bugün

mürsel:cevahir git burdan bak valla polisle attırırım seni
cevahir:sen akşam eve gelicen ama di mi, ben seni sivilde yakalicam akşam di mi, o zaman görüşcez senle
mürsel:takım elbiseyle gelirim, takım eliseyle yatarım, sivil olmam. yürü git lan
-hoop birader! sizin için bütün mahalle tren yapıyo diyolar?
+ne diyon arkadaşım?
-anlarsın ya iştte! grup falan?
+(omzundan itleyerek) yürü git arkadaşım! sapık mısın?
-ne o ipeksi dokunuşlar?
+(üç kişi bilal'e dalar) seni bize sayıyla mı verdiler lan?
kamuran süner ve cüneyt inay tarafından yazılan repliklerdir. gerçekten de yarmaktadırlar!
cevahir: - kalk koyu bilal zaman pisliyip üzerine oturma zamanı değil, zaman maşrapaları doldurup doldurup bereketi pisliğin üzerine dökme zamanı!!!..

bilal*: - neler diyorsun be cevahir.

cevahir: - gaza geldin mi lan!

bilal*: - midem kalktı lan.

--------------------------------------------

mürsel'in evine boşaltma tebligatı gelir ve soluğu cevahir'le beraber belgin hanım'ın yanında alırlar.

cevahir: - bir dakika belgin hanım hani 2015'de tahliye oluyordu, biz şimdi millete yalan mı söylemiş olduk gerçekten insanları evinden attıyor musunuz şimdi?

belgin hanım: - sakin olun cevahir bey iş dünyası bu.

mürsel*: - yürü git kız, böyle iş dünyası mı olur, zilli.

cevahir: - yürü gitme kızz.
bilal: şukufe beni seçti cevahir
cevahir: bende seni seçtim pikachu
-bizim gönlümüz armut mu topluyo oğlum...
* *
mürsel: bi grup ev hanımına yemek tarifi verdim.
nazan: böyle yemek tarifiyle kendini aşık etme o kadınlara da.
m: ben o kadar ıssız mıyım nazan.

(bkz: ıssız adam)
mürsel'in evine boşaltma tebligatı gelir ve yanında cevahir vardır.

memur; evi hemen tahliye etmeniz gerekiyor mürsel bey.
cevahir; bir yanlışlık var olamaz.
mürsel; (cevahire hitaben) ci ci cinayet işlerim, ge ge gebertirim seni.
cevahir, mürselin boğazına bıçak dayamıştır.

mürsel: ya cevahir, tamam geri çekiliyorlarmış. çek şu bıçağı artık!
cevahir: dur, oğlum asıl plan bu zaten. uygunuz şuanda pozisyon olarak. fidye isticez dinle "öz eniştemi kesiiceeeem! 100000 tl istiyorum 45 dk. sonra burada!"
mürsel: ya cevahir, şeytan doldurur yaa yürü git beee
mürsel: doooooo, pınar başı burmaaaa burmaaaa yaar yaar yaar yaaar
mürsel: kuddusi baba farkettiniz mi? ümran süreyya beyin 2 ismi de unisex. haaaaaah.
cevahir ile ulvi, mürsel'in evinde.

mürsel: ulvi de gelmişken konuşalım nasıl ödücez bu krediyi?
cevahir: panik yok, alın terimizle ödücez enişteciğim
mürsel: iyi de, dün gece de kalmıcam burda dedin hop kaldın olamdı yani
cevahir: bence de olmadı yani, haklısın yetmez lan bir gece en iyisi bi süre daha burda kalayım
ulvi: sen kalırsan ben de kalırım cevo, her türlü
mürsel: yürü git lan, hadi be açmıcam sana kapıyı akşam cevahir, boşaltın evi! o kalırsa öteki de hertürlü kalacakmış. yürü git! her türü yürü git laan! :D
--spoiler--
anlatılmaz yaşanır.
http://www.youtube.com/wa...LTcjA&feature=related
--spoiler--
Bilal: Akşam abilere gideceğiz müfit kardeşimle beraber, inşallah. Türk lokumu yiyip(burayı tam anlamadım) etli pilav yiyeceğiz. Hem ne demişler. iyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir.
Cevahir: Devir abi, n'olmuş buna böyle ya? Huzura doğru gidiyo. Yoksa babası bunu mirastan filan mı mahrum bırakmış.
Devir: Vallahi ben de anlamadım. Ağzından güzel laflar çıkıyor her daim. Ama iyi oldu. Bundan sonra böyle pırıl pırıl konuşsun her daim.
Bilal: Ne demiş efendim şair mülazam, hasretini dokudum aşk tezgahında, yanlızlığı haykırdım dert dergahında demiş; demiş de ne hikmetli söylemiş.
Cevahir: Hişşş. Ne oldu lan sana böyle tüllü bilal.
Bilal: Oooooo Cevahir bey kardeşim hoş geldin. Gel gel gel ne olursan ol yine gel. Devir abi Ulvi ve Cevahir kardeşime benden birer ıhlamur.
.............................
................
........................
Cevahir: Efendim Allah utandırmasın. Hayırlı uğurlu olsun yeni tipiniz. (son kelimeyi üstüne basarak söyler)
Bilal: Selametle güzel kardeşim. Selametle, selametle, selametle.

Cemaatle pis dalga geçmişler yanlız abiler filan die :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=bvDruIFsTnQ
--spoiler--

hem anlatılır hem yaşanır emme biz kolaya kaçarız.

http://www.youtube.com/watch?v=Kpbum97hNe4

--spoiler--
bilal dayak yemek için mahalleden geçen üç adama sarmıştır.

+sizin için çok fena tren yapıyor diyorlar?
-(adam bilali iter) ne diyosun lan sen?
+ a aa? doğru mu yoksa? ne bu ipeksi dokunuşlar? *

edit: seri eksi oy veren ibneye inanamıyorum a dostlar! ne bu ipeksi eksi oylar?
cevahir eniştesi mürsel'in boğazına bıçak dayamıştır.

cevahir: - açılın lan yoksa keserim öz eniştemi.

mürsel: - cevahir allah belanı vermesin asıl plan dediğin bu muydu?

cevahir: - yok lan az biraz daha sabret, yalnız bir şey söyliyim mi lan. darda kalırsam azıcık kesicem inandırıcı olsun diye hee..

mürsel*: - deneeaaa... kesicek valla eniştesini kesicek, memur bey şikayetçiyim.

cevahir*: - açarım içini lan açarım içini...

mürsel*: - bakmayın alın götürün... bir şey yapın kesicek.
pırıl: sen ne uzun eşşekmişsin böyle zekai. asker arkadaşın mıyım ben senin!
zekai: saltuk asker arkadaşın mıyım dedi çekti gitti. ne oldu ayrıldık mı, verdi mi pırıl tezkereyi bana.
dükkana gelen adam:

- sizde kabuksuz ayçekirdeği var mı? *

(bkz: kabuksuz ayçekirdeği)
yer kuruyemişçi dükkanı: tezgahta mürsel var domuşuk sevime aşık ulvi çerez alan sevime çerezleri beleşe verince mürsel hemen sorar aldın mı çerezlerin parasını ulvi; yengenden de para mı alıcaz oğlum mürsel; ohh alma tabi yengenden ondan bundan alma batsın bu dükkan batsın bu dünya hooop dışarı hoop hadi bakalım.

yer kuruyemişçi dükkanı: sevim içerideyken ulvi ile cevahir içeri girer cevahir; ooo bu ne tesadüf sevim. sevim; aaa kız siz beni takip mi ediyorsunuz ulan bana bak cevahir eğer beni bir numaranın içine sürüklemeye çalıyorsanız oyarım seni haaa. mürsel; darptan sabıkası var haa.cevahir; burası benim babaımın dükkanı dükanı teftişe geldim. mürsel; baban dükkanın yakınından bile geçmesin dedi. cevahir; gel seninle dükkanının uzağında bir konuşalım mürsel.
deportivo la konya
devir ağbinin kahvehanesi; koyu bila içeri girer seslenir devir ağbi bana bir kahve asistanıma da bir oralet benim kahvemin içine biraz likör atabilirsin. içeri cevahir girer oda seslenir devir ağbi bana da bir viski içine her zaman ki gibi biraz tarçın üfürebilirsin. devir ağbi oğlum manyakmısınız siz burası kafa bulma yeri değil ayılma yeri. cevahir; devir ağbi boşver şimdi ne yeri ne zamanı benim sana süper sonik bir teklifim var bütün mülklerine talibim.
cevahir ve babasının diyalogu koparmıştır. (7'nci bölümden)

+bana bak süresiz kovuyorum seni evden hadi bayramlarda gelirsin ananı atanı görürsün defol git
-yalnız baba milli bayramlar da dahil mi?
+defol git lan!
cevahir: "ya benim ılıman enişteme bak, iç ve kıyı kesimler seninle yer yer gurur duyuyor."