bugün

jetix de yayınlanan bir çizgi dizi olup adını kahramanlarının ismlerinin baş harflerinden almıştır. genelde çizgi filmde biri gardianlar birleşin der ve hepsi sıra ile; ''torpak, ateş, su, hava, evet *'' der ve maceralar başlar.

isimleri:
will *
irma *
taranee *
cornilia * * *
hay lin *

haklarında geniş bilgi için:;

http://www.disney.co.uk/Publishing/Witchmagazine/
(bkz: witch)
en sevdiğim çizgifilm tahtına aday yapım. witch kızları hep sihirli olağanüstü güçleriyle hem de gerçek yasamlarıyla göz önündedirler. batman yada superman gibi sadece görevleriyle ilgili sorunları yoktur. Will in annesinin tayin istemesi üzerine dilekçe mektubunu tüm WITCH le beraber geri almaya çalışır.annesinin yeni bir erkek arkadaşı olmasını ve ilerki bölümlerde evlenmesini çok sevecenlikle zamanla benimser. akşam eve döndüklerinde geç geldiklerinden hesap verirler. irma nın telefon ve gevezelik yasakları vardır.Gerçek annesi o küçükken ölmüştür ve babası irma ve küçük chris elimde polislik yapan biriyken yeni biriyle evlenmiştir . aslında manga sayılabilecek dergisinin hikayesinde irmaya çok benzemesine rağmen anna gerçek annesi değildir çizgifilmde buna değinilmese de.taranee erkek arkadaşını yargıç annesine benimsetmeye çalışır. cornelia süslü nazlı görünsede görevlerine sahip olduktan sonra en yakın 13 yıllık arkadaşının meridyen kralicesi olmasınından dolayı ondan bir ömür boyu ayrılmış ufak ziyaretlerle yetinmek zorunda kalmıştır.meridyende tanıştığı Caleble (manga da dergisinde yanii orada hikaye daha başkaydı) ayrılmış. Hatta bir ara ölümüyle bile karşı karşıya kalmış ancak daha sonra onu evrene geri getirmiştir.HayLin ise büyükannesinin hikaye başında kaybetmiştir ve onunla ancak ruhlar konseyinde görüşebilmektedir.erkek arkadaşı Eric senelerce görevlerinden dolayı büyükbabasıyla büyümüş anne babasından ayrı yaşamıştır bu yüzden yeni yere taşınacakları için annesiyle gitmeye karar verir ve uzak bir şehre taşınır hayln sürekli üzülür ağlar ama teknoloji gelişmiştir eric bir dizüstü bilgisayar yollar ve sürekli webcamdan görüşürler.
kısacası aslında jetixte görmediğimiz ve bize olayları daha gerçekçi gösteren onlarca kötü olay da başlarındadır.
jetix te yayınlanan, her biri bir element i temsil eden will in boynundan çıkan kolye ile dönüşen will irma techna cornellia heilin adındaki liseli kızlar.
Baslangicta cizgifilm degil cizgiromandir. Detayli bilgiyi zaten arkadaslar vermis ben duygusaldan gireyim. Okumayi ogrendigimden beri her ay deli gibi cikmasini bekledigim ayy simdi ne olacak acaba diye beni meraklara surukleyen dergiydi w.i.t.c.h. Cok ayriydi. Will favorimdi tabii ki o kizil saclariyla, gucuyle, sempatisiyle her seyimdi benim. Oyle ki Will, Matt ile sevgili oldugu icin ben de kendimi Mertlere asik etmistim. Keske kaybetmeseydim o dergileri. Simdi biri bana bulsa getirse ya da Epsilon tekrar yayinlamaya baslasa deli mutlu olurum. Ozledim seni w.i.t.c.h. *

görsel
jetix in muhteşem çizgifilmlerinden biridir. küçüklüğümde ders çalışmama engel olan ama bir türlü bırakmadığımdır.
jetix'te severek izlediğim çizgi diziydi. kafamın içinde bambaşka düşünürdüm onları. gene çıksalar da izlesem. isimleri hala aklımda*. saygılar.