bugün

dönem uzatmadan mezun olmak.
Baloya gitmeyeceğim lan. Kep mep de yok.

Canım sıkılıyor ailem ısrar ediyor yoksa alakam olmaz böyle saçmalıklarla.
Daha çok kitap okuma , daha çok arastirma ve hedeflerime tek tek ulaşma
Bu trafik keşmekeşine bir son vermek adına motosiklete başladım. Çekilin yoldan bir bela geliyor.
görsel
bölümünü okuduğum mesleği yapmamak. benim için radikal bir karar oldu. alternatifim beni mutlu ediyor. (bkz: mutfak sanatları akademisi)
beyaz etle kırmızı şarap içmek.
Uykumu düzene sokmak her denediğimde başarısız oldum bu sefer yapıcam.
bir ev kredisi öderken farklı bir ev beğenip, ya satılırsa korkusu ile ilk evi henüz satmadan ikincisinin de kredisine girmek.

4 ay 2 ev kredisi yüklenip iflah ayarlarını default a çekmektir.

ama bu radikal kararı almasam çok beğendiğim birseyden mahrum kalacaktım.

şükürler olsun.
Hayatımda hep avukat olmayı hedeflerdim ve oldum da taki 1 yıl önce adliye koridorunda konuşan iki avukat arkadaşımın savcı gelince ayağa kalktıklarını görünceye kadar biraz kırgınlık oldu içimde ilerleyen yıllarda hakimlik sınavlarına girmeyi düşünüyorum.
görsel
görsel
Diyetime birkaç kalori daha eklemekten sonra aldığım en radikal karar, bu saç modelime dönmek. Facebook sayesinde bu eski fotolarımı görünce yine kahkül bırakmaya karar verdim. Teşekkürler facebook.
Nasıl Bir insansın sen, Kinder sürpriz yumurtadan çıkan birleştirilememis oyuncak gibi Bir şeysin.
bir daha radikal karar almamaktır. murphy kanunları sağdan soldan geliyor kararı alınca..
bir dansçı ile evlenip, hemen hemen herşeyi bırakarak rusya türkiye arasında ikili bir hayat sürmek.

4 yıldır dünyadaki en mutlu adam benim.
siyasetle ilgili kimseyle muhatap olmamak.
Endüstri meslek lisesini yıl ortasında bırakmak.
Hayatımda aldığım en doğru karardır.
Mustafa senin gibi bir gerzekle bir daha muhattap olmayacağım.
Bundan kelli eyeliner sürmemek gibi hayatımı büyük ölçüde değişime ve yeniliğe sürükleyecek bir karar aldım. Umarım taşikardi geçirmem.

Hayır neden eyelinera o kadar para verip, üstüne ayna önünde dakikalarca emek harcayıp, yetmeyip ihtiyacım olmadığı halde kullanıyorum ki? Maskara sürüp çıkmak gibi basit ve daha doğal görünüm elde edilen yöntemler daha basit ve akıllıca olmaz mı?
Off çok heyecanlıyım. Bugün ilk deneyimim olacak, yıllardan sonra...
Allahım sen dayanma gücü ver...
istifa etmek.
(bkz: üniversiteden ayrılmak)
(bkz: işten ayrılmak)
(bkz: evlenmemek)
(bkz: evcil hayvan sahiplenmek)

Sonuncusu hayatımda aldığım en başarılı karar.
Bundan 5 sene önce önlisans bitince yeni üni yazmak ve istanbul'a gitme ihtimali vardı, param yoktu.

Dedim ki:"ben bu saatten sonra vize final stresiyle uğraşamam. Ne olacaksa olsun" aldığım kararlardan güzel olanıydı.
An itibarıyla hiçbir şeyle dalga geçmemeye karar verdim. Umarım başarılı olurum.
radikal biri olmama kararı aldım.
Düşüncede kesin ama pratikte birçoğunun gerçekleştirilemediği kararlardır. Artık insanları alttan almayacağım.
Kimseye acımak yok.
Bugün 13 yıllık arkadaşımla otururken konunun sıkça düştüğüm hatalara gelmesi ile alınan birtakım ciddili kararlardır.

Eleştirmesini bile çok ama çok sevdiğim can dostum. Herkesin hayatında böyle biri olmalı diye düşünüyorum.