1. 1.
  alexis denisof'un canlandırdıgı buffy the vampire slayerdizinde sadece bir yan karakter olarak kalmıs ama angel dizisinde on plana cıkmıs bir karakterdir. spike'dan baska dizide ingiliz aksanıyla konusan ve olayı bitiren yegane karakter.
  ... ms.viking
 2. 2.
  (bkz: buffy the vampire slayer) dizisinde willow karakterini canlandıran Alyson Hanniganile evlidir.
  ... dancerinthedark
 3. 3.
  (bkz: wesley sneijder)
  1 ... surudenayrilanidealistkuzu
 4. 4.
  angel'ın ilk sezonunda sümsüğün önde gideni olmasına rağmen, son sezonda karizmasıyla geri kalan herkesi aşmış ingiliz karakter.(bkz: keşke bütün ingilizler böyle olsa)
  ... realmanager
 5. 5.
  ilk kez faith' in watcher'ı olarak buffy the vampire slayer' da karşımıza çıkar. sümsük, ezik, kurallara sıkı sıkıya bağlı, gıcık bir karakterdir. daha sonra faith'in dark side'a geçmesiyle watchers council' dan kovulur. ve angel dizisinde rogue demon hunter olarak bir kez daha karşılaşırız wesley ile. buffyverse evreninde wesley, en çok değişim geçiren karakterlerden biridir. angel'da zor kararlar vermek zorunda kalarak karizmatik, sert bir adama dönüşmüştür. pylea 'dan fred'i kurtardıktan sonra fred'e aşık olmuş fakat fred'in gunn'ı tercih etmesiyle o da kendini lilah'ya vermiştir. 5.sezonda wesley tam fred'le birleştiğinde, fred illyria tarafından ele geçirilip öldürülür. dizinin en acıklı sahnelerinden biri de a hole in the world isimli bölümde wesley ve fred arasında geçer. buffyverse'de en sevdiğim karakterlerden biridir wesley ve dizi finalinde başına gelenler çok üzmüştür.
  ... kirlisuyundapariltilar
 6. 6.
  angel dizisine dahil olduğunda genelde salak, saf ama zeki rolünü takınan ama özellikle 3. ve 4. sezonda karizmasının tavan yaptığı, hatta bu karizmasıyla angel'ı bile geri planda bırakan ingiliz karakter. lilah'ı kendisinden beklenmeyecek derecede iyi becermiştir **
  ... erdibifenomen
 7. 7.
  --spoiler--
  alan veren memnunsa günah falan değil aksine sünnettir.
  --spoiler--
  anal seks başlığına yazdıklarıyla, bsg mi çgh mi neydi onu hakeden yazar işte.
  1 -2 ... a master of thoughts
 8. 8.
  --spoiler--
  alan veren memnunsa günah falan değil aksine sünnettir.
  --spoiler--
  doğruları söylemiş yazar.şuku...
  1 ... selcukalone
 9. 9.
  (#10570400) imla kurallarını bir çırpıda silip atmış yazar.
  ... doskig
 10. 10.
  (#13232920) eş cinsel sanırım.
  ... ajdar pekkan