bugün

doktorluk.
kazanamadım amk. buna çok bozuluyorum. arkadaş ben doktor olmak istiyorum, geometrim kötü diye olamıyorum.
bazen geceleri acaba tekrar hazırlansam kazanabilir miyim diye düşünürüm. hayatımın sonuna kadar hiçbir zaman benimseyemeyeceğim bir mesleğe sahip olarak yaşayacağım. Ne kadar yazık.
Veterinerlik.
pilot.. f-4 / f-16 allah ne verdiyse..

mesleki olarak mutsuz muyum ? evet, ki yıllar sonra iş değişikliğine gidiyorum. hem de bambaşka bir şey..

neyse, zaten kim çok severek yapıyor ki, çok bile sevdim..

ama önemli olan pes etmemek, seçenekleri değerlendirmek. olmayınca moral bozmadan yeni alternatiflere yönelmek..

bir an dedim ki; derdimi öpeyim...

neyse, her zaman yaptığımız gibi, hep destek tam destek..

unutmadan, mevlana boşuna dememiş;

“Üzülme! Bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı içindir, ya da olmaması gerektiği içindir. ”

sadece sabır.. doğru yer doğru zaman gelince de bam bam bam.
moda tasarım.
iş hayatına başladığımda peşinden gideceğim ikinci meslek olacaktır.
astronot. başlık sahibinin de dediği gibi hayalimde kaldı. asıl meslek çaycı.
ofiste bir iş. severim ofis ortamını.
masa başı iş beklerdim ama malesef olmadı hayalimde öyle bir iş vardı arabamla işten dönerken evime ekmeğimi alıp evde ayaklarımı uzatarak çayımı yudumlamak isterdim.
Aşçılık. Şu sanat gibi yemek yapanlardan. Kocaman tabağa minicik yemek koyanlardan.
Askerlik ve polislik..
Diabetten almıyolar be sözlük.
futbol menajeri böyle genç yaşlarda morinyo gibi büyük takımları çalıştırmak.

bizde fm oynuyoz işte.
aşçılık. gerçekten günlük hayatta da işime yarayacağını düşünerek hep onu isterdim. dünya yemeklerine hakim olayım, şarap deneyicisi olmak isterdim. temiz hayal.
Allaha şükür, aşçı olmak istedim ve mezun bir aşçı oldum. onun dışında oyuncu olmayı isterdim.
(bkz: jigololuk)
Küçükken hayvanları çok sevdiğim için veteriner olmak isterdim. Hatta babam(...) elektronikçi olduğu için soranlara tamirci derdim (elektronik tamircisi diyemiyordum ama mutluydum). Daha sonralarda mühendis olucam derdim ama ne mühendisi olduğu muamma. Şimdi ise ne olacağım belli değil. Para olsa server falan kurup hosting cart curt işine girerdim.

Edit: yazılım, web geliştirme vs ile ilgilenecek kafam yok şu an. Harbiden kafam çok dolu. Boktan bi site yaz deseniz onu bile yapamam şu sıralar...
Bi astronot olup uzaya çıkmak tek başına sonsuzluğa gitmek karşı karşıya olabilirdim bu adeta kozmosa meydan okuyuş olurdu.
(bkz: işsizlik)

Şaka gibi duruyor ama değil. Küçükken herkes bir meslek seçerdi, ben işsiz olmayı isterdim. ilkokula vesair giderken kendi kendime hayal kurardım, bir yerden fena para bulacağım, o parayla da tüm dünyayı gezip tozacağım ve hicbir yerde bir seneden fazla kalmayacağım diye.

Heh, şimdi parayı bulsak vakit yok, vakti bulsak para yok.
Kısmet.
gazetecilik, edebiyat ögretmenligi.
Ana okulu öğretmenliği.
Arkeolog. (olsun diye istemedim bunu oyle ama ortaokuldan aklimin kenarında var.)
tır şoförlüğü.
uzun yol şoförlüğü. böyle doblo tarzı ne bileyim caddy tarzı bir araç verecekler bana diyecekler al şu malı götür sivasa teslim et ankaraya teslim et karadenize akdenize egeye teslim et..

gezmek çok güzel şey şu andaki işimde de ayda 1 defa falan şehir dışına gidiyorum araç ile yeni insanları görünce yeni yerleri görünce mutlu oluyorsun hem vücudun hem ruhun yenileniyor sanki..
Panda bakıcılığı.
avukatlık. ölmeden giricem o hukuk fakültesine. girersem bitiririm de, o arada ömrüm bitmezse.
seyyar köfteci. ohh mis gibi meslek geceleri sokak sokak dolaşıp sarhoşlara köfte ekmek satarım. aslında geçte kalmadım bu iş için.
Eczacılık, Ah ah ne güzel bir esnaflıktır o.
Hakim olabilmeyi isterdim.