bugün

büyük futbolcularımızın, futbol yorumcularımızın akıl dolu dialogları.
- yav bu letonyanın defansı kalas gibi. kessen iki oturma grubu bi masa yaparsın (erman toroğlu)
- yediğimiz golu daha önceden çalışmıştık (erdoğan arıca)
- alırız... (elazığspor başkanının elazığsporun kondisyonu yok diyen muhabire cevabı)
- Hasan Şaş şöyle eliyle Allah belanı versin hocam gibilerinden bir hareket yaptı (Süper Fm de Galatasaray-Fenerbahçe maçı spikeri)
- Yahu bu Sven Goran Ericksson mudur Motorola mıdır nedir o kim ki konuşuyor. ingilizlerin paralı bir adamı, biz onların baldır bacak gezen isveçli kızlarına bi şey diyor muyuz? ( osman tamburacı)
- hami dandiye dannnnn diye çaktı.(umıt aktan, dundee united- trabzospor maçındaki gol yorumu)
- Gollerimizi Hagi ile Arif atti sayin seyirciler. Bu tablo bana buyuk Turk bestecisi Haci Arif Bey i hatirlatiyor nedense. (Umit Aktan, Grasshopers-Galatasaray macinda)
- tugay, tugay, tugay vurursa gol olur. tugay vuruyorrrrrrrrr. aut..(bülent karpat)
- Walsh ikinci yari cok etkisiz, kendisini oyunda hic goremiyorum.(can bartu; walsh ikinci yarıda oyundan çıkmıştır)
- evet sayın seyirciler. ingilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.(8-0 lık türkiye- ingiletere maçı, 6. gol)
- vay anasını sayın seyirciler. bir gol daha yedik. maç bitti hala gol yiyoruz, olacak iş değil. (8-0 lık türkiye- ingiletere maçı, 8. gol)
- 90 dakika boyunca terimizi ıslattık. (emre aşık)
- savunmada hata yapmassak ikinci golu her an bulabiliriz. onu müjdesini vereyim buradan size.(güntekin onay)
- ikinci gol de Boerun ayaginin seyinden oldu ucuncu gol gene de boerun şeyinden oldu...(turgay şeren)
- 70. dakikada Fenerbahçeliler Yusuf Yusuf diye bağırıyorlardı...(haşmet babaoğlu, yusufa yapılan tezahurattan bahsederken)
- hayırlı vilayetler....(ziya şengül, istanbul valisi ile konuşurken)
(bkz: dialog)

(bkz: diyalog)
-milan'ın kakası bu sefer feci geldii...
(bkz: tromso maci devre arasi ses kaydi) *
(bkz: yıh yıh yıh)
29/09/2007 Galatasaray- Beşiktaş maçında, spikerin son dakika yorumu:

-hedehödö hede, hödö, gökhan, gökhan uyuyor, hede, hödö
Hakan Şükür : Topun geldiğini görünce kafamı uzattım. ( Prates'in şutu tesadüfen çarpıp gol olunca )

Ali Tandoğan : Ben Brazilya Milli Takımında oynuyor muyum ? ( Aurelio ve Milli Takım hakkında )

Georghe Hagi : Varisim Bülent Akın !!

Recep Çetin : O şutu bilerek vurdum !! ( isviçre'ye attığı gol sonrasında )

Recep Çetin : Engin abi istese o topu tutabilirdi !! ( Malmö maçında kendi kalesine attığı golden sonra )

Erdoğan Arıca : Yediğimiz golü önceden çalışmıştık.

Yaşar Duran : Ben aslında iyi kaleciydim.

Metin Tekin : Kendi yarı sahana geç de başlayalım. ( Hakemin kötü yönetimine tepki olarak )

Ümit Özat : Nasipse Sparta Prag'ı, Sparta'da yeneceğiz.

Cihan Haspolatli : Real Madrid'te bile oynarım.

Bülent Akın : Ben hariç herkes çok kötü oynadı.

Volkan Arslan : Kendimi yakışıklı bulmuyorum.

Ümit Karan : Umarım çocuklar Mine'ye benzer. ( Volkan'ın eşi )

Jurgen Klinsmann : Kaleciniz çok güzel gol yiyiyor. ( Galatasaray - Monaco maçı sonrası kaleci Hayrettin hakkında )

Gary Lineker : Ne yapabilirdim ? Dünya'nın en çirkin adamını bana vermişler. ( ingiltere - Türkiye maçında Recep Çetin'in markajından dolayı etkisiz kalınca )

Şenol Karagöl : Neden kızayım ? Galatasaray seyircisi bir Hagi'ye bir de bana " I LOVE YOU " diye bağırdı.

ingiltere 8-0 Türkiye biten maçta bizim spiker : Vay anasını sayın seyirciler, bir gol daha yedik.

Yine aynı maçta 8.golü yiyince bizim spiker : Maç bitti biz hala gol yiyiyoruz.

Yine 8-0 lık ingiltere maçından sonra kalecimiz Yaşar Duran : Bir ara top tutmuştum ve ingiliz taraftarı beni ayağa kalkıp alkışladı.

Kaleci Hayrettin : Bizimkiler bu kadar atmasaydı, bende bu kadar yemezdim. ( Galatasaray'ın Gençlerbirliği'ne penaltı atışları sonucu 18-17 yenildiği maçtan sonra )

Ali Eren Beşerler : Futbolum yakışıklı.

Mehmet Ali Yılmaz : Aldık bir yamyam, yaptığı ortada. ( Kevin Campbell için )

Turgay Şeren : ikinci gol De Boer'in ayağının şeyinden oldu, üçüncü gol gene De Boer'in şeyinden oldu.

Ümit Aktan : Schmeicel değil bütün maykıllar gelse bu topu ordan çıkaramazdı sayın seyirciler. ( Tarihi Manchester maçında Arif'in golünü anlatırken )

Juventus - Udinese maçında tv8 spikeri : Goooll !! Durum 2-1 hatta 3-1 ( Juventus'un 3.golünü aktarıyor )

Erman Toroğlu : ibrahim ( Üzülmez ) herşey çok güzel, herkesi çalımlayıp çizgiye kadar iniyorsun ama gerisi neden gelmiyor ?
ibrahim Üzülmez : Hocam zaten gerisi gelse Real Madrid'te oynardım.

ilhan Mansız : Top kaleye girince, gol olduğunu anladım.

Ercan Taner : Beşiktaş bu akşam 1 golü 3 puanla aldı.

Turgay Şener : Lukunku mu Kukunku mu o da nerden çıktı?

Arif Erdem : Golle galip gelirsek ayrı mutlu oluruz.
+ tanju golu bize anlatir misin?
- ugur abi sagdan guzel bi orta kesti bana kafayi uzatmak kaldi.
+ tesekkur ederim.
- ben tesekkur ederim.
"Aliriz!"

Elazigspor Baskani Baki Aydin ("Elazigspor un kondisyonu yok" diyen muhabire
yaniti)
gerek konsol olsun gerek bilgisayar olsun oyun sektörüne dahi sıçramıştır.

winning eleven 9'un kanımca ugandalılar tarafından editlenmiş türkçe spikerli versiyonunda pek bi sıkça rastlanır.

efenim şöyle ki rakip sağ kanattan her zaman ve her yerde kan çekme potansiyeline sahip giggsle korner direğine yakın bir yerden şık ortanızı yapmışsınızdır mamafih minare düşmanı rooney topu kaleden alakasız bir şekilde iznik yeşil cami mevkiine şandellemiştir,lakin muhterem spikerimizin ağzından direği yalayan top gibisinden tuhaf bir ifade çıkar.oha dersiniz göz var nizam var dersiniz hülasa dinletemezsiniz.

ha yok chelsea kale arkası tribünde meyilli bir taraftar güruhu varsa ve arada sırada kale direğini yalıyorlarsa o zaman anlıycam direği yalayan top ne demektir.
yıllardır dilimize dolanan, bazen kimin söylediğini bile hatırlamadığımız dialoglar ve tarihi cümlelerdir...

not:yazdıklarımın hepsi gerçek değildir...

at dök bizi sokaklara...

vurdurmamak lazım...!?!?

para atışı yapıldı, tura geldi, şimdi onlar düşünsün...

bize gol ve goller lazım...

çok babasın bobo...

jardel, jardel kaleciyle karşı karşıya.jardel vur şuna, jardel vurdu ona... jardeeeeeeeüüüööööğğğllllll...
vurursa gol olur. vurdu! taç...
bu del bosque ziraat bankasinda emekli maaşını almak için kuyrukta bekleyen emeklilere benziyor.
(bkz: ahmet çakar)
-tanju sağdan geldi orta dokundun gol oldu. bir anlatsana nasıl oldu?
-abi aynen öyle oldu.

edit: tanju değil uğur'muş sanırım.
erkek arkadaşa yaranmak isteyen dişinin sıçması ile sonuçlanabilecek dialoglardır;
+aşkım bence semih'i alması lazım artık oyuna.
-semih zaten oyunda aşkım.
+hmm?!?!?
beşiktaş - wolfsburg maçını izlerken arkadan bağıran adam:

-k.atatürk'ün ileri gidin demiş, bu orosbu çocukları geriye gidiyor.
yıl 2001 ve star tv de şampiyonlar ligi grup kuraları çekimi sonrası selçuk yula fenerbahçenin grubunu yorumluyor;

-bu grupta barcelona birinci olur, ikincilik içinse lyon ve fenerbahçe çekişir, ama fenerbahçeyi daha şanslı görüyorum. bayer leverkusenin ise hiç şansı yok.

ilk etapta normal bir açıklama gibi görünse de bahsi geçen grupta fener sıfır puan almış * ve selçuk yula* tarafından grup sonuncusu ilan edilen bayer leverkusen real madrid'le kupa finali oynamıştır. o yüzden selçuk yula konuşuyorsa dikkat edilmelidir. *
Ertem Şener:Sevgili Seyirciler Evra'nın 24 kardeşi var düşünebiliyormusunuz??

Ertem Şener:Rafa Benitez'in Annesi Real Madrid'li Babası Atletico Madrid'li kendiside Real Madrid'li

Ertem Şener:Rüştü seni öpüyorum bravooo.Rüştü seni heryerinden öpüyorum
bugün itibariyle galatasaray - ankaragücü maçı esnasında babamla spiker arasında gerçekleşmiştir;

spiker : sabri* adeta bir arı gibi giriyor araya.
babam : onun gibi arının ta a* k* ben!
spiker: ne diyorsunuz bu pozisyon için

yorumcu: direğin bir karış altına gitse gol olurdu.
x düğüne gittiği için tuttuğu takımın maçını kaçırmış olup y'ye maçta nasıl oynadıklarını sormaktadır;

x: düğünden geldim renktaşlar, nasıl oynadık? kısa bir özet geçebilen ?

y: düğündekiler bile daha güzel oynamıştır, özetini izleyip sinirini bozmana gerek bile yok!
erman toroğluyla maratonda gerçekleşmiştir.
erman- bugün beşiktaş seyircisi 25 dk şenol un annesini diyorlar normal temasda kurmuyorlar senol un annesiyle. tersten söylüyorlar. hani girseler temasa diyeceğizz.....(şansal keser)
sansal- dur hocam!!!
erman- tabii bizim söylediğimiz ayıptır günahtır şeydir. ama beşiktaş seyircisinin küfür etmeye hakkı vardır. senol un annesine en az 25 dk senin anneni bilmem neresinden naparız diyorlar.
şansal- lütfen kampanyası var hocam? federasyonun lütfen kampanyası var?
erman- ozaman bende diyorum ki beşiktaş seyircisine senol un annesini lütfen normal yollardan götürün. ters yollardan götürmeyin. lütfen.
futbol yorumu sayılmasada ridva dilmen in bir muhabirin sorduğu soruya cevabı efsanedir...
m: 13-14 yaşındaki çocuklar iddaa oynuyorlar ne diyeceksiniz?
r.d : valla fransa ligine oynamasınlar çok süpriz çıkıyor...
m: '^+^&&&][\$
-vursa gol olur. vurduuuuuuuu ve aut.
ahmet çakar: a, gürcan bilgiç: g;

g: futbolda skordan çok oyun önemli.
a: ne yani, iyi oynayayım ama her maç yenileyim mi diyorsun?
g: evet!