bugün

getirdiğiniz tek kıyafetin üzerine çay vb. dökülmesi
regl olmak ve bunu sabah uyanınca farketmek. ev halkı uyanmadan kalkıp kaçmaktan daha ak bir yol yok öyle bi durumda. çok fena çok.
sabah kalkarken cunüp olduğunu farketmek.
boşalmaktır.
buram buram ayak kokmasıdır en belirgini.
(bkz: nalan bi doritos kokusu var yavrum evde)
oturma odalarında yatıp öğlen 1'e kadar öküz gibi uymaktır.ev sahibinin gününü mutfakta geçirmesine neden olmaktır.eee adamlar kibar, misafir diye uyandırmazsanız olacaği buydu.
yemek yedikten sonra midenin bozulması. 854392793 bin kere tuvalete gidip gelmek.
cırcır olmak.
regl olup kendi kıyafetini batırmak, ev sahibininden pijama ve ped isteyip yatmak, pede rağmen kanın pijamaya çıkması !
dayının yazlığa misafir olarak gitmek ve bir yıl önce aldığı atvyi kullanırken duvara geçirip atvnin önündeki plastiği parçalamak.
kadın kişinin adet olması.
ev sahibinin horlayınca dağları yıkan bir tip olması (bkz: çok feci)
ağzınızın suyunun yastığa akması.
özellikle sofrada kızlar varken yemek yerken yanında colada içiyorsanız geğirmemek için kendinizle cebelleşirsiniz.
zaten kendi alıştığın düzenin dışına çıkacak olmak bile tersliklerin en başında gelir. kaldığımız evde birde aşırı yaramaz bir velet varsa ohh değmeyin keyfinize, o çocuk bir sinir bozar ki güzel güzel oturursun yanına gelir sürekli seninle uğraşır bişeyde diyemezsin, sonuçta onun evindesin. gelir bir tane indirir suratına gıkını çıkaramazsın, içinden bin türlü düşünce geçer ulan ben seni yalnız yakalarım nasılsa gibisinden ama annesi sanki durumu çakmış gibi hep yanındadır çocuğun ya da o velet başına gelecekleri anlamıştır annesinin yanından ayrılmaz.. en iyisi insanın kendi evidir..
gece boyu osurmaktan kaynaklanan kokuyu sabahleyin ev ahalisinin fark etmesi. küçük çocuğunuz varsa onun altına yapacağı endişesi.
Yatacak yerinizin olmaması.
sabah alışmışsınızdır geç kalkmaya ama misafirliğe kaldığınız evin sahipleri tavukla yatıp horozla kalkan modellerdir. eğer çok yakınsanız gelip üzerinize su dökerek veya türlü türlü uyandırma şekillerini denemesi gibi tersliklerdir.
dişleri fırçalayamamak(rahatça)
yatak( varsa tabi)ve yastığa alışamamak
eğer ışıkta uyumayı seviyorsanız karanlıktan, karanlıkta uyumayı seviyorsanız sokak lambasının aydınlığından uyuyamamak
herkesin siz yatmadan önce yatması

kısacası rahat edememektir efendim.
ev sahibinin adını unutup, bişey istemek için seslenememek..
alaturka tuvaletteki taharet hortumu ile oynarken basılmak..

zaten en büyük korkularım, bir gün hint kökenli çıkmak ve tuvalet kapısının arızalı olmasıdır. ilki pek mümkün değil gibi görünüyordu, rahattım. çünkü misafir gittiğim evlerde işemek için bile olsa tuvalet kullanmama prensibi edinmiştim. esasında bu bir fobi ama prensip deyince havalı oluyor bilmem hissedebildiniz mi.

ta ki bir gün babamın konya'da oturan asker arkadaşı akif amcanın evine gidene kadar..

malzemeden çalan babamın aksine, akif amca da yememiş içmemiş tüm mesaisini peri gibi bir kız yapmaya harcamış. kızın adı sude, kendisi asude bir bahar ülkesi gibi. elinde gördüğüm güvender kitabından ve akşamüstü eve gelişinden yola çıktım, şerlok holms tavrıyla ayrıntı falan topladım, dershane öğrencisi.. neticede çiçeği burnunda üniversite öğrencisiyim ve kayıt için onlarda bir gece kalmam gerekecek. cereyan alıp verme durumu hasıl olabilir, ayık olmam lazım. iki prensibim var, hint temalı konularda konuşmıycam, tuvalete gitmiycem..

ama o gece tüm prensiplerimi yıkan bir şey oldu, sıkıştım.

tuvalete girdiğimde yaşadığım stresi çok az sınavda yaşamışımdır. sınavda stres düzeyi artınca kalemimle oynar, evirir çevirir sakinleşirdim. tuvalette ise bu görev taharet hortumunun olmuştu. zaten evdeki klozette de ne kadar şampuan varsa üzerini okuyarak vakit geçiren biriyim. hepsinde alkol var, gusül abdesti aldıktan sonra sürmeyin abdesti bozabilir.

sude, ev perisi, 17 yaşında. gece tıklatmadan tuvalet kapısı açmak gibi bir yeteneği var. ve o gece tuvalette beni hortumu kalem gibi çevirirken gördü. alelacele kapıyı kapattığında hortumla baş başa kaldık. muhtemelen o gece sude yeni ufuklar edinmiştir. zaten sonradan öğrendiğime göre psikoloji okuyormuş, sağlığı iyi.

akif amca, selam akif amca, babamın da selamı var.

akif amcanın eşi, sana da selam teyze, börekler çok güzeldi.

taharet hortumu, görüşmüyoruz.

mujdeci, bir daha misafirlite sıçarsam ağzıma sıçayım diye yeminler etti.
bizzat yatıya kalmak zorunda olmanın ta kendisi, daha fenası var mı?
alışık değilsen en büyük işkencedir.
ev sahibinin yaptığı yemekten kıl çıkması ve sizin bunu söyleyememeniz. haliyle yemeği yiyemezsiniz ev sahibi de ısrarla bak sen bu yemeği seviyodun ye hadi hepsini bitir diye darlar. başıma geldi sözlük çok kötüydü.
bir sıralama yapmak gerekirse ;

1- yatağa sıçmak veya işemek. ( eğer şansınız varsa çiş bir süre sonra kuruyacağından fark edilmeme ihtimali yüksektir ama bok için hem renk hemde koku faktörü devreye gireceğinden büyük bir sorun yaratabilir. )

2- tuvalette işinizi hallettikten sonra suyun kesildiğini veya şifonun çalışmadığı anlamak. ( bence bu madde 1. maddeye göre çok daha normal bir durum yani sonuçta tuvalete işemek, şıçmak için gidiyoruz. )
(bkz: delik çorap)
(bkz: motoru bozmak)
(bkz: yatılı misafirliğe giderken diş fırçasını unutmak)
(bkz: gıcırdayan yatak yayı)
(bkz: uykunun gelmemesi)