bugün

iki olasılık var; ya yapacaksın ya da yapmayacaksın.
Benim samimi görüşüm ve dostça tavsiyem şudur;
ister yap ister yapma, her ikisinden de pişman olacaksın.
Soren Kierkegaard
Etik-Estetik Dengesi, Soren Kierkegaard
pişmanlık yapılıp yapılmamayla değil, içinizde oturan öküzle alakalıdır. o öküzü ne kadar beslerseniz pişmanlık katsayısı o kadar artacaktır.
Yapılmayan pişmanlık verir.

Yapılan bir işin sonucu kötüde olsa "benim tercihimdi, düzelte bilirim" diyerek üstesinden gelinebilinir.
çok cesaretli olmayan insanlarız, o yüzden yapamadıklarımızdan duyduğumuz pişmanlık daha fazladır.
yapılmayan şeyi yapmadığımızdan, yaptıktan sonra sonucun olumlu olup olmayacağını bilmemizin de mümkün olamayacağından hatalı önermedir.
Aslında insanı en çok acıtan şey, hayal kırıklıkları değil. Yaşanması mümkünken, yaşayamadığı mutluluklardır.” Dostoyevski.
Bazen yapılan bazense yapılmayan. Ama sen buna değil o şeyin sana ne öğrettiğine odaklan. Olayın vitamini o çünkü.
Abi tabikide yapılmayan daha çok pişmanlık verir .
insan istediği şeyi yapmassa (kıza açılmamak gibi) hergün ölür . içi içini yer eğer yaparsa 1 gün bilemedin 1 hafta ölürsün, üzülürsün bu yüzden hiçbişey içinizde kalmasın hayatın tadını çıkarın .
keşkeler.
denemeden bilemezsin.
Kesinlikle yapılmayan.
yapılmakta olan.
geçen sene kızın biri demişti ki, sen neden kapalı degilsin günahlar baba gibi giriyor sana.
o an o kızın sülalesine sövmediğim için çok pişmanım.
hayır sana ne amk.
Yapılmayan. Az önce okul yüzünden ağzını yüzünü s*kemediğim bir çocuk bana çok pişmanlık verecek.
yapıp kötü sonuç almak daha çok pişmanlık verir.
Ne yapıp ne yapmadığına göre değişkenlik gösterir. Örneğin güzel ve yakışıklı ama aidsli birisi ile seks yaparsan pişman olsanda ne fayda gel gelelim güzel veya yakışıklı aidsli olduğunu bilmediğin birisi ile seks yapma imkanını reddedip yapmamakta pişmanlık hissi uyandırabilir. Önemli olan pişman olma olasılıklarını baştan gözden geçirip doğru adımı atabilmekte. Yukarıda ki örnekler farkedenler için kamu spotu ihtiva eder sözlük abazaları lafım size yani pisman olmamak için kararlarınızı öngörü ile verin.
yapılmayan pişmanlık verir çünkü uzun süre içini yer keşke yapsaydım keşke deseydim diye.
yapılmayan daha çok pişmanlık verir bence.
Yapmazsanız senelerce ya olsaydı diye içinizi kemireceğine yaptım ama napalım deyin daha iyi.
yapılmayan , yani sonucunun ne olacağını asla bilemeyecek olmak daha bir pişman eder sanki?.
Her yapılan aynı zamanda yapılmayan bir şeye tekabül eder. hey yapılmayan da aynı zamanda yapılana tekabül edecektir. Yani pişmanlık yaratanlar ve yaratmayanlar diye bir skala oluşturalabilir ama bu bile bir skala olacaktır.
Yapmayıp aklını sürekli meşgul edeceğine yap sonucunu gör. Kafan rahat olur en azından.
Yapılanlar daha çok pişmanlık verir telafisi yoktur çünkü fakat yapamadıklarını yapmak için mücadele yolu her zaman açıktır.
En güzeli yapılacak eylemin sonrasını düşünerek hareket etmek. Yeri geliyor düşünecek vakit olmuyorsa yap gitsin. Şimdi bana sonunu düşünen kahraman olamaz diyecek.
Tabi ki izmirliler.