1. 1.
  oscar sahibi cool oyuncu/yönetmen.shirley mclainenin kardeşidir.
  ... veritaserum
 2. 2.
  oscar sahibi yönetmen.dick tracy filminde başarlı bir iş çıkarmış oyuncu,yönetmen.
  ... lithium
 3. 3.
  justin timberlake ile bir restoranda yakalanan yönetmen.
  ... sezzo
 4. 4.
  12 bin 775 kadınla yattığı iddia edilen, kızı cinsiyet değiştirme ameliyatına girip erkek olacak aktör.

  bir insandan bu kadar tiksinebileceğimi hiç düşünmezdim sözlük. "oo ne mala vurmuş be" diyecek mallar da vardır tabi. 5 değil 10 değil 100 değil, yuh.
  1 ... der meister
 5. 5.
  1982 yılında reds filmiyle en iyi yönetmen oscar'ını kazanmıştır.
  ... zagortenay
 6. 6.
  warren beatty
  ... jimmy tudeski
 7. 7.
  1961.
  warren beatty
  ... jimmy tudeski
 8. 8.
  warren beatty
  ... thirty eight
 9. 9.
  Oscar ve Altın Küre ödülü sahibi ABD'li oyuncu, senarist ve film yönetmeni. ilk Oscar adaylığı 1968 yılında Bonnie and Clyde filmi ile En iyi Film ve En iyi Aktör dalındadır. 1975 yılında Shampoo filmi ile En iyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir.

  Altın Küre Cecil B. DeMille Ödülü sahibidir. Ayrıca Heaven Can Wait filmi ile En iyi Aktör Saturn Ödülü'nü kazanmıştır. Aynı film ile En iyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir. Bu film ile ayrıca En iyi Film, En iyi Senaryo ve En iyi Yönetmen ödüllerine aday olmuştur.

  Reds filmi ile En iyi Film Akademi Ödülü, En iyi Yönetmen Akademi Ödülü, En iyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü ve En iyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'ne aday olmuş, En iyi Yönetmen ödülünü kazanmıştır.

  Bugsy ile En iyi Aktör ve filmin yapımcısı olarak En iyi Film ödüllerine aday olmuş, Bulworth filmi ile de bir kez daha En iyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir.

  1992 yılından beri aktris Annette Bening ile evlidir. Çiftin Kathlyn Beatty (doğum. 1992), Benjamin Beatty (d. 1994), Isabel Beatty (d. 1997) ve Ella Corinne Beatty (d. 2000) isimlerinde 4 çocuğu vardır. Sinema oyuncusu Shirley MacLaine'in kardeşidir.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Warren_Beatty
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 10. 10.
  bugün doğum günüdür. 80 yaşına girmiştir.

  warren beatty
  ... true