bugün

http://www.haberturk.com/...019-yalnizliktan-oluyoruz
Eve anıtını diktim gelin bakın sözlük.
Yabanci bir sarki gibiyim,
Dinleyenim cok, anlayanim az...
"hani zangır zangır bir tren geçerdi ya damarlarımızdan;yalnızlık onun dönmeyeceğini bilmekti."
(bkz: hasan ali topbaş)
"yalnızlığımı kadehlere koyup tek başıma içmeliyim bu gece" diye boşuna dememiş şair.
gece yatmadan önce türkcellden gelen mesajları okumak ve sabah 7de en yakın arkadaşa günaydin demektir.
a) yanlızsanızsanız da hayat güzel.
b) eninde sonunda kalptir ve daha fazla yiyeninki daha çok çalışır (bkz kan basıncı).
c) sokarım alışılmış değerlere değer olsaydılar alışılacak şeyler olmazlardı.
d) deniz ısınsın bende girerim (insert emoticon).
e) naber ben böyle hayatın kötünü sikeyim diyen adam ve kolay gelsin k/gazan veya gaz anın mübarek olsun.
bu arada ben akamı toplayıp veya boşaltığ tekrar gelecem ocaktaki arkadaşlara selam ola.
düğünde halay horon vs derken düğün şarkıcısının biraz slow yapalım çiftleri sahneye alalım der ya hani o zaman yalnızlık gelir oturur yanına senin dans eden çiftleri izlerken.
Kişinin hayalleriyle baş başa kalmasıdır.
insanı efkara sürükleyen durumdur. yalnızlığıma eşlik eden tek şey can gox....
evet yalnızım.
yalnızım demeye varmıyor dilim kendimleyim ve insanlarla dolu yalnızlığım.
"Benim Yalnızlığım köpek yalnızlığı
Sürer bütün sokakları boyunca dünyanın
Nereye gitsem, orada yalnızlığımı beni bekler bulurum
Her sabah evler boşalır, bir sel akar yollardan caddelere
Ben, ben kendi içimde kaybolurum."

(bkz: Ümit Yaşar oğuzcan)

Her seferinde beni sarsan şiiri yalnızlık bahsi geçince aklıma düştü yine...
başa çıkmakta hem çok zorlandığım hem de çok sevdiğim durum. bilmiyorum ya da beklediğimin geri dönmeyecek olduğunu bildiğimdendir. ya da yerine hala kimseyi koyamadığımdandır.
ve şimdi yalnızım,
gökkubbe kadar.
etrafınızda kimsenin olmaması durumu.

aslında etrafınızda bir çok insan vardır ama siz yine de kendinizi kimsesiz hissedersiniz. düşüncelerinizi, duygularınızı istediğiniz gibi açıp saçamazsınız etrafa. çünkü sizi anlayacak bir kişi bile çıkmayacaktır o bir çok insanın arasından. kendinizle baş başa kalırsınız o koskoca kalabalık içinde. belki de bu sizin imtihanınızdır. bazı şeyler söylenmeden yaşanmak zorunda kalıcaktır. çünkü herkesin bu dünyaya gelmede bir asli görevi vardır. vazifesini bitiren ayrılacak. kim bilir ayrılana kadar sessizlik hakim olacak.
içinde olmak için her şeyimi veririm. Kalabalık olmuyor be arkadaş.
Yalnızlık insanın kendini soyutlama isteğinin ağır sonucudur. Aslında her konuda yalnızız .Sonuçta hiç kimse kendini tamamlayan süper bir parça bulamıyor bulsa da bulduğu parça geçmişte ağır darbe aldığından uyum sorunu yaşıyor.
tercih ettiğim, tek başına olma durumudur. samimiyetsiz insanlardan bunalmışlığın, güvensizliğin sonucudur.
eziklik ve utangaçlıktan sonra başınıza gelecek hissiyat.
Dozunda olursa iyidir. Yalnız kalmak tedavi edicidir, abartırsanız hasta olursunuz. dengeyi kurmakta fayda var!
Her seyi icine atarsinda, kendini atacak bir yer bulamazsin.
kürkçü dükkanı.
https://fbcdn-sphotos-e-a...1fe9ebc437e445df1b0afa06c
insanı olgunlaştırır.
Yalnızlığa dayanırım da, bir başınalığa asla.

Yaşlanmak hoş değil öyle duvarlara baka, baka.

Bir dost göz arayışıyla.

Saat tıkırtısıyla…

Korkmam, geçinip gideriz biz mutlulukla.

Ama; ‘’Günün aydın, akşamın iyi olsun'’
diyen biri olmalı.

Bir telefon sesi çalmalı ara sıra da olsa kulağımda.

Yoksa, zor değil, hiç zor değil, demli çayı bardakta karıştırıp, bir başına yudumlamak doyasıya.

Ama; ‘’ Çaya kaç şeker alırsın ? ‘’

Diye bir ses sormalı ya ara sıra…

alışılan yalnızlığa hançer vuran şarkıdır.
güncel Önemli Başlıklar