bugün

yalnız yaşamayı bilmek, yalnızken içinde bulunulan sessizliğin o eşsiz melodisini dinlemek, düşünmeye fırsat bulmak, kendisini başkalarında değil de kendi içinde aramak güzeldir.yalnızlığın kimsesiz kalmak olmadığını anlayabilmek özeldir.

güzeldir yalnızlık, yalnızlık güzeldir.
sezen aksu şarkısıdır.
bir dönem inanarak söylediğim şimdiyse sadece kendimi avutabildiğim sözdür. yalnızlık güzeldir de tamamen yalnız olmak gerekir , aksi durum insanı karmaşanın kucağına atar.
--spoiler--
Bazen öyle bir ruh hali kaplar ki bedeni...

Ağır gelir her şey sana.

Hiçbir şey yapmak gelmez içinden.

Her zaman içmekten keyif aldığın kahvenin tadı değişmiştir.

Dinlemekten usanmadığın şarkılar anlamsız gelir bir vakitten sonra...

Kalemi alırsın eline bir nebze rahatlatır diye,

Noktayla başlarsın cümleye, noktayla bitirirsin...

Kalem kalır sadece elinde bütün çıplaklığı ile...

Susmak istersin, sadece susmak ve boşlukla bütünleşmek.

Öyle hüzünlü anlardır ki o anlar, paylaşmak istemezsin kimseyle.

Masum bir hüznü büyütürsün gözbebeklerinde...

Fonda sessizliğin parçası, sarar sarar dinlersin.

Yalnızlık bazen güzeldir...

Sessizlik yalnızlığın en samimi arkadaşıdır.

Düşünceler düşmanıdır yalnızlığın, Umutlar kurtarıcıları...

Bir de yalnızlıkları süsleyen şehrin ışıkları ve yıldızlar...

Saatlerce birisinin kayıp dileğini gerçekleştirsin diye beklediğin yıldızlar...

Huzuru içine işler onlar.

Gözlerini bir an dahi ayırmak istemezsin.

Ah bir de hafiften esen rüzgar okşar ya tenini...

Ciğerlerine çekersin alabildiğince o mis gibi oksijeni ve tutarsın içerinde birkaç saniye...

Sonra, sonra salıverirsin gökyüzüne tüm kirlilikleri, bedbaht düşünceleri, öfkeleri...

Bir bakarsın hafiflemişsin, Bulutlar gibi...

--spoiler--
Avuntu sözcügüdür. Benim aylar aylar oldu yalnizliga düseli biz ne yapalim amk. Yalnizligin dibini gordum daha ötesi olamaz herhalde.
eğer yalnız kalmaktan başka çareniz yoksa evet güzeldir.
Ama bazen sıkılıyor insan.
bazen katıldığım önermedir sessizliği seven biri olarak kesinlikle katılıyorum hatta.

bana gürültüsüz bir yer olsun yeter yalnızlık güzeldir.
yalnızlık güzel olmasına güzeldir de fazlası da insanı yorar.
Dedikodular bakımından gerçekten de güzeldir. Dedikodunun her cinsi her zerresinden nefret ediyorum. Boşverin arkadaşlar insanlar ne yapmış ne etmiş çok mu önemli yahu?
Alenen dağılın bu kadar dedikodu yaptığınız yeter diyorum bana muhabbet ediyoruz diyorlar? Ciddi misiniz? Dedikodular ne zamandır muhabbet oldu? Ben ne kaçırdım?
Yemek yapmak diye bir şey olmasa güzel sürekli dışarda yiyorum, ne olurdu yani narin zarif öğretmen bir kadın tanıyıp dünyayı ayaklarının altına serseydim? Ah elenora...
Hani hiç Anlayanı olmaz ya insanın,
Şafak süzülürken odasına her gün,
düşünceler içindedir...

Bazen anlayan biri varmış gibi gelir hayatına,
Düşünceler paylaşılır,
ama susar ve sen de susarsın...

Çünkü yanlızlık özeldir,
Uykularını boğan,
gününü ağrıtan ...

Çünkü yalnızlık güzeldir,
Seni sen yapan...
"Yalnızlık.... Kelimenin bittiği yerde başladı.." diyor oğuz Atay.
Keyfi bir yalnızlıksa güzel olabilir. insan bazen ihtiyaç duyar. Ha keyfi değilse ve gerçekten yalnızsanız, hayır güzel falan değil.
Yalnızlık güzeldir, derdin olmaz...
Suskun olursun, utangaç olursun ama içindeki insan aslında yalnız değildir... duvarlarla konuşursun. Bir süre sonra artık duvarlarda sana cevap vermeye başlar...
Sonrası delirirsin işte amk
allaha mahsustur. herseyin fazlası zarardır.
Bazen katılıyorum buna bu benim için şöyle bir şey:sahte mutluluktansa ağlamayı tercih ederim.
Yalnızlık güzeldir tabi, kimse sana karışmaz, kimse sana hesap sormaz, kimse sana günaydın demez, kimse seni umursamaz, ölsen kimsenin ruhu duymaz...
Ezik zirvasidir. Sevgilisiyle el ele dolasanlari nasil kiskandiginizi bilmiyoruz aq sanki.
tanrı herkese '' onunlayken yalnızmışım gibi '' diyebileceği insanlar nasıip etsin . durum o zaman o kadar farklılaşıyor ki * yalnızken olmasını istediğin o ritüllerin hepsine saygılı , hem muhabbetin hem susmanın yerini bilen insanlarla yalnız kalmak der susarım .
kimsenin sizi uzmemesi, yormamasi, incitmemesi, sinirlendirmemesi, kullanamaması, rahatsız etmemesi demektir yalnızlık.

tüm bunlara bakarak çok da kötü olduğunu söyleyemeyiz.
zorunluluk değil de tercih ise eğer, güzeldir.