bugün

Büyük denizler , karanlık ve en korkunç gelen yükseklik . Aslında hala korkuyorum desem yalan olmaz . Hepsi hikaye en korkuncu : Gece Atlas Okyanusunun 2000 metre yüksekliğinden atlamak . Hepsinin birleşimi , tüylerim diken diken oldu . (bkz: karanlık) (bkz: yükseklik) (bkz: deniz)
kedi.
hala.
cücelerdir. cüceleri hayal edip ağladığım zamanlarımı bilirim.
yazarların çoğunun içinde hala yaşadığı tahmin edilen çocuksu türlü korkulardır.
çamaşır makinesi.
Kuşum aydın'dır.

Herkesin korktuğu şeyin mantığı olabilir. Tamam illa bilinçaltında bir yerde bir şeyler olmuş, bir şekilde korkmuştur. Ama kuşum aydın lan kuşum aydın. Ayıptır.
Tarkan filmindeki ahtapot. Lan o nasıl bir şeydi ya?
Deprem olacak diye cok korkardim. Hatta bir gece tum kiyafetlerimi bir posetin icine doldurmustum ve ekmek, biskuvi vs. Sabah annemler sok tabi.
emine beder. yemek kitabının üzerine de insanın öyle korkunç fotoğrafı konur mu be emine beder.
Michael Jackson'ın sıfatı.
sertab erener'in rüya şarkısının klibinden tırsardım. çok pis tırsardım. hala da sevmem.
karanlik ...karanlik...karanlik...Palyaco ,porselen bebek,kedi...cehennem...
büyümek.
o zamanlar (80 ler ) galaktika diye bir dizi vardı. oradada saylonlar diye robotlar vardı. o zaman evimizin tek odasında abilerim işkence olsun diye seyredekern korkudan battaniyeyi üzerime çeker kulaklarımı tıkardım.şerefini siktiğimin saylonları.

http://kindertrauma.com/images/tizers/cy1b.jpg
uzaylılardı uyurken beni kaçıracaklarını sanardım.
uçak şeklinde şişme balondan korkardım . Uyumadığım zaman annem kapının ucundan çıkartıp bana gösteriyordu. Yorganı kafama kadar çekiyordum.. Ama bir gün o uçağı bulmuştum ve evire çevire dövmüştüm patlamıştı . ilk kez bi korkumu yenmiştim . Ahh ne güzeldi ..!
(bkz: bülent ersoy)

gerçi kendisi "şey" değil,bir insan evladı ama heybetinden ve gür sesinden ürkmemek elde değildi.
Olacak o kadar da makbule vardı o.
Peluş maymun!!! her gece ışıkları kapatınca canlanan kötü kötü bakıp insanı uyutmayan maymundur. Lakin gün aydınlanınca dayağı yemiştir.
Elektrikli battaniyeden çok korkardım, içine girince elektrik çarpıyo sanıyodum..*
köpek olarak tescilli bir şekilde sözlüğümüze not düşülendir.
yazarların büyükken korktuğu şeyler ile hemen hemen aynı şeylerdir.
uçaklar; her geçtiklerin de sesini duydukca düşecek sanırdım.
saadettin teksoy'dan korkardım. gözünüze sokarım falan diyodu adam ya bi çocuk için ne kadar korkunç kelimelerdi.
öcü. Kafamda yarattığım bir görüntü vardı ama, böyle 2.5 3 metre, simsiyah kayadan. Aralarındaki çatlaklardan kırmızı kırmızı lav akan gözleri derin bir kırmızılıkta bir canlı. Bazı zamanlar hatta kendimi bu korkuya o kadar kaptırırdım ki, gözümde canlanırdı. Halisünasyon olarak görürdüm.