bugün

arkadaşımın 120 kişi içinde, sınıf hiç olmadığı kadar sessizken hocaya ''yerim seni'' diye bağırması. bunun sonucunda 5 dakika kadar derse ara vermiştik.
derste sürekli konuşan bir arkadaşıma hoca seslendi fakat bu kızımız kendisini muhabbete öyle kaptırmışki duymadı bile. hoca büyük uğraşlar sonucunda sesini duyurdu ve arkadaşımın hocaya hitabı şu oldu; efendim aşkım
(#141454)
yurt ortamlarında arkadaşlarına anlattığında hiç birinin gülmediği ama sonra eski sınıf arkadaşlarınla karşılaştığında defalarca anlatılmasına rağmen gülünen olaylar dizisi
hoca 200 yıl boyunca uyuduklarına inanılan yedi uyuyanlardan bahsetmektedir.

hoca: yedi uyuyanların 18 vcd'lik bir videosu da var.
öğrenci: 18 vcd'de de uyuyorlar mı?
-hocam duydunuz mu 50000 ölü varmış
+aaaa nerde
-karacaahmet mezarlığında
+çık dışarı çabuk
matematik dersinden:
+limit x 1 değerinde...
-hocam bırakın bu işleri yürüyün lahmacun yemeye gidiyoz.
+otur oturduğun yerde hayvan herif! **
lisemizin futbol takımıyla son derece önemli bir mac yapıyorduk..Bizim kazma defans oyuncularından biri rakip takımın oyuncuna orta sahaya yakın bir yerlerde faul yapmıstı..Rakip takımın defans oyuncusu topa vurmadan önce bizim teknik traktör kulubeden bağırmıştı "beyler ofsayt taktiği" diyerek, haliyle biz de bunu daha önce antremanlarda denemiştik..neyse rakip defans oyuncu faulü kullandı ve bizim takım toplu halde ileri cıktı..sözde ofsayt taktiği yapıyoruz...

Biz takım olarak hakemin düdüğünü beklıyoruz doğal olarak..ortada ne düdük var ne de başka birşey..bir de baktık ki bizim kabzımal defans x arkadaşım kale direğinin dibine geçmiş ağaç gibim dikiliyor..adamlar 8 kişi kaleciyle karşı karşıya kaldılar...öyle de bir dalga geçerek gol attılar ki..mac da 1 - 0 bitti. mactan sonra olanları herke tahmin edebiliyordur...evet x arkaşımıza tecavüz ettik...
müdür muavininin çağırın o şerefsizi diye sınıfımıza gelip bize bağırdığı anda kimsenin olayı bilmemesine rağmen herkesin aynı şerefsize bakması.
müdür yardımcısı(branşı din kültür hocası)sınıfa girer bi duyuru yapacaktır.
konusmaya başlar ki o sırada cep telefonu calar.hoca telefonu tam acacaktır arkadan vaazcell diye ses yankılanır sınıf kopar.sınıf ölür.sınıf yarılır. v.s
yer: wc
zaman:lise
tenefüste tuvaleti sigara icmek için kullanan biz sigaralarımızı yaktık hoca gelir diyede kabinlere 2ser kişi girdik dısarda kalanlardan bi arkadasta daha once hocaya yakalanmıstı sigarayı bırakacakgına dair soz almıstı.tabi beklenen hoca geldi yine arkadsı yakaladı:
-olum hani sen bana soz vermiştin sigarayı bıraktı diye?
+(arkadas gayet pişkin bi şekilde)hoca efkar bastı bea..
kabinlerden gülme sesleri..
okul sınırları içinde okula ait kız yurdu vardı.bizde catıya sigara icmeye cıkmıstık catıdan yurdun giris kapısı net olarak gözükyodu.kapının önünde bi kız var ama kim bu diye bakıyoruz.
-o at kim lann?
gözler hala yurdun o tarafta.kız yüzünü döner.
-hastir lan.
yanımızdaki bi arkadasın cıktıgı kızmıs.sora o at kim lan muhabbetidir gider hala
yer wc..super zeki arkadaslar marlboro paketinin icine samsun u ittirmis,keklik aramaktadirlar..
x-off abi sigara da yok ha
y-bende var bi paket..birakiyorum ben sigarayi o yuzden sana satabilirim,bi paket kirmizi oynar
x-hadi ya ne kadar
y-3milyon
x-oo aliyorum
y-tamam..

alan memnun satan memnun,taa ki diger tenefuse kadar

x-sen bana samsun vermissin bu pakette.bari 1 milyonumu geri ver
y-olmaz.sen esit agirlikcisin di mi,isletmeci olacaksin bak ogren bu isleri
yer: bursa erkek lisesi
kaynak:efsane
karakterler: lazarov,öğrenci.

Okulların kapanmasına on gün kala:

-hocam beni geçireceksiniz değil mi?
-tabi geçireceğim

okullar kapanmıştır.çocuk kalmıştır.
-hocam hani geçirecektiniz.
(hoca malum hareketi yapar)
-geçirdim ya...
(bkz: 69 harbi)
bütün okul cuma günü istiklal marşını beklemektedir, kıllı** ses verir herkes "kork.." diye girecekken okulun çatısından karganın teki göaaarrrğğkk diye öter.ses mikrofandan tüm ovalara yayılır. okul mu? yarık tabi
(bkz: şanlıurfa anadolu lisesi)
okulumuzda ögretmenlik yapan evli öğremenler vardı.okulumuz kucuk oldugunda hersey duyuluyo biliniyodu.bu hocalarımızın cocukları olmadıgı için tüp bebek yöntemine basvurmuslar filan neyse cocukları oldu annesi arada okula getiriyodu.yine okula getirdigi bi gün arkadaslar cocugu seviyo yanında annesi bizde gectik cocugun arkasına cakmak cakıyoz:
-olm bu tüp bebek lan atesle yaklasma
+markası ne lan bu cocugun
/ipnegaz lan ipne gaz
matematik dersi bi gün önce olaylı trabzon fener macı oynanmıstı.matematik hocası memleketimin önde gelen zengininyle birlikte macı izlemiş.
+dün aksam macı filan kişiyle trabzonda helikopterle izledik.
-hocam bende size aşagıdsan el salladıydım.
+burayaa gel.
-buyrun hocam demesine kalmadan hoca tokatı suratına gecirir.derse gecer.
hoca ödevleri konturol etmeye baslar
-olum ödevini neden yapmadın
+sular kesikti hocam
-sen nerde oturuyosun
+muslukcular köyünde hocam
!^'^+%&/()*/+
edit:yasanmışlıgı vardır
hoca konuşan iki kişiyi uyarmış ve en sonunda:
-çık dışarı
çocuk dışarı çıkarken yanındaki arkadaşı için:
+hocam o da konuştu oda gelsin
yer bursa erkek lisesi
öğretmen: Cesi
Ders : Geometri

Öğrenciler hocanın kafasına çeşitli yabancı maddeler atmaktadır.
Hoca başta kızar,arkasını döner yapma der.
Sonra bir daha gelir,bu sefer cesi döner ve o müthiş bulgar türkü şivesiyle..
Bunu atan orrospu çocuğudur,hem de orrospu çocuğudur der.
yer: istanbul-fahrettin kerim gökay anadolu lisesi
öğretmen: solmaz alpay (tam bir şehir efsanesi olmuş hocadır. Ekşi sozlukte bile adı geçer)
ders:almanca

maksat muhabbet almancadan zerre kadar anlamamasına rağmen bütün ödevini abisine yaptırmıştır. Ancak gelin görinki; yan sınıftaki sediğim kız benden bütün ödevleri sabah serviste istemiş ve defteri geri vermeden okuldan erkenden gitmiştir.
adeta mal gibi ortada kalan ben ise; çareyi ödevi milletten kopya çekmekte buldum. fakt Tam kopyaları çekerken; kitabı doldururken * başımdan aşağı bakan o mor saçlı kadını yani şehir efsanesi solmaz alpayı gördüm. O sırada kafama inen sert bir cisim (solmaz'ın dirseği) sebebiyle sersemledim. kendisi karete salonunda sanan solmaz alpay isimli kadın ise, kafamı kendine çevirerek * "ulan hıyar adam. benimi kandırıcan lan sen? Sen kimi skiosun?" diye bağırır. ve bunları söyleyen bir bayan hocadır.
zaten "nevrotik" olan maksat muhabbetin kayışları kopar. kadını iter. yanlız benim o kadını ittiğim an olayın düğüm noktasıdır. bütün öğrenciler bana bir kahraman havasıyla bakıyordu.

fakat maksat muhabbet'in gidipte hocanın yere düşen sigarasını alıpta hocaya uzatarak;
"buyrun hocam,tahmin ettiğim gibi uzun içiyomuşsunuz" demesi milletin ordan kaçmasına sebeb olur. herkes kaçar, çünkü kimsenin solmaz'ın yanında gülecek götü yoktur.

daha sonra ne mi oldu? maksat muhabbet 5 gün disiplin cezası aldı ve her sabah okula gidermiş gibi evden çıktı. Öğrencisine dirsek atıp, kafasını kırmaya yeltenen "bayan" hoca ise, hala o okulda "öğretmenlik" yapmaktadır.
sene 2000. üniversitede bir dersin sınavına gircez. erkenden kütüphaneye geldim ve başladım okumaya..bi abi damladı yanıma.
-kardeş birinci sınıf mısn dedi.
+evet dedim ben de.
- ya ben 4 üm, hala veremedim bu dersi dedi.
+aman allah korusun ben bu sene vereyim de. zaten cok da zor değil sanırım dedim.
- sen öyle san dedi..
+valla benim vizem 60 dedim. geçerim dedim.
- valla 50 ile bırakır hiç anlamazsın dedi..
+ dur dedi bizim 5. sınıflar var. onlardan sana saoracağı yerlerin listesini getireyim dedi.
-allah razı olsun abi dedim. gözlerim faltaşı gibi açıldı. adamlar artık gire çıka ezberlemişler..

bana liste geldi. 30 cümle kadar şey yazılı ve bunlar sorularmış. kitaptan cevaplarını buldum.
ve hepsi de püf noktaları..baktım ki hepsini biliyorum..tüm soruları öğrendim şimdi..arkadaşlarıma da dağıtıyorum ama..sorular buralardan gelir diye..

sonra sınav başladı. yanıma arkadaşımı oturttum..sınav kağıtları a-b-c li..yanımdakine de b düşmüş bana da..biz işaretleştik. OK dedik. aslında kopyayı ben vercem. sonra sorulara bi baktım ki aman allahım..o da ne?

evet..aman allahım!!!!

hepsi aynıları..
olamazdı böyle birşey..100 alcaktım bu hocadan. bu süper bişey olsa gerekti. heyecanlanmaya başladım. sonuç olarak 100 bekliyorum daha ilk dakikalardan..sınavı 10 dk. da bitirdim. sonra hocayı çağırıp bir soruda anlatım bozukluğu olduğunu ve 90 almamak için (100 almak için kasıyorum şimdi) soruyu anlamak için soruyu açıklamasını istiyorum.
hoca:

+yaa olay açık dedi..kağıdıma şöyle bi baktı ve çekildi..içimi soğuk bi ter sardı sanki o anda.

90 alsam da yeter dedim. karizmanın doruklarına taşırdı beni *

yanımdakine de bazı soruların cevaplarımı söyledim bu arada. sınav bitti..
-ilk soruya ne yaptın dedi?
+ilk soru neydi dedim..
-o bişeyler söyledi ama benim o son sorularımın arasındaydı..
2. soruyu karşılaştırdık. o da tutmadı..son soru da farklıydı...hoca bizi tongaya düşürmüştü. üzerlerine b-b-b yazdırıp kendi içlerinde de bölmüş veya karıştırmış işte..arkadaşım çok üzüldü tabi.."0" sıfır alcam diye korkmaya başladı..ben rahattım tabi kopya vermiştim ama almamıştım...

sınav çıkışı 4 ve 5. sınıflardan abilerle konuştuk. yanaklarından öptüm. abi saolun dedim .sizin sayenizde 90, en kötü ihtimalle doksan alcam dedim. biz de 100 bekliyoruz dediler ve kıs kıs güldüler ama..

1 hafta sonra sonuçlar açıklandı:

yanımdaki arkadaşım, kopya verdiğim : 60 almış
4. ve 5. sınıftakiler : 20- 30 arası,
ben: 10..on yani, 10...artık daha söyleyecek bişey kalmamıştı..
ortadoğu teknik üniversitesi hazırlık sınıfında,yabancı uyruklu bir arkadaşın hocaya sorduğu soru:

-hocam differences ile similarities arasındaki fark nedir?
-?!..
-(arkadaşın yanında oturan er kişi)bir fark yok canım..sadece kelimeler farklı,zaten bu ingilizler dallama!..*
ders:analitik geometri
hoca derste bir soruyu çözmektedir.soru çözdükçe bitmez tahtayı kaplar silinir devam edilir tahta ikinci kez dolduğunda hoca çaktırmadan cevabı yazar..bunu gören sharlatan hocam ben anlamadım der..hoca ne yapsın iki tahta dolusu şeyi bir daha yazacak değil ya ne derse beğenirsiniz:
-anlaşılmayacak birşey yok gayet açık**
milli güvenlik yazılısından bir önceki ders,hoca sınav sorularını cevaplarıyla birlikte vermiştir.sınav zamanı gelip çatmıştır.hoca eşzamanlı olarak kağıtları toplayıp çıkmıştır.herkes ağır ağır çıkarken, rsa 'bu sınavdan 100 alamayan salaktır,alamayan sınıfta çok moda olan linç eylemine tabi tutulacaktır'nidalarıyla sınıfı inletmiştir...
ertesi hafta hoca sınav sonuçlarını okumuştur ve bütün sınıf 100 alıp sadece rsa 80 almıştır.sınıfın yarılması bir yana,olduğu linç 10 fena tarihine geçmiştir.
(bkz: biz bunu yaptık)
(bkz: gebze anadolu lisesi)