1. 1.
  duymayan karısıyla iletişim kurmak amacıyla, askeri toplumunun kullandığı interneti dünya üzerinden milyarlarca kullanıcısı olan sisteme uyarlayan, daha doğrusu şu anda kullandığımız internetin mucidi matematik mühendisi.
  2 ... sayid jarrah
 2. 2.
  Vinton Cerf, 1970'li yıllarda üniversiteyi yeni bitirmiş, yirmili yaşlarının sonunda bir matematik mühendisiydi. Doğuştan kulakları duymayan Carinne'e aşık oldu. Carinne, kimseyle iletişim kuramıyor, telefonla bile konuşamıyordu. California Üniversitesi Matematik Mühendisliği'nde bilgisayarlar arası bilgi transferiyle uğraşan Cerf'in ise tek isteği karısını mutlu etmekti. internet, o zamanlar askeri amaçla kullanılan bir sistemdi. Sivillerin kullanamadığı internet, kısa sürede 200 ayrı sivil kuruma yayıldı. Cerf interneti geliştiren bilim adamları arasındaydı. Ancak o daha önemli bir şey yaptı ve interneti karısının da kullanabileceği bugünkü haline getirdi.*
  ... meister writer
 3. 3.
  (#2301687)

  hakkında bundan başka nasıl olur da bilgi olmaz, bırakınız türkçe vikipedide böle bişe

  yok denir, anlayamadığım durum.

  (bkz: interneti bulan adam)

  vinton cerf
  ... supertavuk
 4. 4.
  buldugu şey yüzünden şu an biz bu entryleri giriyor olmamıza ragmen uludag sözlükte henüz kendisi adına 3 entry girilmiş.

  adam interneti bulmuş aga ötesi yok. ateşi bulmaya benzemez bu internet la internet.
  ... rabbim yaz dedi
 5. 5.
  internetin babası, atası, dedesi ne denirse hak edecek şahıstır. onun sayesinde şu an entryler girip, videolar izliyor, sevdiklerimizle görüşebiliyoruz.

  vay arkadaş dünya bu kadar eski olmasına rağmen teknoloji ne kadar yeni bir şey böyle. çok garip değil mi?
  1 ... petitjoueur
 6. 6.
  internet dünyasının başkanı matematik mühendisi reyiss.
  ... endergelisenosasunaataklari
 7. 7.
  23 Haziran 1943 doğumlu Vinton Cerf "internet'in babası" olarak tanınıyor. Ulusal Teknoloji Madalyası gibi birçok ödülle onurlandırılan bu isim, üniversite yıllarında Profesör Gerald Estrin gözetiminde Profesör Leonard Kleinrock'un veri paket ağı grubu içinde çalıştı. Bu grup ARPANet'in, yani internet'in ilk halinin iki düğümü arasında yer alıyordu.

  Bu düğüm içinde eşten eşe yönlenen protokolü geliştiren Cerf, UCLA'de iken, o zamanlar ARPANet'in donanım mimarisi üzerinde çalışan Robert E. Kahn ile tanışarak buluşunu geliştirdi.

  Cerf, 2005 yılının Eylül ayından beri Google'da Başkan Yardımcısı ve Baş internet Evanjelisti olarak çalışıyor.

  kaynak:http://www.ntvmsnbc.com
  ... degerli musteri
 8. 8.
  vinton cerf
  ... jimmy tudeski
 9. 9.
  interneti bulan 75 yaşındaki abimiz.

  http://kariyer.milliyet.c...%3Futm_source=twitter.com
  ... true