pişman değildir, yine olsa yine çalışmayacaktır.
bir dersten kesin kalmış. diğer ikisinin sonucunu da merakla bekleyen öğrencidir.
babasının yanında çalışmaktan ders çalışmaya fırsat bulamayan öğrenci de olabilir. *
üniversiteyi kazanamayan ama kazanmaya da çabalamayan insandır. kaderine mahkumsun genç. seneye de aynı şeyleri yaşayacaksın.
çalışmaktan sıkılmış, aslında çalışması gereken yerde çalışmayan öğrenci.
en azından kitap okuması gereken tembeldir.
adı üzerinde 'yaz boyunca'.. tamam, gençlerden beklenti büyük de, herhangi bir sınava çalışmak zorunda olmadığı müddetçe, oturup önümüzdeki dönemin derslerine çalışacak değildir ya. garibim öğrenci milletinin dönem boyu çalışmayanı bile tatili hak eder. ders verebilmenin stresi yeter.
yaz okuluna kalmayacak kadar iyi notlar almıştır. hak etmiştir.
öğrenci dediğin tatilde ders çalışmaz önermesini doğrulayan başlıktır. ne çalışacağız efendim, tatildeyiz tatilde.
sınıfını geçmiştir, gerisi de sikinde değildir.
yaz okuluna kalmamış öğrencidir.
üniversiteyi yeni kazanmış öğrencidir. * *
okulların açılma vakti yaklaştıkça yavaştan stres yaşayan öğrencidir. tabi alışmıştır sabaha kadar uyumayıp akşam uyanmaya falan. hayatını tekrar dsipline sokmak ona zor gözükmektedir.
cırcır böceee olan öğrencidir. emme okul açıldımıydı karınca tipli öğrencilerden kopya isterler. gururlu, şerefli, çalışkan, laf sokucu özellikteki karınca öğrenci ise tepeden bakarak yazın ne yaptın bre melun, yattın deee mi, uyudun deee mi, yüzdün, internete girdin deee mi, senden iğreniyorum senden tiskiniyorum deyuu hisli hisli emme mesajlı olarak bağıracaktır. kıssadan hisse işte. siz siz olun çocuklar yazın ders çalışın.
(bkz: sorun ne)
tüm yazı bilgisayar başında geçiren öğrencidir.
tıp öğrencisidir, ezberlese kışa zaten unutacaktır.
yaşa bağlı* olarak değişen öğrencidir,ama her türlü haklılık payı vardır.
ağustos böceğinin insan versiyonudur. ayını da tutturmuşuz şaka maka.
Klasik bir türk öğrencisidir. Yazın dersmi çalışılır .
lise sona geçmişse böyle bir şey yapma lüksü olmayan öğrencidir.
yaz okulunda ise boku yemiş öğrencidir. her an çalışmadığı için okulunu 1 yıl uzatabilir.
(bkz: yaşadım biliyorum)
okuldan bıkmış öğrencidir yazın kimsenin umrunda x ler y ler olmaz bu bir gercek.
koçum benim denilip sırtı sıvazlanmalıdır, çünkü eğer üniversiteliyse yaz okuluna kalmamış demektir.
Okul zamani cok ders calismis ogrencidir.