bugün

bir iki sorun çıkarsa da en kral işletim sistemidir şahsımca. ne windows 7 ne windows vista ne linux. yerini kimse tutamaz.
kim ne derse desin, vista da gelse tahtına konmaya kalksa xp bir tanedir, kullanımı en rahat ve kolay işletim sistemidir.
(bkz: vista yalan xp ye devam)
deli gibi oyun oynayan insanlar için piyasadaki en ideal işletim sistemidir.
(bkz: games for windows)
vista'yı laptoptan yok ettikten sonra kurulacak en uygun işletim sistemi. vistadan çektiğimizi başka bişiden çekmedik.
özellikle professional versiyonundan çok güzel alternatif gülme smileyı yapılabiliyor.

:windowsxpprofessional şeklinde..
en kral işletim sistemi. vista imiş, linux muş hepsi fasa fiso. çok kullanışlıdır ayrıca.
iyidir, hoştur, desteği, yardımcısı çoktur, haliyle kullanıcısı da çoktur, yoksa gereksizdir... tercih edilen versiyonu için:

(bkz: windows xp professional x64 edition)
windows'un en kararlı işletim sistemidir. oyun oynayanlar ve çeşitli programlar kullananlar için 32 bitlik professional sürümü tercih sebebidir.
yerini vista yerine büyük bir ihtimal ile windows 7 sürümüne birakması muhtemel işletim sistemi, ama şuanki haliyle bile birçok kullanıcı tarafından tek geçilen stabil ve evrensel bir işletim sistemi haline gelmiş tabi bu başarısında yerine entegre edilmeye çalışılan vista'nin tam bir hayal kırıklığı yaraması da büyük bir etken olmuştur.
son 6 ay içinde bazı kısımları tıraşlanarak hızlandırılmış ve stabilleştirilmiş versiyonları torrent aleminde dolaşan windows sürümü.
güncelleştirdikçe güncelleştirme isteyen, kök programı yamayan, kök programı yamayan yamayı tekrardan yamamayı becerebilen bir işletim sistemi. belirtmeden geçemeyeceğim, tüm dünyada en fazla illegal kullanılan programdır kanımca.
windows vista'ya tercih edilesidir!

*ömrümü yedin vista!
windows xp sahibi olmak demek format atmayı bir yaşam tarzı yapmak demektir. hiçbir sebep yokken çökmesini anlıyorum da neden çötüğünü kendisi de bilmiyor ya ona isyanım. az önce arkadaşımın bilgisayarı durup dururken kapandı. tekrar başlatmak istediğinizde ise açılıp hemen oturumu kapatıyor. oyun oynama ya da kolay program bulma derdi olmasa hiçkimse kullanmayacak.
macbook'um bozulduktan sonra tamir olana kadar arkadaşın netbook'una dadanan bana sabır konusunda varlığından haberdar bile olmadığım şeyler öğreten yontma taş devri işletim sistemi.
brezilya'dan getirttiğim bana özel üretilmiş nakbook'um bozulduktan sonra tamir olana kadar arkadaşın altın kaplamalı cetbook'una dadanan bana sabır konusunda inanılmaz enteresan şeyler öğreten işletim sistemi.
full otomatik olarak calisabilen tek isletim sistemi.
eve full otomatik cünkü; sizin birseyi bozmaniza gerek yok, o kendiliginden hepsinin papucunu eline veriveriyor.
yurt di$indan aldigim laptobu * xp * ye cevirdim. oldum olasi sevmiyorum vista yi, isinamadim gitti. sonuc:

1 bucuk saatten fazla dayanan $arjim bir anda 15 dakikaya du$tu. ayarlama da yaptim ama nafile. daha onceden bole bir $ey ile kar$ila$an arkada$lara selam ederim.
halen kullandığım, kulllacağım işletim sistemidir.
büyük ihtimal bundan sonra böylesi stabil, sistemi yormayan başka işletim sistemi gelmeyecekir.
onca zaman oldu üzerine bir kaç xp sürümü daha çıktı lakin 1 numara olma özelliğini asla kaybetmedi hala formatçıların yegane işletim sistemi.
çok kolay bir şekilde hızlandırılabilen sistem;

http://altnky.blogspot.co...ws-xp-yi-hizlandirin.html
vista'ya göre daha az sorunsuz çalışan işletim sistemi.
insanların halen kullanıyor olmasına karşın, windows 7'nin kendisinden kat kat önde olduğu işletim sistemidir. windows xp kısa süre içerisinde şişmektedir. tabii karşınıza çıkardığı hata mesajları da cabası. tabii ki hoş bir işletim sistemiydi, ancak 7'den sonra tarafımca kullanılmaz hale geldi. zaten microsoft da yakın zaman içerisinde xp'ye desteği kesecek.

windows vista mevzuuna gelince; aslında bakarsanız vista, gerek yeni işlem çekirdeği, gerekse aero* arayüzüyle pek bir eksperimental işletim sistemi oldu. ilk etapta gerçekten felaketti, ancak service pack 2'nin çıkışıyla adam oldu, kullanılabilir hale geldi. ancak veri kopyalama hızı yine de adam öldürtücü derecedeydi.

kullanıcılar halen xp diye diretiyor, ancak sp2'den sonra vista kullanmanın sakıncası yok gibi görünüyor. ayrıca aramızda kalsın**, vista* kimi noktalarda oyun performansı olarak windows 7'nin önüne geçmeyi başarmış durumda. yani kulaktan dolma "vista kötü" duyumlarıyla işletim sistemini cart diye ateşe atmamak gerek. microsoft'ta mı çalışıyorum? hayır; ancak microsoft'a sempatim var*. işletim sistemi boşa gitmesin, yazıktır. kullanım deneyimi açısından baktığınızda* xp'den daha iyi bir performans sunduğunu düşünüyorum. tabii ki vista bir donanım canavarı, bunu da az önce yeni sistemlere bağladım zaten*. Güzel güzel çalışan Vista, uzun vadede ayaklanma çıkartıyor. Ama verisel açıdan bilgisyarın içine tükürmeniz gerekiyor; aksi takdirde gayet ayakta bir işletim sistemi.

Windows 7'ye hiçbir lafım yok, oturmuş görsel düzen, değişmiş görev çubuğu yirim.

Windows XP'ye geri dönelim, Steve Ballmer'lı reklam videosunu izleyelim. Adeta Windows 1.0 reklamının bir tekrarı. Çok hoş olmuş. Bu arada şu anda yazdığım büyük harfler entry'yi girince küçülecek, ama alışkanlık işte.

http://www.youtube.com/watch?v=_-8IufkbuD0
Çok yakın zamanda desteği kesilecek olan ve 7 ye kıyasla oldukça turşu olan işletim sistemidir.
Fakat vistaya göre kat kat üstündür.
windows 7'nin gelişiyle pabucu dama atılan işletim sistemi. yıllarca bize hizmet etmiştir o ayrı.