entry'ler (81)

windows 10 mobile

kasım dediler, gelmedi.
aralık olur dediler, gelmedi.
ocak yarılandı, gelmedi.

microsoft'a göre 2016 başında kesin geleceğine göre, dört beş ay sonraya çıkar sanırım.

dünyanın en kısa fıkralarından biri

yapmasam olmaz ya, kusura bakmayın hanımlar;

bir kadın varmış, susuyormuş.

windows phone

aslına bakarsanız çok yakında tarihe karışacak. zira yeni versiyonu windows 10 mobile şeklinde isimlendirilmekte. sanırım microsoft, çıkaracağı her yeni işletim sistemiyle birlikte onun bir de mobil versiyonunu yapacak.

am

(bkz: tek elle entry girmek)
aman diyeyim, yapmayın.

twitter gönderilerinin 10 bin karaktere çıkması

duyulmaya başlandığı günden beri twitter'ı twitter yapan şey, söylemek istediğinizi az ama öz sözcüklerle anlatmaktı.

eğer hayata geçerse;
"n a b e r l a n i b n e l e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e e r" dolacak her yer.

gece modu

bunu yapan çocuk adam olur abi. yürür gider yazılım dünyasını sollar.

edit: vazgeçtim ya. sağında solunda unutulmuş çok şey var, bazı renkler çok alakasız orijinal temadan kalmış falan. iyi değilmiş pek.

benim için yeniden liseye yazıl diyen sevgili

sübyancı olabilir. yahut lise üniforması fantezisi vardır.

liseli

ciddi ciddi uludağ sözlük'te yazıyorlar. daha da kötüsü, bunu belirtmekten zerre utanmıyorlar.

ankara savaşı

hakkında şöyle bir çalışma yapılmış: http://www.trthaber.com/h...aketi-yapildi-207672.html

bim de satılan dörtlü pizza

yanında tatlı olarak bim'de satılan büyük boy pudingle birlikte yenirse muhteşem bir öğün oluyorlar.

peşin edit

kullanım olarak yanlış. bunun yerine "p.s.: " gibi bir kalıp kullanılabilir. zira bir şeye ekleme yapacaksanız ve henüz yapım/yazım aşamasındaysa, onu direkt olarak ekleyebilirsiniz. bu şekilde aslını bozmuş olmazsınız.

planet doğa

iyi niyetli, kendi halinde fotoğraf paylaşan bir hesaptı. nasıl hesabı ele geçirildi bilmiyorum, şifresini falan yazmış galiba yanlışlıkla. ama gerçekten açtığı ikinci hesaptan yazdığı tweetleri görünce çok üzülüyorum. "tek eğlencem fotoğraf paylaşmaktı", "özür dilerim", "#planetdogayiyedirmeyiz tweet atın lütfen" falan demiş.

şakaysa komik değil, ciddiyse gerçekten üzücü. verin olm kıza* hesabını.

başlık kategorisi

seçenekler arttırılmalı ve ya alfabetik sıraya göre, yahut da daha güzel bir arayüzle sıralanmalı.
bununla birlikte henüz oyun kategorisi bile yok. ve sanırım kategori kaldırma çalışmıyor.
eksikleri gedikleri giderilirse çok kullanışlı bir aparat olabilir.

dota 2

özel oyunları getirerek çok iyi iş çıkardı valve. kendi yaptığı iki oyun modu (overthrow ve dota 10v10) çok iyi özellikle. deneyin derim.

dinsizlerin oy verdiği partiler

dinsiz değil de, münafıkların oy verdiği parti akp'dir.

allah'a inanıyorum deyip çalan, öldüren, hak yiyenlerin partisi. bak yeni seçim sloganı bile buldum adamlara.

çomlarların yönettiği istihbarat teşkilatları

uluslararası arenada bırakın etkinliklerinin olmamasını, adlarını bilen bile yoktur.

cia? wow.
kgb? yeah.
mit? what?

milli istihbarat teşkilatı

bu kurumda çalışıp da aldıkları parayı helal para zannedenler çok yanılıyor.

resmen hiçbir işe yaramayıp, oturdukları yerden binlerce lira kazanıyorlar. ajan demeye bile dilim varmıyor bu istihbarat görevlilerine.

internetin yavaşlaması

ülkece muhteşem bir internet ağına sahip olduğumuzu gösteriyor.

windows 10 mobile

dünyanın en iyi mobil işletim sistemi.

niye?

- android gibi uyumsuzluk sorunları yok. 512 mb ram'li telefonlar bile canavar gibi.
- ios kadar kapalı değil. daha özelleştirilebilir. ama tabi ki bu konuda bir android değil.
- güvenlik konusunda en az ios kadar güvenilir.
- mağazanın eksikleri project astaria ve google uygulamalarının gelmesiyle birlikte giderilecek.
- mağazası bilgisayarlarımızda alışık olduğumuz mağaza. türkiye'de aktif olmasa da groove müzik ve groove tv&film'in mağazaları da güzel.
- ve son olarak, cortana.

kötüleyen adam daha önce hiç kullanmamıştır. kullanansa bir daha bırakamaz.

forrest gump

ilk kez izleyeceklere bir tavsiye: forrest'ın aşık olacağı kıza küfretmeye hazır olun. bak yine aklıma geldi. yelloz.