1. 1.
  motor sporları terimi. otomobilin yan yan kayarak virajı dönmesine denir. yüksek jipler dışında tüm otomobiller yapabilir ancak makbul olanı 150den fazla hp olan arakadan itişli arabalarda normal hızla girilen virajın çıkışına dogru yüksek devirli vitese alınıp tam gaz verilmesi sonucu dönen arabının arka tekerlerinin patinajı ile aracın yanlaması, ve aynı anda yapılan kontra nın sizi orgazma ulaştırması ile sonlanan , şairene hareket.
  ... exonotzor
 2. 2.
  arkadan itişli bir araçla yapılmadığında sadece 'cek el-frenini bas gaza' şeklinde kolayca yapılabılen fakat pek zevk vermeyen akrobatik hareket.
  (bkz: drift)
  ... memolf
 3. 3.
  yanaşmak, oturmak, rahata ermek, sığınmak manaLarında kuLLanıLan sözcük..
  ... tucimania
 4. 4.
  her ne kadar aracın hızını arttırdığı düşünülse de gerçekte öyle bir özelliği olmayan, hızı bilakis azaltan, aracı da yavaşlatarak hantallaştıran atraksiyon. estetik olduğunu, cool göründüğünü ileri sürerek yapanlar var. hız ise asfaltta değil daha ziyade toprak yolda (o da bir ihtimal) artabilir. genel olarak çok riskli bir iştir zaten, takla atmaya kadar yolu var, tavsiye edilmez.
  ... jamsession
 5. 5.
  virajlar da daha hızlı ve seri sekilde tırmanmanizi-gitmenizi saglayan bir surus seklidir. bu hareket yapilirken virajın dondugu yone direksiyon kırılır ve gaza basılır(gerekirse vites kucultulur), bu sekilde arka kontrolu kaybeder ve savrulur.
  ... duygusuz
 6. 6.
  Arkadan itişli yüksek güçlü bir arabada esp off tuşuna basarak yapılabilen güzel orgazmdan daha zevkli anlar yaşatan harekettir.
  Öyle arabayı altınıza aldığınız gibi denemeyin. Önce boş arazilerde yapın sonra trafikte denersiniz.

  DipNot: El freni yanlamak değildir.
  ... girtlak
 7. 7.
  O an hayatın durması ve sadece arka lastiklerinizin birbiri içerisindeki ahenk ile dansının boy göstermesi ve ön lastiklerinizin buna alkış tutmasıdır..Evet bay anderson arabalarda gerçek drift dediğin arkadan itişle yada 4WD ile olur ve (bkz: yanlamak sanattır) hünkarım.
  ... oyle degil ki
 8. 8.
  ken block bu işin üstatlarındandır.
  1 ... caddedeyiz54
 9. 9.
  çok değil bmw 1 serisi ile rahatça yapılabilecek harekettir. hatta öyle bir güce sahiptir ki bu 1 serisine ait 1.6 litrelik motor, kalkışta gaza biraz yüklenmeyle bile arkayı savurmanızı sağlar.
  1 ... burdaherseyvarmi
 10. 10.
  şahine binen genç kültürü tavan yapmış gençliğin tekrar şahin ile yarım debriyaj vasıtası ile yaptığı hadise arabalarını kontrol dışı bir şekilde sağa sola savurmak bu gençler için bir masterlık seviyesi bir nirvanadır...

  herkes kendi kafasına göre kimi bilim adamı olarak kendini kanıtlıyor, kimi yanlayarak amına koyayım.
  2 -1 ... bu nick tam yirmi bir harf