Microsoft tarafından akıllı telefon pazarı için üretilmiş işletim sistemidir. Microsoft ve Nokia markalarının iş birliğiyle doğmuştur. Aktif olduğu zamanlar stabil olması ve donanım performansıyla öne çıksa da mağazasında yeterli uygulama bulunmaması sebebiyle piyasada tutunamamıştır.2019 yılının sonunda üretimi durdurulmuştur.
10 aralık 2019 tarihi itibariyle fişi çekilecek olan platform. Artık güncelleme ve güvenlik desteği verilmeyecekmiş bu tarihten sonra.
Bill Gates götlük yapıp masaüstü pazarında tekel olmanın sayesinde uygulama geliştirenleri iyi sikmişti. Uygulama geliştiriciler Windows phone platformuna uygulama vermeyerek rövanş aldı da denilebilir zira yavaş bir işletim sistemi değildi ama mağazada whatsapp facebook bile yoktu aq
Marketi geliştirmedikleri için kendi sonunu kendi hazırlayan işletim sistemi uzun bir süre kullandım, kullandığım süre boyunca hiç sorun yaşamadım.
çok kanser bir işletim sistemi. doğru düzgün uygulama yüklenmez, arayüzde gezemezsiniz.
microsoft calisanlarina zorla kullandirtilan meret.
Pimapen markası gibi.
mağaza son zamanlarda inanılmaz gelişti o mağaza surface mağazası olacak ilerde. win 10 aynı zamanda xbox a da bağlanabilir hale gelecek xbox ise 2017 de çıkacak olan konsol ile masa üstü pcleri yok eder artık .
klavye ve mouse ile oynanabilir hale gelmişti zaten.
xbox one da win 10 olduğuna göre iyi gamer pcleri geride bırakır. yavaş ama emin adımlarla ilerlediği görüşündeyim
Kesinlikle Microsoft'un geri zekalılığından dolayı batan işletim sistemi. Amk adamlar Öyle mal ki, kendi sistemlerini geliştireceklerine IOS ve Android Marketine dikmişler gözü. Microsoft yapımı birçok Windows Phone uygulaması bir yıldan fazladır güncelleme beklerken microsoft ios ve Android Marketinde güncelleme yayınlamaya yetişemiyor. Sonra bu mal kafayla başka geliştiricilerin Windows Phone Marketini siklemesini bekliyor. Amk sen bile kendi ürününe üvey evlat muamelesi yapıyorsun. Başkasının umursamasıını beklemenin bir anlamı yok bu yüzden.
pek çok özelliğini beğenmeme rağmen zayıf mobil marketiyle geri düşen işletim sistemidir.
iOS kullanacak, parası olmayanların alternatifi olabilen işletim sistemi. şu an gelişim çağındadır.
2013'ten beri, paralı askerleri tarafından "2 yıl içerisinde gelişecek, ortalığın tozunu attıracak" şeklinde pohpohlanan, ancak çok sevgili microsoft'un saçma sapan hamleleri yüzünden son durumda piyasadaki yüzdesi 0.7'ye düşen kod yığını. ne 2 yılmış arkadaş. yıllardır gelemedi. umarım piyasadan komple silinir.
Üretilen en berbat telefonlar serisidir.
Yaklaşık 4 yıldır kullandığım işletim sistemi. ilk dönemlerden bu yana gerçekten gelişti, her şeyi yaşamış bir kullanıcı olarak söylüyorum bunu. Eskiden açık olan uygulamaları çarpıyla dahi kapatamıyorduk. Mağaza konusunda çok geri değil. ilk zamanlar da Windows Phone mağazasında bir şey bulamıyordunuz. Şimdiye kadar herhangi bir donma, kilitlenme vb. Bir sorunla karşılaşmadım. Lakin Microsoft'un son davranışı beni ister istemez üzdü. Sen bütün cihazlara Windows 10 vereceğiz sözünü veriyorsun, sonra eski nesil cihazlara bazı sorunlar nedeniyle veremiyoruz diyorsun. Madem böyle yapacaktın neden baştan güncelleme vermeyeceğini söylemiyorsun? Bundan sonra ne yaparım bilmiyorum belkide 4 senelik bir deneyimin sonuna gelmişimdir.
en çok ilgi görmesini beklediğim fakat microsoft'un ideal bir işletim sistemi yapamaması sonucu az ilgi gören işletim sistemi.
teoride güzel, pratikte kötü bir işletim sistemi/telefon/vs. bu arkadaşların bir hayali vardı. telefonu monitöre bağlayıp normal bilgisayar gibi kullanabilmek. apple'daki gibi buluttan eşleştirmeler vs. ancak ne olduysa ne donanım tarafında ne de yazılım tarafında iyileştirme yapamadılar.
hatta güçlü telefonlara son sürüm windows bile çıkmayacak dendi.
bunları gören bilişimle ilgili adam gider senin telefonundan alır mı? sağındaki solundakine aman alma demez mi? bunları düşünmeleri lazımdı.
aslına bakarsanız çok yakında tarihe karışacak. zira yeni versiyonu windows 10 mobile şeklinde isimlendirilmekte. sanırım microsoft, çıkaracağı her yeni işletim sistemiyle birlikte onun bir de mobil versiyonunu yapacak.
En akıcı mobil işletim sistemidir. Önümüzdeki aylarda 10 numaralı versiyonu piyasaya sürülecektir.
Marketi dışında hiçbir eksisi yoktur.
Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.
Ama marketi boktan.
tam anlamıyla "built-in" sosyal paylaşım olayına sahip, zırt pırt uygulama açmaya gerek yok ve albümler falan çok daha düzenli diğer sistemlere göre.

efsane youtube uygulamaları var, pc gibi müziği ayıklayan mı dersin video'yu ayıklayan mı dersin.

o kadar da yerden yere vurulacak bir sistem değil bence. yine de bi android değil ama artıları var. evet ayrıca hakikaten yağ gibi akıyor. mağazası eh işte. diğer sistemlerdeki en çok kullanılan uygulamaların %80'i bunda da var. kıl tüy yün peşindekiler aradığını bulamayabilir.
20 küsür ay kullandık, gelişecek gelişecek gelişecek gelişecek gelişecek gelişecek gelişecek gelişecek yalanlarıyla uyutulduk.

yarak gibi bir işletim sistemidir, akıllı değil, akılsız telefon işidir.

nokia e63/e72 ile bir lumia arasında fark yoktur, ikisi de aynı işlemleri yapar, lumia'nın fazlası yoktur.
Bu sistemi öven adamları anlayamıyorum. Lan sik arayüz var. Ios gibi kapalı kutu, hatta ios bunun yanında çok daha özgür. Mağaza desen hiç bir şey yok, firefox os da daha fazla uygulama vardır.

Birde çok stabil abi yaaa diyen tipler var. Amına koyim kasacak uygulama yokki kassın. Buna rağmen internet tarayıcısında bile kastığı oluyor.

512 mb ram le bile çalışıyor yaaa diyenlere ise gitsin symbian kullansın 128 mb ram ile harikalar yaratıyor...
Kitlenmiyo diyene inananı siksinler. Evet açık açık siksinler. Şu cihazlar hangi programı adam gibi stabil çalıştırıyor? Hadi bir örnek verin amk! Hiçbiri, resmen hiçbir program tam olarak adapte edilmemiş. Hiçbişey yapmazsanız evet kilitlenmiyo lakin biraz intte bakın ie de gezinmek diyorum şak diye atıyo. Tum uygulamalar emanet gibi kodumun cihazında. Ama az kaldı kurtuluyorum senden.
400tl lik lumia 525 imi bi kez bile kitlenmeyen yılan gibi akıcı işletim sistemi. O paraya android samsung alsaydım şimdi duvarlarda izi vardı.
Reklamlara hoşgeldiniz.