bugün

bu sporu yapanlar embesildir. beyinleri çalışmadığı için başka alternatif bulamazlar.

fındık beyin, kas vücut misali.

buyrun bakonuz. ahanda şöyle...

görsel
Zannedilenin aksine, bu işi doğal yollardan yapıyorsanız; gelişim sürecinin en verimli şekilde ilerlemesi için sürekli araştırma yapmak zorundasınız. Öyle salona git, kızların kalça ve göğüslerini dikizle, protein tozunu vücuduna sür gel olmuyor maalesef.

Büyük bir azim ve caba gerektiren bu sporu yapmayı beceremeyenlerin hepsi sanki dünyaca ünlü profesörmüş gibi, vucut geliştirme yapanları aptal olmakla suçlarlar. Başka insanları bırakıp kendi hayatınıza bakın ne başarmışsınız, neleri kaçırmışsınız.
(bkz: neden vücut geliştirmemeliyiz)
adı üstünde, vücut geliştirme, yapma bunu, gereksiz hareketler bunlar...
kadın erkek ayrımı olmadan herkesin yapması gereken spor dalı.
istediğiniz kadar okuyun, araştırın. spora başlamadan neyin ne olduğunu asla bilemezsiniz. bir çok şeyi zamanla öğreneceksiniz, öğrenince okuyacaksınız, okudukça daha çok spor yapacaksınız.
Memelere silikon, kalcalara protez, gozlere sürme, botoks, burun duzeltme, full epilasyon, meme kaldirma vs. vs.
Baarmayin be. Bunlar da vucudu gelistiren seyler sonucta. Kıskıskıs..
vücut geliştirme yarışmalarına katılan herkes şampiyon oluyor fark ettiniz mi?
ibne işi olduğunu farkettiğimden beri alakamı kestim.

Ne zaman salona gitsem bir pasif yanaşıyor, bu kadar da olmaz aq.
Her salon açan şampiyon zaten amq.
Şampiyonmusun haydi salon.
Lan tabi lan manyak mısındır şişmek zor sönmek kolay olayıdır olması gereken mananın aksine çeviklik atiklik ve esneklikle alakası olmayandır.
Spor denen şey kas yapmaktan çok sağlık için olursa daha faydalı olur.
%60 beslenme, %30 antreman, %10 dinlenme önem sırasına sahip spor dalı. bilinçli şekilde yapıldığında vücuda zarar verecek herhangi bir etkisi yoktur.
dünyanın en nankör spor türüdür. 15 gün uzak kalındığında memeleriniz sarkar.
2 yıldır yaptığım, ancak kaba bir bulk şeklinde değil, plyometric antrenmanlarla bezenmiş, yoga ve tai chi ile karışmış, aynı zamanda dozunda kardiyo içeren programımla sürekli şeklimi koruduğum bir spordur. Günümüz gençleri 3 ay dumbbell sallayıp ya kasına kasına yürüyor, ya da gay sektörüne girmeye çalışıyor.
Spor iki şekilde yapa bilirsin. Ya spor salonuna giderek yada evde kendi düzenlemeler ile yaptığı egzersiz dir.
Spor hem sağlık açısından iyidir hemde kızları etkilemek için.
bir türlü bağımlılık haline getiremediğim fiziksel eylem bütünü.
öyle hemen mümkün olmayan olay zorlu bir 6 ayda düzgün orta derece bir vücuda sahip olunabilir.
Zeka geliştirmekte zorlananların kaçtığı yer. Evet.
Bir zamanlar vücut geliştirme yaparken haz alıyordum ama crossfit'e başlayınca olayın ciddiyetinin farkına vardım. Meğer ne kadar hantalmışım. vücut geliştimenin yanı sıra gerçekten atletik bir yapı, güç ve kuvvet istiyorsanız crossfit deneyimini yaşamanızı tavsiye ederim. Yurt dışında oldukça popüler ama ülkemizde pek değer gördüğünü söyleyemem. Başlamayı düşünenler için CrossFit Beginner’s Guide
iyi bir yere varabilmek için 24 saatin 23 saati bu sporla ilgilenilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Tamam abi geliştirmem ne kızıyorsun.
Yapmayı düşündüğüm ama yanlışlıkla hayvan gibi kaslı olmaktan korktuğum eylem.
89iq insan işi.

hem belirli saatlerde yatıp kalkıyorsun, hem yediklerinin mikrosunu makrosunu hesaplıyorsun, hem de spor salonuna gidiyorsun ve ağırlık kaldırmak için para veriyorsun.

para verip yorulmak nasıl bir zihnin ürünüdür. git bi taş ocağına abi 2 saat takılayım mı de daha iyi. üstüne para bile verirler hem.
Beynimiz de vücudumuzun bir parçasıdır. Sadece hatırlatıyorum.
uzun acıli ve emek gerektiren bir süreçtir.