bugün

1976 kazakistan doğumlu ukrayna adına profesyonel boks yapan, şuan dünya sıralamasında birinci sırada bulunan boksör.

Wladimir Klitschko 7 Temmuz 2007 de eski şampiyonlardan lamon brewster ile koln arena da mükemmel bir boks maçı yaptı. türkiyede fox tv de canlı olarak izleyicilere ulaşan maçı dünyada yüzden fazla televizyon kanalıda canlı olarak yayınladılar. iki boksör 2004 yılında da karşı karşıya gelmiş o müsabakayı Lamon Brewster 5. raund da nakavt ile kazanmıştı. Wladimir Klitschko nun bu maça kadar olan kariyerinde 51 müsabaka vardı; 48 galibiyet (43 nakavt) 3 mağlubiyet almıştı. Lamon Brewster ise kariyerinde 36 profesyonel müsabaka yapmış; 33 galibiyet (29 nakavt) 3 mağlubiyet almıştı. bu maç bir intikam maçıydı. 2 metre boyunda olan Wladimir Klitschko bu maçta mükemmel bir performans gösterdi ve birçok kişinin beklediği şekilde 07.07.07 de 7. raund da rakibini nakavt ile mağlup etti ve rövanşı alarak ünvanını korudu. Lamon Brewster burnu kırıldığı için 7. raund da maçı bıraktı. maçı bırakması tepkilere sebep oldu. Lamon Brewster maçtan önce Wladimir Klitschko a meydan okumuş ve bu maçı kazanacağını söylemişti ama başarılı olamadı. Wladimir Klitschko ringin ortasına "yapabiliyorsan yap" yazdırmıştı. ve Lamon Brewster yapamadı. Babası ukrayna ordusunun başında görev yapan, Kazakistan asıllı ukraynalı boksör Wladimir Klitschko u izlemek gerçekten keyifliydi. maçı izlemeyenlerin çok şey kaçırdığını söyleyebilirim.
Gelmiş geçmiş en iyi boksör.
kanımca dışarıda atar yapılmaması gereken bir adam.
ağır siklette IBO, WBO ve IBF kemer sahibi kişidir. ukraynalıdır. boyu 1.98 dir.
sol kolu yardımıyla kendinden kısa boksörleri tam anlamıyla maç boyu mahveden, basit bir boks tekniği olan sol ile aç sağ ile indiri, boyu sayesinde mükemmel kullanan ama olay kendi boyutlarında biriyle kapışmaya geldiğinde boy avantajı kalktığı için sıçan kişi. keza thompsonla yaptığı maçı da thompsonun sakatlığı sayesinde almıştır. fakat 3 kemerin de sahibidir o ayrı mevzu.
zamanında sinana şamil sam' ı da yenmiş ukraynalı boksördür.
(bkz: yerim ki ben bunu)
http://www.sporx.com/dige...ilisisxglq10308sxq?sira=2
önümüzdeki bir zaman diliminde david haye tarafından yerleri öpecek boksördör.
az sonra tony thompson ile dünya ağır siklet boks maçına çıkacak olan, dünya boks klasmanı nın bir numarasıdır.
ABD'li rakibi Tony Thomson ile isviçre'Nin Bern Stadı'nda yaptığı maçı 6. raundun sonunda rakibini nakavt ederek ünvanını koruyan Dünya Ağırsiklet Boks Şampiyonu. Bu galibiyet 58. maçındaki 55. galibiyeti oldu.
(bkz: David Haye)
Kolları uzun olduğu için avantajlı olan dünyanın en iyi boksörü.
dünyada en çok kazanan 24. sporcudur. evet.
maç başlamadan önceki bakışlarıyla bazı rakiplerine ilk yumruğu atan insan azmanı. O nasıl bakıştır amına koyayım ya.
tarzını sevmememe ragmen putlev karşısında hayran kaldıgım agır siklet boks şampiyonu.
dövüşmekten çok puan vuruslarini yapayım da gideyimci takilan sözde ve torpilli boksör.
ah Mike Tyson olacaktı ki öyle malin trene baktigi gibi durabilecek miydin acaba ringte.
cüssesi ve rakibi uzun kollarıyla uzak tutup boşluk bulduğunda vurması haricinde bir numarası olmayan ağır siklet boksör. Klasik rus stili dövüşür, vücudu zayıftır darbe alacağını hissettiği anda rakibe sarılır ve rakibi ezmeye çalışır vücut ağırlığıyla.

izlemesi keyifsiz tırto maçlar yapar. izlediğim her maçı bi pezevenk şunu nakavt etse de götü bir yere inse diye izliyorum.

Ha bunun birde abisi var, vitali oda bunun laciverti. Allahtan o siyasete atıldı milletvekili seçildi de cumartesi gecelerimiz daha zevkli boks&kick boks sevenler olarak.

He bu arada rakibine o kadar sarılmasaydı yarrak alırdı bu sabahki maçıda.
boşa şampiyonluğu bugün biten vasatında altındaki sözde boksördür.

ne oldu lan dövdüler mi keko. yürü şimdi boksu öğren gel arkana mafyayı almadan.
Fıs olmuştur.
Oysa ki kendisinin izlediğim ilk maçıydı. Daha ne güzel maçlar izletecektin bana :(
bu maç sabaha karşı değilmiydi amk. ilk kez wladimir'in yenilmesini seyredecektim.
bunca sene boyunca, abisi ile boksu cekilmez hale getiren adam da olsa, duzgun adamdir, karakterlidir, efendidir .ha bu arada emekli olabilmesi icin 4 maci daha var, ister unvan macina ciksin isterse rahat takilsin farketmez .
http://www.youtube.com/watch?v=nrTkd403Rmg

şöyle bir ringe çıkış şovuna imza atmış boksör.

boks sporunun en iyisi miydi falan orası tartışılır ama bu şov şu zamana kadar boks tarihinin en iyi şovudur bana kalırsa.

muhteşem lan.
profesyonel boks kariyerini noktaladığını açıklamış 41 yaşındaki abimiz.

görsel
tüh keşke anthony joshua'yı yenip de noktalasaydı. yenebilecek duruma getirmişti zaten, özellikle maçı sattığı iddiaları var.
Yemin ederim senden U T A N I Y O R U M sözlük ! Şoyle bir adan hakkinda sacma sapan girilen entryler sözlük yazarlarının cehaletini gözler önüne seriyor. Yok efendim sabit taktikle bütün maçları yürütüyormuş da , yok efendim boy avantajini kullaniyormuş da , yok efendim arkasinda mafya varmiş yoksa bunca yıl barinamazmiş da ya sizin ben olmayan ama olduğunu sandiğiniz aklinizi sikeyim ! Her boksörün bir dövüş taktiği var. Boyun kilon reach in hepsi dövüş taktiğine etki eder. Napsaydi bu adam? Boyunun avantajini kullanmasin, her maçta farkli bir taktik uygulasaydi da 3 yil içinde piyasadan silinip gitsemiydi? Bu adamlar Muhammed ali icinde herhalde "Çok fazla hoplayip zipliyor yeaaaa" diyordur herhalde ! Bi siktirin gidin Allah aşkina ! Kendisi bir efsanedir ve öyle Kalacaktir!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar