacaktım, malum. fazla kullanmadığım bir facebook hesabım vardı, onu denedim. amk sözlüğü kabul etmedi. iyi ki de etmemiş, şimdi bakıyorum çok boktan bir sözlük.

geldim buraya. buraya da ara ara giriyordum zaten. ama küçük olduğundan (öyle sanıyordum) pek ciddiye almıyordum açıkçası. üye oldum. 10 entry girdim, böyle özene bözene, formata uygun olarak.

1-2 hafta sonra giriş yaptığımda bir mesaj gelmiş, "yazar oldun. aramıza hoş geldin." gerçekten bilgisayarın başında sevinç göz yaşları dökecektim neredeyse. amk, sanki çok bi halt etmiş gibi sevinmiştim ne de safmışım.

neyse, öyle geldik buraya. iyi ki de böyle olmuş diyorum şimdi. geçenlerde ekşi'deki yazarlığım da onaylandı, oraya bakıyorum da, buranın verdiği tadı vermiyor. seviyorum lan. ne bileyim.
burada devamlı vakit geçiren hemen her yazara aşinayım ve bu güzel geliyor bana.

bu da böyle bir anımdır.
Hikayem falan yok. Gerçekten ben niye burdayım bilmiyorum da.
2006 yılında sözlük ilk açıldığında yazar olan arkadaşımın tavsiyesiyle katıldım, o zamanlar buralar hep bağ bostandı.
79 un kışıydı, sertti soğuktu. Kömür yanıyordu sobalarda, geceleri bekçiler, bekçiler oluyordu. Bir de ben oluyordum, ölümüne üşüyordum ha. Yalan yok bekçiler de üşüyordu. Çok uzun zaman oldu, hiç hatırlamıyorum. Fakat emin olmamakla beraber sanki vodafone aboneleri çaylak olmadan direk yazar oluyordu galiba, hayal meyal öyle bir şey hatırlıyorum ama internette bir şey bulamadım.
Yazma isteğimin dayanılmaz bir hal alması sonucu giren bir sancı sebep oldu.
Ben formattan bir haber eski sevgilimi stalklamaya gelmiştim o bahsetmişti böyle bir yerde yazdığını. Hey gidii
Öncelikle arkadaşlara makul bir fiyata ekşi sözlük hesabı alabileceklerini belirtmek isterim. Duyuruda ara sıra ilan çıkıyor.

Hikayeme gelirsek, kendime bir şeyler katıp, iyi insanlarla konuşabileciğim bir mecra arıyordum. Aynı zamanda da kafamı dağıtabileceğim tabi. Burası kısmen isteklerimi karşılıyor. Şimdilik iyiyim. Aylardır girmiyordum. Girdiğimde yazarlığımın onaylandığını görünce yazmaya başladım.
bilmem kaç zaman önce kız arkadaşımdan ayrılmıştım, hayatım silkilmişti. o dönem hayatımda bir dünya insan olmasına rağmen ben yalnızdım, kendimi anlatacağım, içimi dökebileceğim bir yerim yoktu. kimsem yoktu.

bir ses, bir nefes aradım, buradayım.
Ekşiye kabul edilme sürecinin uzun sürmesi ve benim yazmaya çabuk başlama hevesim. Hepsi bu.
2015 in son aylarıydı. aşık olduğum kadın radyo uludağ da yayın yapıyordu. bende dinliyordum ama bir şey yazamıyordum. sırf dinlediğimi bilsin diye üye olmuştum.
herkes burada staj yapıyor.
Kötü bi dönemden geçiyordum düşüncelerimi yazmaya ihtiyacım vardı

Hepsi bu.
işsizdim, dolanıyordum nette. Öyle.
Ben herhangi bi sözlüğe üye olcaktım buraya olmuşum. Yani tamamiyle tesadüf. Özenle seçmedim. Siteye girerken entrylere bakmıştım. Entrylerdeki Hitap şeklinden dolayı girdim bu siteye.
Uzun zamandır okuyordum sözlüğü.
Sonra yani iki gün önce kayıt oldum işte öyle.
farklı yaşamlarsan farklı fikirler duymak için sanırım.
güncel Önemli Başlıklar