bugün

8 mart 2009 kayserispor fenerbahce maci' nda kirmizi kartla oyundan atildiktan sonraki roportajinda " 3 santim yirtikla yirttik. " diyerek yirtmaya devam eden kaleci.
haftalardır yükselen performansı milli takım için umut vermektedir.
hiç bir zaman profesyonel olamayacak futbolcu.
bir sene içinde "genç kaleci volkaaaan"'dan "kaleci volkan"'a level atlamış futbolcu kardeşimizdir. Yahut ben hep yanlış spikerlere denk geliyorum.
8 mart 2009 kayserispor fenerbahçe maçında darbe aldığı yere 7 dikiş atılmış futbolcu. çektiği acıyı düşününce tepkisi çok mu ağırdı ?
öncekilerinin aksine, bu sefer gördüğü kırmızı kart için üstüne fazla gidilmemesi gerektiğini düşünüyorum. kayseri'li oyuncu cidden çok sert bir hareketle kramponlarını geçirdi adamın göğsüne ve 7 dikişlik bir yara açıldı. maçın heyecanı ile pozisyonun siniri birleşince de yaptı öyle bir hareket, insandır bu da... ama bu volkan demirel'in tam anlamıyla profesyonel olabilmek daha 40 fırın ekmek yemesi gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.
hastane'de sedyede yatmış bir şekilde muhabirle konuşan volkan demirel...

muhabir: volkan, herhangi bir kırık var mı?

volkan'dan beklenmeyecek edebi bir cümle: ''yok bir şey, sadece küçük bir -yırtıkla yırttık-.

edit: minik mavi balina'nın katkılarıyla ahan da videosu:
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=53698
aragones in kaleciler aptaldır iltifatına mazhar olmuş kişi, gitse de takım kurtulsa volkan dan.
böğrüne aldığı darbeden sonra rakibinin götüne tekme attığı için kırmızı kart görebilen yegane kalecidir. olm az sus da adam atılsın. te allahım. dedeni öldürcen mi sen.
al birini vur ötekine topçusudur. ne yazıktır ki fenerbahçe'nin kalecisidir. benim bildiğim büyük kulüplerin onlara yaraşır büyük,profesyonel futbolcuları olur.emre belözoğlu gibi volkan demirel'de büyük bir kulübün oyuncusu değildir.futbolcu bile olamaz ya o kadar da ezmeyelim garipleri.neyse

futboldan üç beş bişey anlayan adama bile sorsan bir kaleci ne zaman kırmızı kart görür desen alacağın cevap ya ceza sahası dışında elle dokunmuştur ya da gole giden futbolcuyu düşürmüştür falan filan.böyle olması gerekir normalde.

bunun dışında kaleciler nadiren kart görürler.sakatlık durumları olmadığı zaman da bile ligde takımları adına en çok formayı alan insanlardır.bir de şu adama bakalım.

ya arkadaşım bir hata yaptın dedik ki tecrübesiz üstüne gitmeyelim, toparlar kendini, yetenekli çocuktur. ikinci hatayı da yaptın bu sefer dedik ki aa volkan bak oldumu şimdi. ulan üçü de yaptın yine doymadın zaman ilerledikçe yaptığın pisliklere yenilerini ekliyorsun.sorunlusun arkadaşım.karakterin futbolcu olmaya müsade etmiyor.hazır kas falan da yaptın kırmızı kart gördükten sonra açıyosun böğrünü havanı atıyorsun sen git uzakdoğu sporları yap. çok başarılı olursun.senin buraya yediğin bokları saysak sayfalar yetmez.

ama her işte bir hayır vardır. senin rakibin götünü tekmelemen fenerbahçe'nin hayrına diye düşünüyorum. volkan babacan kaleyi alır inşallah da bir daha sana gün yüzü göstermez.

(bkz: amin)
ispanya maçında yine boş geçmemiş ve gelen topu içeri almıştır.
rüştü yokken kaleye geçmesi bile enteresanken, rüştü kadrodayken 11 de başlaması takdire şayandır.
sıfır yeteneklefutbolcu olanlar listesinde başta bulunan tiptir.
harbiden ağaç gibi kaleci.
şanssız adam...
28 mart ispanya-türkiye maçında temiz bir maç çıkarmış kalecidir. tebrik edilesidir. ama şansızlık, diyecek bir şey yok.
1 nisan 2009 türkiye ispanya maçında yine şovunu yapmış, mükemmel performanslarına bir yenisini daha eklemiş müthiş (!) kaleci..
fenerbahçeyle sözleşme imzalaması halinde taraftarlıktan istifa etmeme neden olabilecek , mesleğini bilmediğim adam. kaleci diyorlar ama bana inandırıcı gelmiyor.
muhteşem oynadığı bir maçı daha tek bir hata ile bok etmiş kaleci.
mükemmel oyununu bir gole bedel artistlik hareketiyle zirveye ulaştırmış kalecidir. kafasına sürdüğü jölenin bir kısmını eldivenlerine sürmesini dilediğimiz oyuncudur. belki o zaman topu yumruklayamaz ve eline yapışır.
ispanya maçında hemen hemen hatasız oynamış kaleci. torres'in ters köşeye attığı şutu ve özellikle riera'nın ışık hızıyla çektiği şutu başka bir türk kaleci kurtarabilir miydi bilemiyorum...
mr. jole.
ekranda sadece çene kısmını gördüğüm kalecimsi.*
oha dedirten kurtarışlar yapabilen, aynı zamanda olmadık anlarda çok basit hatalardan gelen goller yiyebilen bir kalecidir. rakibin forvetine de her an dalabilir. volkan sahadaysa olmaz diye bişey yoktur yani.

objektif bir açıdan baktığımda kendisini izlemeyi, ne yapacağı üç aşağı beş yukarı belli, vukuatsız casillas'a tercih ederim.

futbola adrenalin, renk lazım.
kaleciliğin en nankör meslek olduğunu kanıtlayan adamdır. o süper kurtarışlardan sonra tek bir hatayla hepsi unutulmuştur, maç kaybedilmiştir. yazık olmuştur.
iyi oynadı eyvallah da bir kaleci kendisine bu kadar mı güvenmez. penaltı atışı yapılıyor ve volkan'ın surat ifadesi bize şunu söylüyor:" ulan alonso bu nasılsa atacak bari yere atayım kendimi de çabaladı desinler." kendine hiç güvenmiyor. sevilla maçında yaptığın gibi kendine güvenip o topu ellerindeymiş gibi hissedebilseydi eminim o penaltıyı kurtarabilirdi. olsun be volkan her ne kadar seni sevmesem de gıcık da olsam sen milli takımın kalecisisin ve bu durum sana en azından saygı duymam gerektiğini söylüyor bana.
Casillas gibi yetenekli bir kalecinin maç içinde yaptığı hatalara bakılırsa, penaltı pozisyonundaki hatası affedilebilirdir. E insan canım bu* olacak o kadar. Müthiş işler yapmıştır bu maçta ve yürekten bir alkışı hak etmiştir nazarımda...