bugün

uzakta olan sevgilinin kokusunu özleyip, onu ciğerlerinde hissetmek isteyen asık bünyenin yaptıgı eylemdir. böylelikle her gece yastığına sarılıp o bilindik kokuyu hissederek huzurlu bir uykuya dalması mümkündür.
sahte parfüm alarak ucuz yolla halledilecek eylemdir. nasıl olsa orjinalini de alsan onun tenindeki kadar güzel kokmayacaktır. maksat flashback olsun.*
bunu yapan, öpüştükten ya da elele tutuştuktan sonra da iki sene yıkanmadı.
varın siz düşünün yanee.
vay be dedirten, beni maziye götüren olaydır. biz de yapmadık değil efenim öğrenciykene.*
sevgili kokusuna alışmış bünyelerin yaptıkları eylemdir.
sevgilisinden uzakta olanların genellikle başvurduğu yöntemdir.
sabah kalktığında aldığı ilk koku sevgilininki olmak* gibi güzel bir eylemi gerçekleştirmek.*
bir denizciyi sevmek .şişeler dolusu parfümü depo etmek demektir. *
sabah kalktığınız da artık hissedememenizle sonuşlanacak durumdur. zira bu insan evladının burnu aşırı maruz kaldığı kokulara alıştığında beyin artık o kokuyu duymaz hale gelir. eğer sevgiliyi unutmamak için yapılan bir davranış ise hatalı bir davranıştır.. hiç tasvip etmiyorum doğrusu..
(bkz: yastığı delmek)
huzurlu uykunun anahtarını bulmaktır. tabi eğer sevgili hala sevgiliyse. eski sevgili olduysa intihar girişimidir, ötenazi istemidir.
(bkz: yapma yavrum yapma evladım)
duvara sevgiliden kopardığı bir parçayı çivilemek
özlemden kaynaklanır. ama yetersizdir. sadece anlık bir huzur ve yanındaymışsınız gibi bir his vuku bulur. bir süre sonra burnunuzdaki koku hissi kaybolur. akabinde yine aynı yalnızlığa ve beraberinde yastığa da gömülüp parfüm sıkmadığınız tarafa dönersiniz. * * *
bir nevi "yastığına senin sarılıp kokunla uyumuşum" yapma isteğidir.. **
yapılmadı değil ama düşününcede son derece gereksiz bir davranıştır özlemişsen o kokuyu alduıkça daha çok özlücen ne gerek var ki boyle saçmalıklara. kendi kendine acı çektirme yöntemi işte.
sevgili parfümünü değiştirdiyse ve eski parfümünün kokusunu unuttuysa (mümkünmüdür bilmiyorum) kavuşma kucaklaşmasında tokat yemesi muhtemel kişinin yaptığı hareket.

(bkz: kodu mu oturtan sevgili)
musrifliktir.

parfumu boca et yastiga, yikayinca gitsin koku, bir daha dok parfumu, yastigi yika... resmen musriflik. sevdicek mumkunse gelsin yanimiza. kokusuna oyle doyalim.
ayrica sahte parfum falanla da cozulemeyecek istir. sahte parfumden zehirlenmek var isin ucunda.
(bkz: onun yastığına kendi parfümünüzü sıkmak)
mutlu uyumayı sağlayan hadisedir.
ağlayarak uyumaya dalalettir.
(bkz: ah yanımda olsan ne vardı)
uzun mesafenin sevenler arasında ortaya çıkardığı tuhaflıklardan sadece biridir bu. zordur aradaki mesafeyi kapatmak zaten bu nedenledir deli gibi özlemek. kilometreler acımasızca aranızdaki mesafeyi korurken sizde düşünürsünüz ne yapsamda onu azıcıkta olsa yanımda hissedebilsem? işte tam bu noktada onun kokusu bir nebzede olsa size yardımcı olur, ve sarılırsınız onun parfümüne sıkarsınız yastığınızın her bir yerine.. *
sonuç mu? ufacık bir yastığa vantuzlanmış, gözleri yaşlı bir adet sevgili... hepsi bu.
uzun mesafe yaşanan ilişkilerde görebileceğimiz eylemein farklı türde cerayan eden halleride vardır.
misal; aşkım üzerine giydiğin badyi bana yollarmısın. senin kokunu hissetmek, koklamak istiyorum..
bu bünye bunlarada şahit oldu efem.
abartı olması kuvvetle muhtemel hadise.
(bkz: sevgilinin delik çoraplarında teselli aramak)
yastıga bıraktığı kokusunuü, başını koyduğunda duyup ta hıçkırmamak için üzerine kendi parfümünü sıkmanın antitezidir.